Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 4-та тема

  • 37 572
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 22 867
Аз пък, като се забих в темата на Бордовски и, си харесах две чушчени изкушения. Не че няма други, големи вкусотии има там, но нямам продуктите вкъщи, пък на пазар в тая жега за нищо на света. Naughty Панагюрските пиперки страшно ми харесаха, такава манджа не съм яла до сега. Лошото е, че чушките ми бяха зелени, а с червени, като на bordovsky, вкусът ще е по-добър.
Но тепърва ще ги правя тия манджи, така че ще ги направя "като хората", т.е. като него.  Grinning

Печени пиперки по панагюрски



и Чушки-бюрек



Не знам bordovsky дали влиза тук, но много, много благодарности за вкусните ястия!  chef  bouquet

# 256
  • София
  • Мнения: 3 816
Тези чушки по панагюрски ще ги пробвам в най- скоро време, но ще добавя и бучка сиренце. Peace

# 257
  • Мнения: 1 165
И на мен ми изглеждат вкусни,но ще пропусна сиренето тъй като не го ям.Може да се сложи топено сиренце Thinking Скоро и аз ще ги пробвам

# 258
  • Мнения: 22 867
Тези чушки по панагюрски ще ги пробвам в най- скоро време, но ще добавя и бучка сиренце. Peace

И на мен ми изглеждат вкусни,но ще пропусна сиренето тъй като не го ям.Може да се сложи топено сиренце Thinking Скоро и аз ще ги пробвам

Опитайте ги най-добре в оригиналния вариант. Сосчето от киселото мляко е адски вкусно.  Heart Eyes

# 259
  • Мнения: 9 111
Не знам bordovsky дали влиза тук, но много, много благодарности за вкусните ястия!  chef  bouquet

ще му кажа, той по това време спи зимен/пардон обеден сън  Laughing

# 260
  • Мнения: 22 867
Не знам bordovsky дали влиза тук, но много, много благодарности за вкусните ястия!  chef  bouquet

ще му кажа, той по това време спи зимен/пардон обеден сън  Laughing

Благодаря ти!  bouquet Като ги приготвя с червените чушки и станат, ще се похваля и в неговата тема. Т.е. ще похваля него!   chef Grinning

# 261
  • Мнения: 3 770
labrex , ти нали щеше да мързелуваш ? Или това беше тактика за заблуда на противника ?    Wink  Страхотни неща си направила , когато си в мързеливо настроена !   bouquet

Сега да питам ! Като стана въпрос за спагети /пък и макарони / , някой привил ли е по тези две рецепти :


 Макарони по арменски

Макароните се сваряват в подсолена вода. Отцеждат се. Отцеденото кисело мляко се смесва с нарязаните на ситно чесън и джоджен. Подправя се със сол. Сместа се изсипва върху макароните и се разбърква добре. Поръсва се с червен пипер на вкус.Непосредствено преди поднасянето ястието се залива с разтопено масло.


Макароните на Есил Дюран

Самърсаклъ (Чесновка)
            Есил Дюран


Списък на необходимите продукти:

1 пакет юфка (800 г)
2 кофички кисело мляко (2%)
1 пакет масло (125 г)
1 глава чесън
сол на вкус


1. Юфката се слага в тенджера с подсолена вода и се вари до готовност. След това се изплаква със студена вода, отцежда се и се прехвърля в стъклена купа
2. Скилидките чесън се почистват и се пасират. Киселото мляко се разбива като за таратор, но без в него да се налива вода.
3. Юфката се залива с разбитото кисело мляко, разбърква се и се овкусява с чесъна.
4. Маслото се разтопява и накрая се добавя към чесновката. Разбърква се и се поднася.


За втората видях ,че е пускана тема , но няма кой знае какви отзиви.

# 262
  • Мнения: 22 867
Самърсаклъ - та ми е любима, страшно я харесвам! Другите макарони не съм пробвала.

То, мързел, мързел, ама нали мъжО трябва да рУча! Grinning

# 263
  • Мнения: 6 017
Марулке честит рожден ден!

# 264
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Тези макарони са любимите ни вкъщи.И при двете рецепти вкуса и почти един и същ,която и да опиташ няма да сгрешиш.Аз добавям и малко заквасена сметана към киселото мляко.

# 265
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Честит рожден ден на Марулка  bouquet
 newsm59
Желая много здраве , творчески успехи и вдъхновение за вкусните ти рецепти:bouquet:

Много благодаря за рецептата за канелената пита, струва ми се лесна и вкусна, още повече че обожавам канела.
Аз тази вечер ще се отчета със снимки, защото така или иначе у нас голямото готвене е вечер.
Radinna понеже много си падам по парфета и събирам всякакви рецепти за тях , може ли и твоята  PraynigТвоето е страхотно, любим десерт в летните жеги  Laughing

# 266
  • Мнения: 4 358
И аз парфето на Радина на опашка Hug.
Чушките на Бордовски скоро ще се ядат и в нашата къща Peace
Тази вечер ще правя доматената манжа с бамя на Пепчо.Дано да ме изчакат да снимам преди да нападнат hahaha
Ако е свършила бамята #Cussing out ооо не знам тогава newsm45

# 267
  • Мнения: 3 770
labrex , max-mama благодаря за отговорите !  Hug

Рецептата на Есил Дюран я правя от момента , в който я чух в Бон апети. Страшно много я харесвам , не е тежка и съвсем подходяща за лятото.В типичен мой стил с времето префасонирах рецептата , защото обожавам домати.Та моят вариант е със сос от домати , зелен лук и чушка , като оставям продуктите почти сурови.Обичам да са свежи , а не сварени.Минавам ги през тигана за 3-4 минути само.Като поизстине соса заливам с него обърканите с кисело мляко и доста чесън макарони или спагети.
Дано някой не си изповръща червата , но на мен ми харесва !  Mr. Green



# 268
  • Мнения: 22 867
***Диди*** , на снимката изглеждат страхотно! Мисля, че и аз бих харесала подобна комбинация. Във всеки случай ще опитам и другата ти рецепта - и джоджен обичам. Embarassed

# 269
  • Мнения: 3 770
labrex , забравих да добавя , че обилно ръся отгоре всякакви зелени неща , които имам в хладилника , но в момента нямах. И доматите и зелената чушка , като са почти сурови , става много леко и приятно !  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт