Храненето ни става АД :(

  • 1 471
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 617
Здравей!
Захраних сина си като беше на 5,5. Ситуацията беше същата като вашата. На ден едва успяваше да изяде 3-4 лъжички пюре с много мъка. Преди месец го записах и на кухня, реших че нещата който му давам да яде не му харесват и затова опитахме. След три дни проби спрях да взимам кухнята и от чудене какво да правя не му давах пюрета 3-4дни. На петия ден баща му реши да му даде пюре и малкия го излапа на един дъх. Бяхме като гръмнати. Сега на ден изяжда по 4 пюрета по 130гр което за мен беше невъзможна мисия преди това.
Та съвета ми е търпение и спи пюренцата за няколко дни както са те посъветвали мамите.
Чакаме чудесни новини.   Praynig

# 16
  • Мнения: 69
Днес обаче стана нещо още по странно.Давах и до сега две хранения АМ(тя в момента е на 4 хранения) и тръгнах да и давам плодово пюре(което тя никога не отказва дори и тези дни като отказваше зеленчуковото и кашата)и тя в момента в които видя купичката и лъжицата от която яде винаги и всичко започна да плаче ShockedСлед като и допрях пюрето до устата да види че е плодово започна да си яде без проблем.Ясно не е проблема в лъжицата или в купичката а ми просто не иска каша и зеленчуково пюре TiredКато се има и в предвид това че и давах и млякото и плодовото пюре гушната както до сега и нямаше проблем.

И ние сме имали такива периоди. Зеленчукови пюрета "чисти" не яде и до сега. Може нещо да и се е обърнал вкуса... То като не може да каже детето Grinning

Взела си вече решение- действай Peace Пиши после как сте.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
От 7-ми, до 10-ти месец карахме само на АМ...  Tired Но го оставих на мира по едно време. После прояде. И сега чат-пат имаме "млечни периоди". Добре, че тръгна на ясла, та там поне (казват) яде...

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом яде АМ давай само мляко. След известно време пробвай пак с пюрета, може да не ги харесва. Опитай да приготвиш домашни.

# 19
  • Мнения: 3 034
не знам каква каша даваш, но аз се принудих да я "подправям", за да я яде. тя е доста гадна  Sick можеш да слагаш две-три лъжички (от бебешките) плодово пюре в кашата.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
Иво също не искаше чиста каша, но с добавен плод или плодово пюре ядеше с удоволствие.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите не са имали проблеми с кашите или пюретата,но не искаха АМ затова добавях сок и го пиеха с удоволствие

# 22
  • Мнения: 2 334
Тя си ядеше и зеленчуковите пюрета и кашата без проблем.Кашата която и взимам е на Хумана с ябълка и тя дори много си я хареса още като я опита.Така беше и с зеленчуковите пюрета-папкаше си ги с удоволствия но...сега  Sad .Утре ще и дам пак или каша или пюре да видя как ще го приеме.А иначе си яде с голям кеф плодовото пюре.

# 23
  • Мнения: 2 334
Да се похваля.Реших да пробвам сега следобедното хранене да и е каша както преди и се заредих и с мляко ако случайно не иска кашата и имах успех HugИзяде си кашата до край както преди без да рита ,бута или рева newsm44.Дано да си яде като преди .Ще видя утре как ще е като и дам и зеленчуковото пюре и дано да си папка пак без проблеми PraynigНезнам какво и е било но се надявам да е временно Praynig
Благодаря на всички за окуражаването  bouquet

# 24
  • Мнения: 9 973
ние се научихме да ядем през този месец,и то след ккато взехме кухня

# 25
  • Мнения: 2 334
Днес вече си папкаме като преди newsm44 .Незнам какво и е било но сега пак си седи кротко и си хапва с хеф.Благодаря на всички за подкрепата  bouquet

# 26
  • Мнения: 96
Днес вече си папкаме като преди newsm44 .Незнам какво и е било но сега пак си седи кротко и си хапва с хеф.Благодаря на всички за подкрепата  bouquet
Как ви завиждааам.
Коко е на 8 мес.,но храненето си ни е ад отдавна.Зеленчуковите пюрета са навсякъде другаде,но не и в устата.Правих домашни супи,занимавах се,пасирах....но същия резултат.Чудя се как ще го науча да яде с лъжица ooooh!
А това да замествам цяло хранене с пюре или каша просто ми се струва сън.

Общи условия

Активация на акаунт