бебе и животинче

  • 4 616
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 830
аз съм "против" пък за другите не знам.

# 61
  • Мнения: 3 034
има поне 10 теми в Майки, в които бяха давани линкове към материали. ако авторката се интересува, да ги потърси и прочете. оттам-нататък всичко е чесане на езици и повтаряне на едно и също. както вече беше казано, в много държави децата израстват с домашни животни вкъщи и на хората през ум не им минава да си изхвърлят или дадат някъде животното. то е част от семейството. това с алергиите са пълни глупости, които бяха отречени преди много години, ама кой да чете  Rolling Eyes и последно, аз съм категорична, че хигиената и миризмата зависят от стопаните. кой каквото ще да ми обяснява, има четки за косми, има и прахосмукачки. гледам дългокосместа котка и косми не допускам да ми се ветреят из къщи. съвсем отделен е въпросът, че аз познавам доста стопани в БГ, които ги мързи да си срешат животното за 10 мин дневно. а тоалетните се сменят ежедневно - това по повод на една подобна тема, където се оказа, че се сменяли веднъж седмично  ooooh! ами не ще мирише, а направо ще е заразна тая тоалетна след една седмица.

# 62
  • Мнения: 761
Кучето беше при нас преди  Ели да се появи, нито за момент не съм и помисляла да го пратя някъде, той е член семейство. Вече 7 години са неразделни.

# 63
  • Мнения: 804
Отглеждам бебето си с ротвайлер. малката се засмя за първи с глас на кучето. А сега когато се разплаче повечко кучето веднага дотичва и започва да размята едно негово чердже, а детето се захласва от смях. И още много мога да разказвам, но исках да напиша по-важното.
Направете си много добре сметка преди да вземете животно. Ставам 30 мин. по-рано от необходимото за да почистя. През деня който гледа бебето събира през 3 часа косми. Кучето не влиза в спалните, но ние с чехлите  ги разнасяме. Освен това си е сериозен разход: храна, лекарства, хапчета за обезпаразитяване, препарат против бълхи, безвреден за бебо. А като се разболее животното  ooooh! Тогава по 50 лв. си отлитат ей така.
Правя това и още много компромиси, защото кучето е член на семейството. Но ако тепърва се чудех дали да си взимам куче щях сериозно да се замисля  Naughty
А и знаете ли колко трудно се намира къде да отидем на почивка всички  ooooh! Tired

# 64
  • Мнения: 318
много обичам животни,но не бих гледала каквото и да е животинче в стаята с дъщеря ми  Peace

# 65
  • Мнения: 8
И двете си дечица гледах с куче. Имах кученцето от десет години преди да се роди първото ми детенце. Първите три месеца кучето живееше в друг дом. Когато момченцето ми навърши три месеца, си взех кученцето обратно у дома. Постепено започнах да ги събирам. Кученцето продължи да спи в другата стая, но през останалото време играеха.  Роди се и дъщеричката ми. И тя започна живота си с кученце у дома. Гледаше го с интерес и любопитство.
Зимата на миналата година кученцето ми почина от старост - на 17 години. Още чувстваме липсата му всички у дома.
Аз лично смятам, че ако за животинчето в къщи се грижим добре, обезпаразитено и добре възпитано е, домът се почиства постоянно, подържа се лична хигиена и разбира се, се контролира играта на детето с животното, няма никакъв проблем да живеят заедно дете и куче.  Радвам се, че дечицата ми имаха възможност да поживеят с моя Маки, с когото живях 17 години - това е повече от половината от моя живот!

# 66
  • София
  • Мнения: 443
И аз не съм голям привърженик на идеята, но който гледа животно си е свикнал, така че е въпрос на личен избор.
В козината на котките има всички възможни алергени, но ако на човек не му дреме за алергените, може и да не му се наложи да се бори с алергии  Wink
Моето хлапе беше алергично, така че махнах рибите, а за котка не съм и помисляла. Но както казах това си е въпрос на личен избор. Който има някакви притеснения - им робува, който не- кара както дойде.

# 67
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Мале ротвайлер и бебе?Това не беше ли бойна порода?В апартамент не разбирам как се гледат кучета.Имаш ли двор-разбираемо е.В апартамент бебе и животинче твърдо не.В къща може . ooooh! ooooh!

# 68
  • София
  • Мнения: 1 890

В козината на котките има всички възможни алергени,


  Не повече, отколкото в един китеник от зестрата на майките ни.  Whistling

# 69
  • София
  • Мнения: 23 097

В козината на котките има всички възможни алергени,


  Не повече, отколкото в един китеник от зестрата на майките ни.  Whistling

Оф, няма смисъл да се хабим да повтаряме едно и също... който си е навил на пръста за алергените - няма спасение  Mr. Green

# 70
  • София
  • Мнения: 1 890
    Ами дразни ме не това, че има хора, които не приемат бебе и животинче - много ясно, че не може всички да обичаме животните, а и не е нужно. А фактът, че се изтъкват глупави и абсурдни твърдения, чути - недочути от някъде си. Е, и аз не харесвам хамстери например, и не бих гледала с или без бебе - и си го казвам направо, какво толкова. Но да говорим за алергии и хигиена...  Stop

# 71
  • София
  • Мнения: 1 508
Мале ротвайлер и бебе?Това не беше ли бойна порода?

Въпрос на възпитание на кучето. Няма агресивни породи кучета, има агресивни стопани, които учат кучетата си да нападат. Даже в страни, където някои породи са забранени, това схващане постепенно отпада, и например в Холандия вече са премахнали забраната да се отглеждат бултериери.

# 72
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Ще давате ли на животното да ближе бебето? Аз не докато детето не стане по голямо  никакви животни до него. ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 508
Когато се роди детето, отидохме за 2-3 седмици при родителите ми, където беше моята дакелка. Пускахме кучето в стаята при детето, но никога не сме му позволявали да го ближе. Детето и сега, на 9 години, все още не дава на кучетата да я ближат. Иначе ги гали с удоволствие. Не виждам никаква вреда в близането, все пак кучешката слюнка първо е стерилна, и второ, даже рани лекува, но тук вече е въпрос на лични предпочитания на самото дете.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 890
   Не ми е дошло до главата, и не мога да отговоря.  Simple Smile Но със сигурност предпочитам котаракът да му удари някой целофан, отколкото свеки  ooooh! - животното поне като му се скарам, ще разбере и ще знае за в бъдеще.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт