Що е то КУЛТУРА и има ли тя почва в Северна Америка

  • 4 143
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Canada
  • Мнения: 231
По принцип не пиша в такива теми, ама сега кво ми стана Wink

Hear Again, нали знаеш колко е скъпа водата.Що требе да се лежи и да се цапа човек?Нека си останем чисти,възпитани и културни.
Вие май не знаете, че почти навсякъде в Канада водата е безплатна. Mr. Green Може би това е причината. Mr. Green
Sofi, къде работиш? То седене по земята, оригване...  newsm78 Аз не съм срещала такова нещо. Всички са спретнати и чисти през целия ден.

# 46
  • Мнения: 2 674
Това си е комунизъм при вас.Завиждам.

# 47
  • Мнения: 3 034
не знам какво има предвид MrsK , но аз за пръв път чувам, че водата е безплатна. тя, както и други режийни, може да е включена в наема и съответно той става по-висок, но безплатна не знаех, че има. още по-малко пък почти навсякъде. със сигурност тук и в Торонто има както оферти с включена вода в наема, така и такива, в които се плаща отделно. за безплатна и дума не може да става. справка: mls.ca - за един и същ размер жилище в един и същи район разликата при вкючено отопление и вода в наема е от порядъка на 100-130 долара месечно в сравнение с оферта, в която тези режийни се плащат отделно. в по-кофти район разликата може да падне и до 60-70 долара месечно, но все пак я има. естествено тя не се дължи само на водата, но при всички случаи водата не е безплатна. логично, в собствено жилище човек си я плаща като поп на база потребление. интересно мие дали има някъде, където да е наистина безплатна, тоест ако притежаваш жилище да не я плащаш  newsm78

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 04:30 от simplyaven

# 48
  • Мнения: 3 988
Какво сте сътворили пак - не е истина!  ooooh!
Къде го чукаш, къде се пука!  Laughing От култура, понякога бъркана с възпитание/характер, та през задграничен опит, лична хигиена, цената на водата... какво пропуснах?  newsm78

Съгласна съм с по-назад написаното, че не може да се обобщава. Има градове, които предлагат повече култура от други. Отделен е въпросът колко време реално ти остава за култура (от писане във форума примерно  Mr. Green). Освен това смятам, че културата далеч не може да се ограничи само до ходене по музеи, представления и изложби.

Хубава тема! Тук поне никой не иска да праща животоспасяващи хранителни добавки да спасява американската култура. Никой да не се чувства засегнат, моля!  Hug

# 49
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Какво сте сътворили пак - не е истина!  ooooh!
Къде го чукаш, къде се пука!  Laughing От култура, понякога бъркана с възпитание/характер, та през задграничен опит, лична хигиена, цената на водата... какво пропуснах?  newsm78

 

Това и аз бях тръгнала да пиша.   Laughing

Студената вода не е безплатна в Канада , или е вкл. в наема, или си я плащате!  Малка сума е, де, не се обеднява  Joy

# 50
  • Мнения: 3 034

Студената вода не е безплатна в Канада , или е вкл. в наема, или си я плащате!  Малка сума е, де, не се обеднява  Joy

зависи - от провинцията, от потреблението, от това дали е собствен дом или делиш с други наематели. на мен водата ми е две трети от сумата за парното и тока, разхвърляни на равни месечни вноски за 12-те месеца. такси за ползване на мрежата, такси за аварии (евентуални), такси за поддръжка - средно 30-33% от сметката ми в момента е такси. останалото е потребление.

# 51
  • Мнения: 3 034
Еli=== , писала съм го по повод цената. и наемател да си и да си я плащаш отделно от наема - зависи къде си. таксите са си такси и са доста високи - поне тук  Peace единствено ако е включена в наема излиза по-изгодно, но за семейство с дете/деца. за сам човек няма да е на сметка хич.

# 52
  • Мнения: 67
Една позната учи културология, от там знам, че думата "култура" има повече от 50 дефиниции.  Може да означава много неща.

Общи условия

Активация на акаунт