Скоро стягаме и сака, СЕПТЕМВРИйчето пък чака!

  • 11 013
  • 300
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 79
Шейле, Деси, девесил си е това, но на снимката е узрял, тоест показали са и семената му.
За подправка се използва само зелената част и ухае превъзходно, поне на мен ми е любима подправка.
В Египет го ползват редовно за рибни ястия, а понякога го хрупат зелен както ние краставиците...
По северняшките части на Бг има задължително поне по един храст във всяка къща.
Тук в Ямболско го издирвам и замразявам във фризера защото е по рядко срещан, а сухия е гаден.
Колкото до арабските подправки...  ooooh! те са маняци, мъжа ми си пие кафето с кардамон и чая с мента (нанаа)какво да кажа за готвенето.
Имаме  в кухнята безброй подправки и все странни добре, че на мен ми харесва да експериментирам и опитвам различни неща.

Днес половината ден ми мина в обикаляне на банки и нотариуси... Close доста се по изнервих и сега главата ми не функционира много добре.
Имаше неща дето исках да ги кажа, но ... newsm78 къде са не знам.
Ще си полегна да се осиферя малко.

Стеле, доброволец съм да знаеш  Hug за сега да си живеят русите, ма аз съм на среща и в будно и в заспало състояние съм мераклийка hahaha.
Кат каза бобец с девисил и сланинка, студена, ледена, тънко нарязана...хммм...( мойто мъж да ме чуе как си фантазирам за сланинка Shocked) па и малко чесън за разкош... Joy добре, че не звучи толкоз съблазнително ма представям си ако ви се дояде и се намиришете на чесън до довечерка.
Ша млъквам да не ви раздразня, а ако на някой му се преяде, зарязвам дом и дечиня, грабвам чесъна и девисила и идвам да ви направя чорбица....  chef

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 17:41 от Mariam777

# 271
  • Мнения: 571
Мишленце аз така в началото!На първата консултация вдигнах кръвно 150/100 #Crazy #CrazyАкушерката ме побърка!Да съм следяла кръвно било много опасно ако в такъв ранен срок имам кръвно/12г.с/какво щяло да стане по натам #CrazyИ аз един рев едни нерви притеснения!!Малее до вечерта беше станало 158/126 Crazyи пулса ми 147 егати и простащината!!!!Рев сълзи какво ще правя какво ще стане!!И от следващата консултация си беше съвсем нормално но под 100 горното не ми е падало!!Щом няма албумин в урината мисля че всичко е наред!Ти пази леглото!Моментно е било била си притеснена или нещо друго!! Hug HugДано не се наложи да ти предизвикват раждането и да си устискаш до края!!
Ирини доки го нямаше днес!Още се води в отпуск!!Но ще се чуем да се разберем кога да ида следващия път-сестрата ми каза че няма смисъл да ми дава направление за следващите изследвания защото ще е много скоро всичко и да се разбера с него!!
А иначе си видях и резултатите за хемоглобина дето толкова се чудех каке-от началото на бременността варира между 136-126!!Без да пия нищичко и даже месо не ям newsm78Странна работа ама съм доволна че всичко е наред!!Сега си чакам резултатите и се моля да няма проблем Praynig

# 272
  • Мнения: 391
Така е, така е, време не остана. Преди да се осъзнаем ще почнат да пристигат бебоците. Аз си мисля, че до една седмица би трябвало да имаме първото кацане.

Стелллла и Мариам, мерси за изяснението за подправката. Наистина не съм го срещала това. Като целина ли е?

Мариам, и аз си падам много по подправки. Да ми видиш какви си ги купувам всякакви, магазинче мога да си отворя. И нали обичаме индийска кухня, та си представяш. Пусни някоя баш Египетска рецепта да си наготвя.

За секциото - тука има много хубаво видео на операцията от близо - http://www.youtube.com/watch?v=Q4eN7ACB-q4&feature=related . Втората част дават и зашиването. Но от което съм гледала, изглежда че всеки доктор си има подход и не е гарантирано точно какво ще прави твоят. Най-добре е да си ги питате вашите.

Спи ми се много тази вечер. Май ще си легна по-раничко.

# 273
  • Мнения: 49
А така.... аз като послушна ученичка изгледах клипчето на Шейла...и двете части, да не изпусна нещо. Сега отивам да си взема студен душ и валериан.....  Laughing

# 274
  • Мнения: 427
хахаах ,момичета дойде време и аз да се оплача от моят мъж ThinkingОдеве ми се обади на мойта приятелка брат и че си е дошъл днес от Германия и след час пристига в Пловдив.Тъй като очаквам голям пакет за бебка от мойта дружка можете да си представите с какво нетърпение чаках обаждането.Казвам на мъжо,а той ми вика че отивал у тяхните да си човърка нещо колата в гаража и тази вечер не можем да отидем да вземем нещата #2gunfireНаправо ми се прииска да го гръмна и без това съм улесенена-той е ловец и само трябва да си избера с какво оръжие да го направя #Cussing outСега огласям блока с Ред Хот ...много отпускащо ми действат Mr. GreenЧак пък толкова да не ги вълнуват бебешките неща тия мъже(е поне моя де)...Мире,радвай се ,че нямате кола,щото на мен ми е писнало да се човърка там Sick
А за обиколниците питах ,защото изгладих вече на беба нещата за изписването и си мислих че трябва да изгладя всичко, което ще е в близост до нея.. newsm78
Момичета,аз никога до сега не съм имала контракции и разни сериозни болки,но от около 20 мин.ме боли някак странно кръста...акушерката в болницата ми каза ,че няколко дни преди раждането може да започнат болки и мравучкане в областта на кръста...то било само подготвяне да не се плаша newsm78ама като ми е непознато това ...има ли някой с подобни готини усещания??

# 275
  • Мнения: 391
Мона, хаха, аз казах че е отблизо Wink  Но явно си като мене, всичко да видиш и да проучиш.

# 276
  • Мнения: 1 226
Аз не можах да го изгледам клипчето. Не мога да гледам такива неща. Ако го изгледам, беба ще трябва да остане вътре  Cry Хич не искам да знам какво ще ме правят, само Ния да е добре.
Шейла ето повече инфо за подправката
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%BB

Щях да питам:
Някой има ли Сти-моп в къщи. Този който рекламилат. Чисти с пара. Около 200лв. е. Дали ще върши работа, така както го дават. Нали не може да се ползват препарати

# 277
  • Мнения: 391
Мерси Стелллла, и аз потърсих и му намерих няколко английски имена, но не съм го виждала по магазините. Сега ще гледам по пазара като се разхождам

# 278
  • Мнения: 571
О Боже мойййййййййййййййййй  Sick Sick Sick Sick Аз гледах само едната част за сега-събирам сили за следващата!!!!Ако ме видите колко съм бяла,зелена,жълта #Crazy #CrazyГосподи!!Това е...........нямам думи просто!!!
Ето и другата видях!!И то с мъжа ми до мен!!!!Само се моля никоя жена да не почуства какво става с нея!!

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 18:56 от Mirkata_21

# 279
  • Бургас
  • Мнения: 27
Здравейте деца на майката земя Joyседа и си се смея сама на тези тъпи слова които редя не през ноща:) иначе сме добре..за всички, които ме обичат:)
Вие сте добре, ние сме добре, всички сме добрье, черно море..Simple Smile
Дидка, много сте готини, пупупу, цункай мамето и бебоко от мене!!!
Поздравявам момичето, което пусна на Ваня Костова песента, и на мене ми я дадоха! Прекрасен клип!
 Ооооф, тука във Враца се говори така- " ЧегрЪта ли те отвътре? ", в превод- Дали с ноктенца примерно не ме ровчи нещо, относно мравучкането както ние му викаме..много се забавлявам, вече ме питаха така..
А аз като гледам бебета и си викам- мали, какви са хубавки, моето ще е сигурно с малки боски кат моите и с кат на баща му камбата( носа) Joy
Новости няма, само дето се оказа, че ще сме с две колички, две легла, подарък от приятели, дори 3 кошарка ми предлагаха..мъжът вика- догодина почваме 2-то, не може така..Wink
Емичка Heart Eyes и всички, писали ми бележки Hug Hug Hug
Обявявам Стела за моя лична вестителка:)какво пиеш:))))?
Шейле, не побрЪквай момичетата Joy  Hug
Благодаря на всички, публикували снимки на нещата, които купуват, без вас нямаше как да се осведомя. Ще се включа пак, надявам се скоро.
 Тюленът, глътнал кит се завръща..това съм аз..пожелавам леко чегрътанье и усмихнати бременюги да виждам))

# 280
  • Мнения: 79
Мирка аз си присъствах на първото секцио, демек със спинална анестезия и си го наблюдавах в отражението на лампата над мен.
Мъжо също присъстваше и сега мислим пак да бъде на третото секцио, живот и здраве.
През цялото време не млъкнах и с доктора голям лаф му ударихме, бях много спокойна като за първескиня, но мен в критични моменти винаги ме залива едно спокойствие...
Дадоха ми бебка още щом я извадиха и после я поизтриха поизмиха и пак при мен я сложиха докато ме шиха и хайде двечките в стаята.
На другия ден се събуждам, а тя крещи, мъжа ми го няма и аз самичка с нея.
Опитах да стана, което беше груба грешка защото припаднах от болката, та се разпльоках на земята и от болката се разревах, а от хриповете се заформи един затворен кръг та се наложи да дойде доктор и да ми сложи анестезия за да заспя и да спра да хълцам за да не се отвори шева.
Това ми беше първото ужасно преживяване след секциото.
На другия ден избягах с беба и системата у дома... на седмия ден повикахме доктор да ми махне конците и така.

Много се радвам на Шейла, че е дала този линк, аз бих задължила всички мами дето ще се подложат под ножа заради личен комфорт да гледат и то от първият ред за да имат ясна представа на какво се подлагат и да могат да вземат решение преди да е опрял ножа...

Ооо Муцко, как си Врачанска моме?
Има ли прохлада по вашенско?
 Hug

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 19:53 от Mariam777

# 281
  • Мнения: 3 926
Оооо, Муцаранке Hug Всички те обичаме, тъй че май за всички са поздравите Hug Hug Hug

Аз да се отчета - Шийка - почти напълно изгладена, мека и готова цял беб да мине по нея Heart Eyes Разкритие никакво, но според доктора ще стане изведнъж и бързо. Беб е централно с главата към изхода, добре насочен към таза - всичко е чудесно за едно нормално раждане, което идва с пълна сила Heart Eyes
Ще мина без окситоцин, най-вероятно и без метаргин Grinning изобщо ще падне забава в най-скро време.
Чвечето е с прекрасни тонове. Държа се прилично. (Не го теглихме и мерихме, защото според докторът нужди от такива замервания - НЯМА на нашия етап Grinning
Целувам ви и бягам, че дребната ме чака на площадката Hug

# 282
  • Мнения: 79
Браво Асе, желая ти едно естествено раждане, дано всичко да мине добре и бебо да се роди жив и здрав!

# 283
  • Мнения: 934
ООООооооо.....Асе....ама ти си готова вече... Hugвъпрос на няколко дни може би... Thinking
Леко и безболезнено да е! Peace
Аз утре имам среща с колежката, дето ще ми прави секциото. Последно ще раждам в Тина Киркова. Отказвам се от Шейново. Повече подробности-утре.

# 284
  • Мнения: 1 226
Мууууууууууууууццц ами пияяяяяяяяяяяя




Е не мога да го изгледам клипчето и това е.  Cry
Асе браво за добрите новини  Hug
Бае и аз искам капки.  Hug ЛС си ги отваряш, горе в ляво, където пише Здравей Бае, под тжзш надпис има -  имате  ....  съобщения. Кликваш и си гш отваряш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт