''Дневникът 48'' - на режими сме различни, но отслабваме ОТЛИЧНО

  • 13 068
  • 369
  •   1
Отговори
# 45
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
кафе, честито, гордеем се с теб!!!



лиде Heart Eyes, и вие много ми липсвате Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 1 875
Честито дипломиране, kafe   bouquet
Лиде, цял ден наливам студен чай Hug
Шоколадка Hug Днес се снимах за документи и фотографката ми заяви , че никак не съм фотогенична. Мисля, че никой не излиза добре на такъв вид снимки, а ми стана смешно, защото дамата заяви "дори аз не излизам добре, не се притеснявайте" hahaha А аз съм далеч от такива притеснения, както и от претенции за фотогеничност, но нейсе.

Режимна съм, точна съм.
Допълнение към менюто - сладоледено кисело мляко, 250 гр. собствено производство.
Хубава протеинова събота, доволна съм.

Лека вечер!

# 47
  • Мнения: 1 599
Здравейте милички



кафе Честито дипломиране  Hug! Аз ще пропусна почерпушката че почна ли няма да спра, но благодаря!!!




Вчера имах една издънка с пиене на 740 мл спрайт... понеже аз газирано не пия ... но днес бях на линия ! Спорта 40 мин фитнес


 Hug Hug

# 48
  • Мнения: 22 449
Добро утро момичета и от мен. ))))

Кафе, честито дипломиране. ))))

При мен резултатът от вчера е -500гр, ще ги направя 10дни, днес ми е 7мият. )))) Искам още 2-3кг, та даже се надявам ако мога да изкарам и 14дни, но колкото станат. )))

Пожелавам на всички хубав и успешен ден. )))

# 49
  • София
  • Мнения: 1 950
Здравейте, момичета!   bouquet



И аз съм на линия с леко 300гр нагоре, но все още мц ме тормози.  newsm78
Днес съм на белтъчини и зеленчуци. За мислям се зя някоя палачинка по дюкански. Ако я правя ще пиша какво се е получило.

Мирама, Hug браво, супер резултат! Peace

Усмихнат и успешен ден на всички! Hug Heart Eyes

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 10:11 от lideto70

# 50
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте Simple Smile
Вчера изкарах чуден ден, ще пусна снимка да видите какво лежерно безхаберие беше Simple Smile
Режимен и спокоен.
Днес малко яден и отнесен- малчо поиска палачинки с шоколад и след половин час над печката в жегата и уханните миризми, хапна две хапки и отказа да яде повече. Та пустото телешко чревоугодие ме накара веднагически да забъркам трици, яйца, вода и малко мляко. И сега доволно пръхтя след  3 палачинки-
2 с пуешка шунка и кисело-млечно-горчичен сос и една с "течен шоколад"- нискомаслено какао, обезмаслено сухо мляко, ванилия и подсладител.
Щяхме да излизаме да го водя на бънджи, но сега е наказан за разиграването на родителското тяло.

Обаче грам идея нямам за обяд, а почти нямам и продукти, на пазар не ми се ходи. Някаква дива импровизация ще е. А да- имах чуденка дали събота да почвам ПЗ, а то сега ще стане така, че и неделя ще съм си на П. Ми гот, тамън няма да се стресирам от плюсове, подуване и пр.
Половинката е в шок обаче. В трета на Дюкан е, като сериозно нарушава- сладоледи, чудесии. И не спира да сваля  #Crazy #Crazy newsm78 #2gunfire
А аз съм 100% убедена, че вляза ли в трета ще е ад.

Затварят ми фитнеса Sad Спешно трябва да реша къде ще ходя, защото изпари ли ми се ентусиазмът-няма почване. Такива ми ти работи.

Следобяд- ще ида да видя до къде може да доведе безхаберното плюскане в природата. И да го обсъдя с правилния човек  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 1 875
Безхаберното плюскане може да доведе единствено до дебел задник. Ако говорим само за естетика.
Ако е безхаберно относно вида храна, в което се съмнявам, щом се отнася за тебе - значи говорим за лакомия, но от най-нисшата - тип ще тъпча, квото ще да е, но ще тъпча, щото трябва да тъпча  Hamburger
Ако е безхаберно откъм външен вид - означава, че не се обичаш сама себе си. Че робуваш на езика си. Храната е храна не само за езика. Небцето ти ще преживее и без вкусов оргазъм. Защо трябва да си създаваме настроение чрез храната? Тя е за виталност, за оцеляване, за удоволствие също, но тогава когато се научим да оценяваме и контролираме това удоволствие. А това става бавно. До тогава - трябва контрол. Иначе не ти е простена депресията от дебелия задник.
Все си мисля, че на  хората ни е по-лесно да спазваме някакви указания, строго определени правила, точки наредени една след друга и не позволяващи прескачане - отколкото да поровим в главите си и да си измислим свой собствен план, концепция, режим, който би ни паснал най-добре, с който нашето тяло ще се чувства добре, а душата ни ще е в хармония с него.
В този смисъл - няма нищо лошо да ядем "забранените" неща, ако не ги възприемаме като такива, ако се научим да преценяваме от колко точно  "забраненост" ще изпитаме удовлетворение и къде започва лакомията, чието следствие е отвращение от самите нас.
Но докато това стане май ще изпълняваме чуждите правила.

А в природата - мани ти онова да е природа, хич не долюбвам аз, и цирк не обичам... Но важно е с кого, а не къде отиваш Heart Eyes

И аз не мога да се храня бавно, осъзнато, с удоволствие. Още не мога. Ям зверски и бързо. Това преодолявам в момента, уча се, възпитавам се и така. Но това си е цялостно преосмисляне на отношението към живота и доста време ще ми е нужно. Но нито бързам, нито се съмнявам, че няма да успея. Най-много да преям още стотици хиляди пъти. hahaha


Закуска -  120 гр.кисело мляко 2% /минавам на такова, очаквам предложения за хубави млека, днес взех Фибела - хареса ми/, 3 с.л. овесени трици, 1 с.л. ленено семе, 30 гр къпини, 50 гр. боровинки. /Писна ми и от различните стойности на беритата - на пакета ми пише 26 кал/100, калкулатора ми ги дава 56 Close/
О, и едно киви.
Обяд - тиквички с извара или сирене на фурна, 100 гр. шунка.
Вечеря - пак като вчера - филе от сьомга + дъбова салата.

Отивам да чистя сега. Simple Smile

# 52
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Хай, хай Simple Smile Излюпих се вече в тази неделна сутрин и още гледам на посоки с чаша зелен чай в ръка. Вчера си изкарахме чудесно с половинката и споделихме заедно бутилка Каберне и вкусно приготвената вечеря Twisted Evil Днес е малко по-различен ден, обикновено си бъркаме яйца за закуска, по желание ядем на тост. После на пазар и на чаша чай в свекитата Mr. Green Оттам нататък няма да разказвам, че не е интересно.

лиде, изчакай да мине МЦ и днешният ден и ще имаш минусче, сигурна съм Peace Чакам да споделиш отзиви за тричавата палачинка, че почвам да се навивам и аз да си правя Party

Ая, това не е кой знае каква издънка, не става да сме винаги 100% стриктни. Добре се справяш, браво Hug

Мирама, честито минусчеее  bouquet

Ори, това, което си написала за храната- все едно аз съм го писала. По-лесно е да сведеш храната до чиста математика, отколкото до интуиция. Аз дори вече взех да мисля, че това е доживотен урок, тоест меним си храната според състоянието си и ситуациите, в които се намираме, а не се храним по точно определен и същ начин цял живот (освен, ако не сме в другата крайност).
Не по темата, по стандартният начин ли си приготвяш сладоледеното кис. мляко?

Еми, синът ти е голям хитрец, явно е искал мама да си хапне палачинки (чак ти завидях Wink). Весел следобед ти пожелавам с любимият, наслаждавайте се на природата и на вкусният ви пикник Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 2 210
брей какви размисли и страсти  Joy
Някой е чел нещо снощи Mr. Green
Измислих какво да готвя. Остатъци Mr. Green
Рибена чорба от: паламуд, бяла риба, скариди и миди. Подправки-много-лук, целина, естрагон, босилек, миксове разни, чили. Четвърт домат на цялата бака, за цвят. Това май ще има да го ям няколко дни.
На любимия- свински бут, шпикован с чесън, на бавен огън, с отстранени мазнини. Да не се шашка, че отслабва.
Детето-разни неща+кайсиев крем с мляко и бисквити за десерт.
И не ми се дощяват нережимности, да не повярва човек.
Но като съм вкъщи изоставам с водата, в офиса наливам бутилка литър и половина и два пъти я презареждам, тук- тц.
Сега ще полегна с книжка, чакам едно филмче да ми се изтгегли, после ще подремна, а после ...ще правя аналогии на човешки с животински сват. И ще пия вода с усмивки  Heart Eyes(Шоколадке, следобедът ще е в зоопарка, и да - с любимия син и още едно любимо, ама от женски пол)

пс. снощи отварям камерата и виждам едно ЦЯЛО кисело мляко, забучено на един нож за мазане на масло (едни такива малки заоблени ножчета) и оцветено със степ, заливах се от смях като гледах собственика му как се опитва да го хапне Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 1 254
 Wink липсвам ли ви?  Heart Eyes

Размисли за човешката лакомия:
двата дена с вируса ме накараха да осъзная колко податлива на манипулации и лакомия е човешката психика. Вчера цял ден нямах апетит и реши все пак вечерта да ям 2 сухара. Сутринта закусих 1 1/2 с малко сирене и ме хвана зверски стомаха  Thinking Ама пусти апетит не ме оставя. Седя си аз преди малко до масата,говоря по телефона и болна-не болна започвам да слюноотделям и да хвърлям гладен поглед към половинката сухар останал от сутринта. Аха-аха да се присегна и пак ме стегна стомаха-сухарът се размина, а него се изпари като по чудо и апетитът ми. В този ред на мисли ме осени идеята, че всичко си е на психологична основа. Умът ни кара да ядем и в дни на диета, гладът се усилва като противовесна реакция на зверските ни усилия да намалим храната. Правилно, така се е съхранилила човешката порода през годините. Решение ли? Ами, да елементарно-постепенно намаляване на храната и заменянето й с качествена такава. Здравословно!
Гладът няма да ни направи по-слаби, напротив. В такъв случай организмът се стреми да оползотвори всяка приета калория и да я направи на сланинка. Мислех си, че след такова неядене ще има поне кг надолу-ама нъц! нищо подобно. Даже има леко покачване  Mr. Green

Относно бързината на ядене-и аз го имам този порок. В момента го боря. Мога да опустоша огромни количества храна за броени минути и пак да съм гладна /на мозъкът ми трябват 15!!! мин да приеме сигнала на стомаха,че е сит и доволен/-а  колко допълнително храна се хапва през тези 15 мин?! Затова човек трябва да се ограничава и да хапва бавно, да дъвче много (до 40 пъти на хапка, нещо което ми е невъзможно за момента) и насищането идва след учудващо малко количество храна! Пробвала съм, така е. Обядвала съм  1/2 краставичка и съм била сита доста време ..
Това е!
Лек и диетичен ден!

# 55
  • Мнения: 22 449
Здравейте пак от мен. )))

Направихме една дрямка със щерката, тъкмо се излюпваме. )))) След малко ще се натъпча хубаво с диня и после съм абонирана за тоалетната. )))

Орелия, дълбокомислено но....всяко нещо си има конкретен повод и начало, същото е и с тъпченето, плюскането, или който както иска да си го нарича. А цялото поведение при хранене се определя още от ранните детски години и до голяма степен се изгражда от родителите.
Докато човек си мисли, че има "забранени" храни, то ще има и моменти, в които ще се тъпче с всички тези забранени храни.
За това и за мен, залитането в някакви крайности, като продължително спазване на една и съща диета не е правилно, още по-вече, че не е добре за организма.
Чудесно е когато човек вижда как стрелката на кантара върви надолу, но трябва да се замисли какви са последиците и пораженията върху организма му, след дългото спазване на определена диета.
Най-доброто, което човек може да направи е да си изгради правилен режим на хранене. С балансирано вкючени в него всички хранителни групи. Но тогава и свалянето на килограми не е толкова скоростно. Но пък този режим трябва да си го спазва цял живот.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 210
Мирама, за някои неща не съм много съгласна. Ако сме достатъчно информирани, независимо колко ни се яде едно или друго, трябва винаги да ни светва до какво води консумацията на конкретната храна- давам елементарен пример, уви, с мои любими неща, за които доскоро, независимо от ПРИНЦИПНОТО познание, че не трябва да прекалявам се тъпчех именно , за да си доставя описаното от Орелия усещане. Та- пържени картофи, мекици,баници,  пържени филии, баклава, сметанови торти и още, и още.....
И нека правим разлика между режим и диета- там е разковничето. Всяка диета, което сършва и почнем да се храним "нормално" води до йо-йо. Факт- ти сама си дала и причините. Обратното-ако цял живот спазваме режим на хранене, който е здравословен и балансиран- ще избегнем криволиченето на линията на тегло/здраве.
За стрелката на кантара- ако човек има изградено правилно отношение към себе си , ще може да спира движението нагоре своевременно и няма да се налага да прибягва до вредни ограничения- вредни и за психиката и за здравето.
Та според мен идеята на балансирания режим, за който говориш не е да сваляш килограми- ако си се докарал до там е късно вече. Идеята е този режим да поддържа здравето ти и формата ти  Peace Peace

# 57
  • Мнения: 1 169
Здравейте  Hug

Не ми остава време да чета. Баба ми е на гости  Crazy и с нея обикаляме по цял ден.
Идвам само да се похваля, че вчера направих 1 месец от както съм на режима на Дюкан.

Резултат:
Килограми: 8
талия: 9 см.
ханш: 6 см.
бедра: 4 см.
ръка: 3 см.
бюст: 10 см.
прасец: 1 см.

# 58
  • Мнения: 1 875
Ох, имам много работа, миялната направи наводнение ooooh!, но...

Орелия, дълбокомислено но....
Оттам нататък,  /за да не цитирам целия ти пост/ на кое точно ми опонираш? Simple Smile Аз не казвам нещо по-различно, ако  се замислиш.
А за поведението по време на хранене - възпитава се през целия ни живот.
Поведение по време на хранене не означава, че знаем да държим нож в дясната и вилицата в лявата ръка.
Нито, че умеем да ядем стриди.
А залитането в крайности - всички го имаме. Защо съм в режим? Не защото съм се хранила правилно, а кое е правилно - мога само аз да преценя, не някакви постулати. На базата на опит, и познание на организма си - а за това трябва време.
Това е. Това имах предвид - всеки да си мисли със собствената глава, не е толкова трудно да си "изобретиш" собствен режим.
Ти си преценила, че плодова диета ти се отразява добре, според мен е пълно безумие и тъпча месо - хора разни, цели различни, свят пъстър, идеи шарени.


GlaDneSS , честит месец, прекрасни резултати!

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 13:06 от Орелия

# 59
  • Cacao Land
  • Мнения: 603

За стрелката на кантара- ако човек има изградено правилно отношение към себе си , ще може да спира движението нагоре своевременно и няма да се налага да прибягва до вредни ограничения- вредни и за психиката и за здравето.


Ей това ми е мотото- себеуважение. Всеки сам си решава как да води начинът си на живот и дали това го удовлетворява. За тези, които имат нужда от промяна, излизането извън комфортната зона на приучени навици е трудно, бавно, но много забавно и поучително. Личен пример- за последните 4-5 години постигнах толкова, колкото повечето момичета и жени се опитват да постигнат за 20 дни- и като физика, и като начин на хранене.

П.С. Гладнес, страхотни резултати, направо си (стопен) герой! Браво, браво и пак браво!!!

Общи условия

Активация на акаунт