...хайде да емигрираме!

  • 5 158
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 14 490
нас пък точно мисълта, че трябва да се почва всичко на ново и то в непозната държава ни спира. и това, че донякъде сме устроени тук, но все повече и повече живота става кошмарен. и не говоря за финансовата му страна. парите са най-малкия проблем

# 121
Веднъж влезнала ли му е на човек тази муха в главата...Има ли възможност и шанс да отиде, а не го направи...
При първия удар и разочарование отново преживяно тук ще съжалява и ще си казва-"ако бях отишъл това нямаше да се случи..."
Поне при мен е така...
Фиате, щом си го решил...сериозно...щом си намериш добра работа и знаеш език...отивай!!!!
Пробвай!!!
Какво ти пука кой кво щял да каже???!!!!
Тука кой каквото и да ти каже е все тя...ти си знаеш как живееш и какво ти е, нали!
Най-важното е да имаш желание, възможност и не на последно място подкрепата на семейството си!!!

# 122
  • Мнения: 27 524
А може да тръгнем заедно!

А може да дойдете при нас  Hug

# 123
  • София
  • Мнения: 175
Или пък при нас  Hug

# 124
  • Мнения: 3 423
Мда... newsm78, някои хора успяват да се самоубедят като Лиска, че няма мъка по България. Признават си тъгата по Родина много рядко, ако въобще някъде го признаят. Което не ги прави по-щастливи. Няма по-хубава страна от България. Самият факт, че се чувстваш относително добре само извън Родината говори достатъчно за това колко си нещастен. Само циганите нямат род и Родина.

Никъде не твърдя, че няма мъка ПО България!
Ако си пооткрехнеш капандурите, може би
ще усетиш смисъла на написаното от мен и
няма да обобщаваш така първосигнално. Но,
от друга страна, удобството да живееш под
сянката на капандурите си, ти дава защита,
капсулира те и погледът ти се блъска главно
в стените им и не ти се налага да се развиваш.
Разбирам те. Ти си щастлива. Онези от дупката в
"Ъндърграунд" на Кустурица, и те бяха щастливи.

Кажи ми обаче, България с колко още страни я
сравняваш, че твърдиш, че е най-хубавата! Какво
точно сравняваш, по какви показатели я поставяш
на върха? Сантименталността не се брои, защото
е твърде субективна. Има ли някакъв обективен
показател, заради който да се хванем за гушите?
Или просто си мелим, защото толкова си можем.

# 125
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
A!
Дойдохме ли си на думата?
Почнахте ли да се настъпвате по палците.
Ще заключа това, преди тук да се е изсипала цялата световна мъдрост и комплексите да заблестят с целия си блясък.
На каквото си постелеш, на него сядаш. Къде си го постилаш е личен, и по подразбиране, информиран избор, с всички произтичащи от това рискове.
Навсякъде по света.

Общи условия

Активация на акаунт