разкритие без контракции

  • 20 885
  • 68
  •   1
Отговори
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Днес бях на консултация и доктора ми каза, че имам 3 см. разкритие. Термина ми е на 6-ти август но той иска ако до неделя не започне раждането да отида в болницата да го предизвика/защото тогава е на смяна/. Хич не ми се ще предизвикано раждане. За сега нямам контракции, тапата не е паднала, води не текат. Какво ще ме посъветвате да правя - да си чакам раждането да започне спонтанно или да се доверя на лекаря? Все си мисля, че нарочно ме стресира защото ако раждам при него ще трябва да си платя /все ме подпитваше на последните консултации къде ще раждам, говорили ли сме за парички, да извикам съпруга ми да говори с него за раждането и т.н/ но може и да е прав. моля споделете и вашия опит!!! Предварително благодаря!
Да уточня, че това ми е втора бременност.

# 1
  • Мнения: 9 814
Аз родих по същия начин- 3 см. разкритие, без никакви контракции, не изтекли води, без да е паднала тапата.
Лекарката, която следеше бременността ми реши да предизвика раждането чрез поставянето на вагинална таблетка, точно в деня на термина.
Дори не ме предупреди преди това, аз отидох просто да запишат тоновете на бебето.
Честно казано не съжалявам.
Контракциите започнаха в 12.50ч., родих в 21.42, т.е. за 10 часа.

П.П. Каквото и да решиш- леко раждане и да се похвалиш после! Hug

# 2
  • Мнения: 9 776
Направо ми се повръща вече от тия корумпирани лекари!!! Ами ти ако си искала да си направиш уговорка с него, да си я направила досега. Ако имаш намерение да раждаш при друг, просто отивай при него. А другият вариант е - при когото се случиш. Но това, че имаш разкритие, не означава, че има проблем с бебето или че ще родиш всеки момент. Някои си карат така седмици наред. А пък при теб момента наближава така или иначе. А ако отидеш в неделя, какво ще стане ако не му платиш на тоя доктор? Пак ще родиш със сигурност. Дано да вземеш най-правилното решение. Пожелавам ти всичко да мине бързо и леко!

# 3
  • София
  • Мнения: 982
Мойта тапа падна 3 седмици преди да родя имах и 3см разкритие. Доктора ми беше супер и ми каза да чакам докато не ми изтекат водите или получа контракции. Накрая родих след изтичане на водите за около 5 часа. Като болките ми не продължиха повече от 2 часа. Пожелавам ти успех каквото и да решите. Но не си длажна да му плащаш!!!

# 4
  • Мнения: 4 555
Аз не бих се доверила на този лекар. Най-добре е да изчакаш раждането да започне спонтанно.
Явно покрай модата със секциото по желание, докторите станаха много капризни и искат всичко да се нагляся както им е удобно и не щат да се съобразяват с прищевките на някакво си бебе.

# 5
  • Мнения: 583
Аз имах контракции, но непостоянни, без разкритие или по точно 2 см. и падаща тапа от 3 дни . Предизвикаха ми раждане седмица пред термина, със система Окситоцин, родих за 2 часа . Не съм съжалявала и за миг. Защо за собствено успокоение не потърсиш още едно мнение, относно плащането...ако си го вече уговорила действай. Иначе по принцип парите се дават на касата на болницата, когато избираш лекар или екип. Wink, но....

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз бих те посъветвала да потърсиш второ мнение

# 7
  • София
  • Мнения: 44 103
Не бих.
Ако искаш при този лекар - уговорете се, като почне раждането да му се обадиш.
Предизвиканото раждане е по-кофти, системите окситоцин - още по-кофти работа...
По-добре и по-леко и безболезнено е естественото раждане - нека колкото може да е такова.

Това естествено ако не бъдат посочени основателни причини свързани с здравето и живота на бебето и на теб....

# 8
  • Мнения: 1 586
И аз бих те посъветла да потърсиш и второ мнение.
Аз също ходих с 4-5см разкритие близо 3 дни,правех дълги разходки и отидох сутринта да раждам,доктора предполагаше,че няма да изкарам дори нощта,да ама не,отидох и ми спука мехура,изтекоха водите и ми сложи Окситоцин,в крайна сметка се наложи спешно секцио на 8 см. с ужасни болки........ ooooh! незнам дали ако не беше го предизвикал нещата нямаше да тръгнат по друг начин........и все пак да родя по нормален път,каквото беше желанието ми!

Успех!  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 784
Потърси друго компетентно и независимо мнение.
Аз не бих избързала с раждането на твое място.

# 10
  • Мнения: 2 658
Ми и според мен е глупаво на тоя етап.Окситоцини,таблетки,после скачане по корема или още по zле,ряzане и zащо?Защото тогава бил на смяна,а ти дори не преносваш..Помисли си,следете нещата,но каквото и да решиш,дано е най доброто zа теб и бебето   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 131
И аз като влязох в болницата нямах контракции, но бях с почти 5 см разкритие. Отидох, защото започнаха да ми изтичат водите. Включиха ме на система - не знам, вероятно за да ускорят раждането и да предизвикат контракции. Родих за 2 часа.
Късмет ти желая, всичко да мине бързо и лесно. Здраво и хубаво бебче   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 262
Аз родих горе-долу по същия начин. И мен лекарят ми все ме питаше какво ще правим, да съм си харесала еди коя си дата като е на смяна и аз накрая за да ме остави на мира казах, че нямам възможност да плащам тази абсурдна такса за избор на лекар. Както и да е: родих си при дежурния екип. Както си му е реда отидох на 6 ден преносване за прием в патология за предизвикване, нямах нито контракции, нито ми беше паднала тапата, нито водите изтекли. Та какво се оказа на прегледа за прием: 6 см. разкритие без ни една контракция и айде беж в предродилна зала. Там ми пукнаха водите. Сложиха ми система за по-бързо достигане на заветните 10 см. Водите бистри, бебето розовичко, никакво преносване, раждане - песен.
Успех ти желая каквото и да решиш. Нали все пак следите тоновете на бебо и всичко е ОК?

# 13
  • София
  • Мнения: 44 103
И аз като влязох в болницата нямах контракции, но бях с почти 5 см разкритие. Отидох, защото започнаха да ми изтичат водите. Включиха ме на система - не знам, вероятно за да ускорят раждането и да предизвикат контракции. Родих за 2 часа.
Късмет ти желая, всичко да мине бързо и лесно. Здраво и хубаво бебче   bouquet

с изтекли води няма избор...ама при момичето няматакива неща...

# 14
  • Мнения: 391
Едвам бих позволила да ми предизвикат раждането по спешни здравни причини, едва ли без никакви такива. Кажи му "Не, Благодаря" и чакай бебо да е готов  Peace

# 15
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Когато има разкритие е опасно бебето да седи вътре дълго време, защото може да се замърсят водите. Поне на мен така ми обясниха, когато имах колкото твоето разкритие без никакви болки и контракции. В момента шийката на матката ти е отворена 3 см и това излага бебето на опасност от замърсяване. Мен също ме изчакаха няколко дни и като не започна родова дейност, дадоха ми хапче и до вечерта родих, 3 седмици преди термина си.
Защо не попрочетете малко преди да започнете да плюете доктори и да обвинявате във всички смъртни грехове, не мога да разбера.

# 16
  • Мнения: 391
ЛЮБИМА, защо не спреш да повтаряш какво са ти казали някой някъде и последваш собственият си съвет и попрочетеш нещо по темата. Без спукани води, детето си е напълно защитено.  Peace

# 17
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
ЛЮБИМА, защо не спреш да повтаряш какво са ти казали някой някъде и последваш собственият си съвет и попрочетеш нещо по темата. Без спукани води, детето си е напълно защитено.  Peace
И кое точно защитава водите и респективно детето според теб? Отворената шийка ли? Нали това и е функцията.
Приемам че разбираш повече.

# 18
  • Мнения: 9 776
ЛЮБИМА, нали се сещаш, че колкото са мненията, толкова са и случаите в такава /а и не само / ситуация. Ако на теб са ти казали това, то на друга майка са и казали друго. Т.е. колкото са докторите, също толкова са и мненията. Така че кой колко прочел или не, едва ли си ти човека да даваш оценки. Авторката иска съвети и споделен опит от други жени, тя е била при лекар за компетентно  мнение. В крайна сметка тя сама ще реши как да постъпи, доколкото това зависи от нея.

# 19
  • Мнения: 2 660
При мен се случи точно така - 3 см и нищо. И при мен лекаря ми даде няколко дни и след това предизвикване. През цялата си бременност толкова се бях фиксирала върху това да родя естествено, без системи и намеси... Извървях километри и километри, но госпожицата не пожела да излезе сама.

И въпреки че това беше сценария за раждането ми, който 9 месеца ми беше абсолютно недопустим (даже не исках абокат да ми слагат), отидох и ми предизвикаха раждане със система окситоцин. Много четем, много сме информирани, но не можех да рискувам здравето на детето си защото чета във форума или за една идея.

В последствие мога да кажа, че взех правилното решение и добре, че я извадиха.

Отпусни се, поразходи се малко повече. И да не стане от самосебеси, пак ще гушкаш бебе, това е в крайна сметка целта, нали?  Grinning

# 20
  • Мнения: 391
И кое точно защитава водите и респективно детето според теб? Отворената шийка ли? Нали това и е функцията.
Приемам че разбираш повече.

Не че ми е работа, но тъй като явно не си харесваш собственият съвет (за четене), ще ти отговоря.
Функцията на шийката е да държи бебето в матката. Тя не е никога херметически затворена, иначе как ще тече мензис и как ще влезне сперматозоида да направи бебе?
През повечето време когато сме бременни се образува тапа, която напълно затваря шийката. Както знаем тапата може да пада доста по-рано преди раждането и не е проблем.

Рискът от инфекция за бебето се увеличава при пукане на мехура и при чести вагинални прегледи. Иначе постоянното течение, с което всички сме запознати, промива и се грижи да не позволява инфекции в матката.  Peace

# 21
  • Мнения: 183
Здрасти! И аз така бях без никакви контракции - 4 см разкритие , преносих го със 5 дена и ми предизвикаха раждането . Не е задължително да имаш контракции, води да ти изтекат и т.н. Важното всичко да е наред Peace Желая ти леко и безпроблемно раждане  bouquet Ще чакам да се похвалиш Heart Eyes

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да се запиша и аз в групата Laughing
Бях с разкритие може би около 3 седмици преди термина. С лекарката ми решихме да ме пуснат на с-ма точно на термина, за да предизвикат раждането. В уговорение ден \термина\ в 5.45ч ми изтекоха водите \късмет\, а в 6ч имах уговорка да ми включат с-мата.За около 5ч бях родила.
Както са те посъветвали момичетата ще те посъветвам и аз - потърси и друго мнение.
Леко раждане Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 44 103
Когато има разкритие е опасно бебето да седи вътре дълго време, защото може да се замърсят водите. Поне на мен така ми обясниха, когато имах колкото твоето разкритие без никакви болки и контракции. В момента шийката на матката ти е отворена 3 см и това излага бебето на опасност от замърсяване. Мен също ме изчакаха няколко дни и като не започна родова дейност, дадоха ми хапче и до вечерта родих, 3 седмици преди термина си.
Защо не попрочетете малко преди да започнете да плюете доктори и да обвинявате във всички смъртни грехове, не мога да разбера.

не е така, щом тапата си е на място и мехура не е спукан всичко е ок.

Майка ми от 4-тия месец е била с разкритие 4 см, лежала е до края за задържане...е родила съм се все пак по-рано, в 8 месец....не е било проблем замърсяването на водите - след като мехура е цял няма как да стане....за 4 месеца по твойте думи - направо трябвало да съм мъртва от отрови Simple Smile))

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз пък нямах нито разкритие,нито контракции-преносих 7 дни и ми предизвикаха раждането

# 25
  • Мнения: 9 973
ти си реши

# 26
  • Мнения: 27 524
Не бързай да го предизвиквате. Явно смяната му е тогава, когато те вика  Twisted Evil  При всички положения най-добре е раждането да си тръгне естествено - предизвикването е по-бавно, болезнено и като цяло Природата не обича да се върви срещу нея. На този етап не ти се налага. При всички положения дори няколко дни след термин трябва да се изчака при лиспа на проблеми  Peace
Леко  Hug

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Едвам бих позволила да ми предизвикат раждането по спешни здравни причини, едва ли без никакви такива. Кажи му "Не, Благодаря" и чакай бебо да е готов  Peace
Абсолютно!  Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз се доверих на лекаря, който ми следеше цялата бременност, защото това е човека, който е най-добре запознат със състоянието ми. Ако нямаш доверие на твоя, потърси и друго мнение. Лекаря е този, който е поел отговорността да се грижи както за твоя живот, така и за живота на бебето ти и след като е преценил, че трябва да ти предизвика раждането не виждам смисъла това да се коментира тук.
Учудвам се на майки, които в тези случаи с лека ръка казват "Не слушай лекаря", "Не раждай" и др. подобни, след като не са запознати със състоянието на авторката и най-малкото не са компетентни да дават подобни мнения. Съвет да, но категорично изказване от рода на
Цитат
"Не, Благодаря" и чакай бебо да е готов
  Naughty
Това, че тапата си е на мястото и водите не са изтекли, не означава, че няма друг проблем. Раждане може да се предизвика и при намалели води, остаряла плацента, лоши тонове и т.н........ Всичко това може да го види само лекар.

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 11:59 от riri_tol

# 29
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз се доверих на лекаря, който ми следеше цялата бременност, защото това е човека, който е най-добре запознат със състоянието ми. Ако нямаш доверие на твоя, потърси и друго мнение. Лекаря е този, който е поел отговорността да се грижи както за твоя живот, така и за живота на бебето ти и след като е преценил, че трябва да ти предизвика раждането не виждам смисъла това да се коментира тук.
Учудвам се на майки, които в тези случаи с лека ръка казват "Не слушай лекаря", "Не раждай" и др. подобни, след като не са запознати със състоянието на авторката и най-малкото не са компетентни да дават подобни мнения. Съвет да, но категорично изказване от рода на
Цитат
"Не, Благодаря" и чакай бебо да е готов
  Naughty
Това, че тапата си е на мястото и водите не са изтекли, не означава, че няма друг проблем. Раждане може да се предизвика и при намалели води, остаряла плацента, лоши тонове и т.н........ Всичко това може да го види само лекар.

И аз имах това предвид, но моментално прочетох изказвания от рода на:
 
ЛЮБИМА, защо не спреш да повтаряш какво са ти казали някой някъде
Излиза, че мнението на лекарите е мнение "на някого си някъде", ами щом уважаемите потребителки разбират и знаят повече, не разбирам защо изобщо прибягват до лекарски услуги, по-добре да си раждат у дома, когато те преценят за нужно.
Но всъщност всеки знае за себе си, нямам за цел никого в нищо да убеждавам, разводнихме много темата - дано авторката е потърсила второ мнение и всичко е наред.

# 30
  • Мнения: 27 524
Излиза, че мнението на лекарите е мнение "на някого си някъде", ами щом уважаемите потребителки разбират и знаят повече, не разбирам защо изобщо прибягват до лекарски услуги, по-добре да си раждат у дома, когато те преценят за нужно.

Не разбират повече потребителките; мисля, че просто се съгласува мнение и преживени случаи. За съжаление е факт, че в България раждането, съветите, захранването и подобни са на доста ниско и остаряло ниво  Rolling Eyes Примери стотици  Tired

# 31
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Спокойно мила, много вероятно до понеделник сама да родиш.
При мен беше така с първото ми дете, седмица преди термина ми отидох на преглед (беше петък) бях с 4 см. разкритие и лекарката ми каза: ,,ако да понеделник не родиш ела в понеделник в болницата да ти предизвикаме раждането,,. В неделя сутринта ми изтекоха водите, започнаха контракциите и след няколко часа вече бях родила. И аз като теб нямах никакви болки, не усещах нищо,което да ми подскаже, че моментът е близо.
Леко раждане!

# 32
  • Мнения: 518
Аз бях в болница в края на бременността - високо кръвно и белтък в урината. Термина ми беше на 19 юни. На 10 юни ми направиха преглед - имах 1 пръст разкритие (не ми казаха колко сантиметра са това Embarassed) и никакви други симптоми за раждане - тапата и водите си бяха на място, нямах и болки. Пуснаха ме да си ходя в къщи за през нощта само - да се изкъпя Party. Доктора ме записа за 12 юни да ми предизвикат раждане още преди да ме прегледа, нямало да ме чака повече да му лежа в отделението #Cussing outПрибрах се и в 1:30 през нощта ми изтекоха водите. 12 часа и половина по-късно бебето се появи  ylinfant Като гледам авторката не е писала скоро, така че и тя май вече си гушка бебчо! Joy baby_neutral

# 33
  • Мнения: 391
...За съжаление е факт, че в България раждането, съветите, захранването и подобни са на доста ниско и остаряло ниво  Rolling Eyes Примери стотици  Tired
За съжаление е така.

Но всеки си е свободен да вярва сляпо на каквото и който си иска - тяхно тяло, тяхна си работа.
Аз само се опитах да поясня грешна информация която беше представена като факт и придружена с обида към нас "нечетящите".

# 34
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
...За съжаление е факт, че в България раждането, съветите, захранването и подобни са на доста ниско и остаряло ниво  Rolling Eyes Примери стотици  Tired


Но всеки си е свободен да вярва сляпо на каквото и който си иска - тяхно тяло, тяхна си работа.
Аз само се опитах да поясня грешна информация която беше представена като факт и придружена с обида към нас "нечетящите".
Joy
Това май е някакъв комплекс, да не би някой наистина да те обвини, че не си прочела Laughing
Честно казано, хич не ми пука какво си прочела и какво не, а къде видя обида и то пък специално към теб?
А това дали вярвам "сляпо" си го изсмука от пръстите, имам глава на раменете си и зная как да проверя дадено твърдение и да преценя, но това разбира се едва ли те интересува пък теб, и така е нормално. Кое е грешна информация? Аз само повтарям неща, които "някой някъде ми е казал". Нал' тъй беше?
А какво всъщност очакваш да "повтарям" - какво са казали някъде на някой друг ли? Всеки споделя собствен опит както някой по-горе каза (оооопс, пак повтарям кой какво казал Joy извинете).
  bouquet
Дано авторката е добре.

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 18:00 от ЛЮБИМА

# 35
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Не съм родила още...Реших да чакам бебето само да тръгне да излиза. Ако не родя до термина ще отида до болницата за консултация. Иначе в четвъртък правихме запис на бебето и всичко беше наред. За сега няма признаци да раждам.....

# 36
  • Мнения: 9 776
Поздравления за решението! Майката най-добре усеща как трябва да постъпи. Още повече, че няма показания за проблеми. Пожелавам ти леко и нормално раждане, а накрая - здраво бебче! Simple Smile

# 37
  • Мнения: 179
според мен си изчакаи термина моя приятелка xоди 2 седмици с 4 см разкритие това нищо не означава докато или нямaш разкритие или контракции значи бебето не е готово . п.с. Леко раждане  newsm10  ylinfant

# 38
  • Мнения: 585
Изчакай си контракциите, защо ще те стимулират, като сигруно съвсем скоро ще си родиш и сама. Потърси из нета, има информация, но предизвикването не винаги е добрия вариянт Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 242
изкарах цял месец с 5см разкритие, за малко да пренося  Mr. Green
спокойствие и лежане му е цаката  Wink
успех и леко раждане  Hug

# 40
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Включвам се отново само да се похваля, че на 13,08 родих момиченце, 3400гр., 50 см. Бебето и аз сме много добре и вече сме си вкъщи!

# 41
  • Мнения: 9 776
Ей, честито! Да ти е живо и здраво детенцето! Дай подробности за нас, неродилите все още, когато имаш време.

# 42
  • Мнения: 1 919
  bouquet честито!

# 43
  • Мнения: 518
Честито и от мен!!!  bouquet То какво излезе, ти даже и преноси?! Mr. Green

# 44
  • Мнения: 391
Честито! Радвам се че всичко е минало добре.
Приятно прекарване с малката прицеска.

# 45
  • Мнения: 583
Честито, бъдете здрави.

# 46
  • Мнения: X
vbsisi честита малка принцеска.Желая им много здраве и щастливо детство а тати и мама много да я слушат.

# 47
  • Мнения: 285
Честито! Живи и здрави да сте всички! Пиши подробности когато можеш...как роди в крайна сметка?   bouquet

# 48
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Благодаря на всички ви!! На кратко - постъпих на 13,08 в болница, тъй като беше 7-ми ден от преносването,имах 4 см. разкритие,  насрочиха ме за другата сутрин за индукция. Към обяд обаче започнаха по-болезнените контракции...вечерта  в 9,45ч. влязох в предродилна зала и в 23,55ч. се роди малката. Раждането беше по-бързо от първото но и по-болезнено. Имам повече шевове от първия път но пък се възстановявам учудващо по-бързо, вече нямам проблем със ставането и сядането, малко ме придърпват шевовете но не е болка за умиране Simple Smile. С бебето всичко е наред, няма признаци да е преносено и водите ми бяха бистри. От вчера имам коластра и я кърмя на поискване.Много е спокойна за сега - само спи и яде!
Всичко хубаво и на Вас!!

# 49
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честитооооооооооо!
Бъдете здрави и щастливи!  Hug

# 50
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Честито!
Много здраве и късмет на цялото ви семейство  bouquet

# 51
  • Мнения: 1 121
Честито!

Тъкмо започнах да ти пиша и видях тикера Laughing

# 52
  • Мнения: 4 292
Честита дъщеричка! Да ти е жива и здрава!  Hug

# 53
  • Мнения: 132
За разкритието грам не се притеснявай.Моята АГ Всеки път като ходих на преглед през последните 2 седмици на 9-ти месец все ме бъркаше за да ми направо такова.Моето раждане беше предизвикано 2 дни преди термина с таблетка-за да може  моята АГ да ме изражда(тогава й се падаше смяната).Искам да споделя , че контракциите и раждането протекоха точно 3 часа-благодарение на предварителното направено разкритие и таблетката, която многократно ускори процеса.

# 54
  • София
  • Мнения: 262
Честито  Hug Да сте живи и здравички и много да се слушкате   bouquet

# 55
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА!          newsm51

# 56
  • Мнения: 2 960
ЧЕСТИТА МАЛКА БОНБОНКА  bouquet

# 57
  • Мнения: 2 807
Честито за малката Принцеса!   bouquet
Безброй радостни моменти с бати, мама и тати!  Heart Eyes
Здраве, щастие, разбирателство и любов за цялото семейство и всички, които обичате!  Hug

# 58
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Още веднъж много благодаря за пожеланията  bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 44 103
Да ти е жива и здрава  bouquet  bouquet  bouquet
Честито Mr. Green

# 60
  • Мнения: 43
Здравейте,да се включа и аз по темата ви за съвет.Миналия петък след доста контракций предходната вечер реших да ида при лекарката от консултацията и прегледа показа 2 см разкритие и напълно изгладена шийка и скъсена,апарата също отчете контракций и тя ми вика ще раждаш.Отивай при доктора по уговорка в клиниката и действайте щом ще ти слагат епидурална на 4-5 см разкритие.Послушах я и право там ама той като ме прегледа каза че шийката не е центрирана все още и момента не е настъпил,да си ида в нас и да чакам контракцийте да зачестят на 3-5 минути.На другия ден в събота май ми падна тапата почти съм сигурна че е тя но нищо.Контракцийте ми си останаха нерегулярни и търпими общо взето.Изнервена съм,не си го представях така и се нуждая от съвет какво да правя.Колко дълго ще чакам докато продължи родилния процес?

# 61
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Не се притеснявай излишно /доколкото можеш разбира се/. При първото ми раждане тапата ми падна 3 дни преди да родя. Сега изобщо не разбрах кога е паднала. и аз като теб имах често контракции и разкритие но виждаш кога родих. Опитай се да се успокоиш, когато дойде момента за раждане ще разбереш, пък и имаш време до термина. За твое успокоение отиди пак на преглед при твоя лекар.

# 62
  • Мнения: 11
 Hug казвам се лили и моя термин е на 18.09.08 обаче утре съм на лекар и казаха че ще ми изпишат вагинални таблетки знаете ле на каква цена са и дали случайно могат да предизвикат раждането  и за какво служат.малко ме е страх и затова ви питам.мерси предварително  Crazy

# 63
  • София
  • Мнения: 44 103
тита81 - аз лично регулярни контракции получих чак последния час-два от райдането....отидох с краино нерегулиарни...но с няколко см разкритие и родих 6 4аса по-късно....та незнам...жероятно се гледат и други фактори, но аз бих била по-спокойна в болница в този случай вместо да се чудя дали няма да си родя в кащи.....

# 64
  • Мнения: 43
тита81 - аз лично регулярни контракции получих чак последния час-два от райдането....отидох с краино нерегулиарни...но с няколко см разкритие и родих 6 4аса по-късно....та незнам...жероятно се гледат и други фактори, но аз бих била по-спокойна в болница в този случай вместо да се чудя дали няма да си родя в кащи.....
Така е и въпреки че се опитвам да не се ошашквам се питам да не вземе да стане късно докато се усетя.Макар че престоят в болницата може да бъде доста подтискащ и казват че вкъщи се преодолява този ранен период по лесно.Да не говорим че клиниката е частна и ще погълне пари заради седене само ей така което не знам колко ще е  newsm78

# 65
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
quote author=rosy_ka link=topic=318771.msg8428023#msg8428023 date=1219673998]
 Hug казвам се лили и моя термин е на 18.09.08 обаче утре съм на лекар и казаха че ще ми изпишат вагинални таблетки знаете ле на каква цена са и дали случайно могат да предизвикат раждането  и за какво служат.малко ме е страх и затова ви питам.мерси предварително  Crazy
[/quote]
Предполагам, че ще ти изпишат нещо против гъбички за да се изчистат родовите пътища. Няма да предизвикат раждане.[

# 66
  • Мнения: 3 818
Така е и въпреки че се опитвам да не се ошашквам се питам да не вземе да стане късно докато се усетя.Макар че престоят в болницата може да бъде доста подтискащ и казват че вкъщи се преодолява този ранен период по лесно.Да не говорим че клиниката е частна и ще погълне пари заради седене само ей така което не знам колко ще е  newsm78

При предишната ми бременност лекарката ми ме остави да се разхождам навън до 4 см разкритие (те станаха напълно безболезнено), когато станаха 4 см, ми каза да остана в болницата и родих 4-5 часа по-късно. Това беше най-хубавото, което можеше да измисли, защото от 2 до 4 см разкритие минаха около 30 часа, през което време аз се разхождах, пазарувах, ходих на кръчма и какво ли още не. Алтернативата беше да си седя в болничното легло и да броя часовете до раждане. Simple Smile Та, бъди спокойна, че те нещата не стават за 15 минути Wink

# 67
  • Мнения: 3 818
Тита, моля те разчисти си съобщенията, не мога да ти изпратя Simple Smile

# 68
  • Мнения: 22 878
Аз имах 3 см.заркритие 10 дни преди раждането,а тапата ми падна седмица преди него.Отидох да раждам с регулярни контракции на около 7 мин. и 4 см.разкритие.Преди това обикалях,върших си работа и засичах контракциите.Родих много бързо и лесно.

Общи условия

Активация на акаунт