Любители на котки - тема 11

  • 20 529
  • 356
  •   1
Отговори
# 315
  • Варна
  • Мнения: 428
Благодаря ви, момичета!  bouquet
Аз по принцип съм любител на кучетата и вкъщи все кучета сме имали. Ама сега заради сина ми взехме това малко коте - майка му я убиха кучета и останаха 3 малки котенца-сирачета. И малко съм като в небрано лозе, ама ще се науча Simple Smile
Започнах да редувам сухото мляко с прясно, дано помогне. Засега още няма резултат.

# 316
  • Мнения: 4 916
... Първо полвин час Калоян й разказа всичко за морето и тя го слуша в захлас...
...

Душички  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Той и моя мъж като се върне от някъде и разказва на нашата за другите котки по света  Laughing и я пита: "Ами ти, мацо, какво прави? Как върви живота при теб? Спретна ли си поне един купон докато ме нямаше?"  Crazy

П.С. искам да пусна снимки на най-вярната почитателка на форума - нашата Коткодзила, - но имам проблеми с кабела на телефона. Евентуално утре.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 20:06 от argun

# 317
  • Мнения: 812
Невероятно, но факт!
Днес научих, че преди два дни котката на наши съседи от съседния вход (бяла, расова персийка) е паднала от осмия етаж  Shocked Скрила се между калканите на двата входа. Тази сутрин благополучно едно слабичко момченце успяло да влезе в това тясно пространство и да извади мацата. Веднага я завели на ВЕТ и прегледа показал, че няма счупвания, охлузвания и натъртвания. Разкошницата е в перфектно здраве, но много изплашена и в шок. Невероятен късмет е извадила пухлата, а стопаните и дваж повече.  Peace

# 318
  • Мнения: 4 916
Невероятно, но факт!
Днес научих, че преди два дни котката на наши съседи от съседния вход (бяла, расова персийка) е паднала от осмия етаж  Shocked Скрила се между калканите на двата входа. Тази сутрин благополучно едно слабичко момченце успяло да влезе в това тясно пространство и да извади мацата. Веднага я завели на ВЕТ и прегледа показал, че няма счупвания, охлузвания и натъртвания. Разкошницата е в перфектно здраве, но много изплашена и в шок. Невероятен късмет е извадила пухлата, а стопаните и дваж повече.  Peace

Как ли е треперило хайванчето два дни и две нощи  Confused 


Аз пък днес записах час за кастрация на нашата котинка  Tired Обаче като знам каква съм мекушава с нея, до вторник сто на сто ще се разколебая  Confused

# 319
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Невероятно, но факт!
Днес научих, че преди два дни котката на наши съседи от съседния вход (бяла, расова персийка) е паднала от осмия етаж  Shocked Скрила се между калканите на двата входа. Тази сутрин благополучно едно слабичко момченце успяло да влезе в това тясно пространство и да извади мацата. Веднага я завели на ВЕТ и прегледа показал, че няма счупвания, охлузвания и натъртвания. Разкошницата е в перфектно здраве, но много изплашена и в шок. Невероятен късмет е извадила пухлата, а стопаните и дваж повече.  Peace

И това ако не е късмет! Хубаво е, че е добре котаранката.
На наши познати котарака падна също от 10-я етаж и се отърва само със стрес. Да им имам издръжливостта на котките... Ама тя природата си знае работата...

# 320
  • България
  • Мнения: 181
те затова котките имат девет живота.... браво на которанката дето е издържала това приживяване...
Чували ли сте котка да убива змии??? Сега се връщаме от наши приятели (пием си ракията почти всеки ден в градината им) - открили змия в градината - под чемшир... та им казали , че котките убивали змии, и сега си търсат котка "наемен убиец", щото техния готованко по скоро ще си плюе на петите, отколкото да спретне люта схватка ... Ама вие представетели си по сре  бял ден в града ... змия, аз ако бях щях да откача..... #Crazy

# 321
  • Мнения: 5 173
a te защо не й метнат 1 мотика с острото зад главата??? На 12 убих 1-метров смок и не е толкова страшно.

# 322
  • Мнения: 4 916
те затова котките имат девет живота.... браво на которанката дето е издържала това приживяване...
Чували ли сте котка да убива змии??? Сега се връщаме от наши приятели (пием си ракията почти всеки ден в градината им) - открили змия в градината - под чемшир... та им казали , че котките убивали змии, и сега си търсат котка "наемен убиец", щото техния готованко по скоро ще си плюе на петите, отколкото да спретне люта схватка ... Ама вие представетели си по сре  бял ден в града ... змия, аз ако бях щях да откача..... #Crazy

Кучетата убиват змии... докато са млади обаче. С възрастта рефлексите се забавят и самите те умират от ухапване на змии.

Да си вземат двойка таралежи - ще се размножат и ще ликвидират змиите в цялата махала.

# 323
  • Мнения: 3 770
Освен египетската богиня – котка Мафдет , която убива змия с лапа , не съм чула друга да го прави ?!  Rolling Eyes

 argun е дала хубав съвет за таралежите , а пък могат и да видят как стои въпросът с внос на екзотични животни да си вземат мангуста !  Joy А най-добре с мотиката , както казва Шушулче ! 
Peace

# 324
  • София
  • Мнения: 39 812
Браво на котаната, че се е отървала без сериозни последствия.
Аз нали имам горчив опит със Спас и сега само крещя по Харо като реши да се катери на прозореца. Нали се зазяпва по фтички.

Не съм чувала котките да убиват змии, но може и да има такива породи. Харо би избягал, страх го е от всичко.
Пуделът ми бил убил плъх.

# 325
  • Мнения: 812
Аз пък знам, че не трябва да се убива змията. Тя била нещо като пазителка на къщата. Преди няколко години отиваме на село да перем килими и аз слязох в мазето (мазата цялата градена от камък) да си взема гумени ботуши. Поглеждам ги да ги изчистя от паяжината и на дъното на единия ми се мярна нещо сивичко. Обърнах го наопаки и от него изпадна едно змийче. Със остра главичка със зелено и жълто на челото. Мама каза че е пепелянка и и видя сметката, обаче още мърмори че не трябвало да я убива, защото била пазителка на къщата и тем подобни бабини деветини. Иначе в градината в малинака зад оранжерията има смок, но не дава и дума да се каже за усмъртяване на змийчугата. Гонел мишки и пр. По този повод аз малини не ям и не искам и да чуя за бране на малини.  Crossing Arms

# 326
  • Мнения: 684
Привет момичета,
днес изчетох от край до край настоящата тема и ми беше много интересно. Имате много красиви и глезени писани.
От няколко дни си мисля да си вземем котенце, защото малкото ни момче, което е на 5 год. много ги обича, а също обича и други животни, но това е друг въпрос, та не се задоволява само с рибките.
Вече сме си избрали едно малко коте, което още е бебе и майка му го кърми, на наши познати е, но те имат вече две котки и ни предложиха ние да се грижим за него. То е мъжко и рижо, с тигрова окраска, видях, че опашката на майка му е много пухкава, но е още много мъничко, ще го вземем най - рано след месец.
До сега не съм гледала котета и не знам дали ще се справя. За това проучвам въпроса. Вие как мислите трудно ли е? Какво е най - необходимо? Нямам представа дори как да го науча да ходи до тоалетна. Да не говорим за паразити и ваксини и др. такива.
Ако можете да ме насочите с някаква информация, вие как започнахте да гледате коте?
Благодаря ви предварително.

# 327
  • София
  • Мнения: 5 745
miracle-предлагам ти да изчетеш всички теми от 1 до 10,не само тази и ако имаш още въпроси за гледането на котета тогава да питаш Peace

# 328
  • Мнения: 4 916
miracle,
 
По принцип котето се гледа само. От теб зависи само да му осигуриш храна, вода и тоалетна. И ваксини, де. Въпреки, че нашата още няма ваксини, а е на три години, но този месец ще трябва да преживее и това, заедно с кастрацията и чипа.

# 329
  • Мнения: 651
miracle,
ти си майка и ще видиш, че малкото коте е като малкото дете и освен
  храна, вода и тоалетна. И ваксини
иска и много много гушкане, милване, игри и почти толкова внимание и обучение както детенцето.
Когато работехме с мъжа ми от тъмно до тъмно, 7/7 дни и се прибирахме в къщи само да спим преодолях собственическото си чувство към най-красивата котка на света и вместо да се тормози затворена и сам самичка между 4 стени я заведох на място където щеше да се чувства свободна и щеше да има кой да и се радва по цял ден.
miracle,
на тази възраст, на която пишеш, че ще ти дадат котето би трябвало вече да са го научили да ползва тоалетна.

Поздрави   bouquet за решението да вземеш на детенцето си животинче.. Дано да се харесат двамата   bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт