Сега е лято и сме щастливи, защото ще гушкаме Ноемврийски бебета ревливи

  • 13 158
  • 283
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 21
Добро утро!
Тинка ти не се връзвай на всякакви приказки - при едни е лсно, при други по-трудно, но щом се навиват на второ и трето дете едва ли е най-страшното нещо на света  Peace

# 91
  • Мнения: 916
Добрутру  Hug

Гледам за раждане си говорите - и аз си мисля какво ли ще е, за нормално съм засега, а за упойката ще решавам на момента  Mr. Green Ако видя зор, ще си поискам. Като че ли по ме е страх да ме режат - досега не съм била оперирана и хич не настоявам да започна сега  Mr. Green щом майка ми, дето е такова шубе, 3 деца е родила нормално и без упойка, и аз би трябвало да мога  Mr. Green Тя и от взимане на кръв от пръста пищи  Mr. Green

Ели тук веднъж ходих до спешното, че получих контракции, и бяха много лЮбезни, провериха всичко, след което почнаха да ме третират все едно съм някаква луда, дето от едното нищо подскача и търчи на лекар. Всеки мина по 3 пъти да ми каже - не се притеснявайте, успокойте се, и ме докараха до състояние на пълен бяс  #Cussing out Док и досега всеки път разправя на мъжа ми че трябвало да се успокоя - това е породено от факта, че питам колко е голямо бебето, как е шийката и такива въпроси, а не се задоволявам с нормалното за тук - всичко е наред  #2gunfire

шопи много се радвам, че се оказа фалшива тревога  Hug

# 92
  • Мнения: 33
Благодаря момичета за стисканите палци. Качих една снимка на баща буба от вчера в албума, но нещо не мога да я надпиша. Последна снимка е наша и сме в леко в профил Mr. Green, ох хубавеца на мама. Направо се разтапям от щастие newsm68 Искам да си кача и тази снимка към профила, ама нещо не ми се получава, явно не знам как newsm78 Ако някой има търпение да ми обясни ще съм благодарна Hug
Ели по-добре ли си вече?

# 93
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен.И аз да се отчета бях на ЖК и с бебчо сме добре  отговаря си на седмичките  наддала съм 1кг за последния месец.
За раждането и аз да си кажа моито хич не беше лесно и бързо ,но щом видях малкото си слънчице всичко се забрави.

# 94
  • Мнения: 340
Относно раждането и здравеопазването в чужбина - да, може да ви се иска да родите в Лондон, но на повечето/или поне в началото ако живеете извън Б-я няма никак да ви хареса здравната система. Няма да можете да свикнете с това, че личният лекар ще се опитва да ви излекува от всичко, а ще настоявате все за направления... за най-лекото влагалищно неразположение(течение) няма да ви пращат на гинеколог, а само до лабораторията(в най-добрия случай, ако подозират кандида, ще ви изпишат лекарста без да ви вземат секрет), изобщо за да се доберете до гинеколог ей така, профилактично, ще трябва доста да се напънете и да се попреструвате... И всичко това при задължително плащане на минимум стотина евро на месец, без в това да включва зъболекар. Една добра осигуровка е около 140-150е. Като при нас от 1г. насам въведоха при посещение на специалист И с направление, при лабораторни изследвания, всичко, което личния лекар не прави с голите си ръце, първите 150 е. на година да се поемат от пациента.

Вместо само да се възмущавате,  може всяка една от вас да се опита да се включи малко по-съвестно във формирането на истинско гражданско общество в Б-я (каквото засега няма), щото здравеопазването не е на това дередже едностранно. Има какво да се направи, но то няма да бъде свършено от държавата, нито самите здравни работници без причина ей така ще се променят, дори да им увеличат заплащането. Някои от вас са ходили на акцията в подкрепа на кърменето - ами такива неща трябва да се правят, общо взето, и не само. Откъде накъде някакви си мед. сестри ще имат власт над бебето ми, след като е излязло от мен??!! Девет месеца не го нося в себе си, за да се разпореждат после с него някакви бегли подобия на квалифицирана мед. грижа. Раждала съм в Б-я, но сега изобщо не мога да си представя да позволя мнооого от нещата, които тогава станаха, да ми се случат. Ако се наложи, дори бих се била с някоя идиотка! Как така - аз съм се настроила да раждам в къщи (да, да - възможно е и с професонална акушерска помощ не е страшно, даже нормално!) а те в една болница ще ми размотават помежду си моето абсолютно здраво дете! без да се съобразяват с мен!!  

# 95
  • Мнения: 329
Точно така Пух newsm10
Точно за това и аз не искам да си мълча вече smile3512

# 96
  • Мнения: 33
 smile3501 mama didi72 браво за прегледа
Пух само така newsm10

# 97
  • Мнения: 398
Добро утро мами-мале то ден вече.
Ние сме добре, не сме имали болки и дано да е било нещо единично.
marojinka,  в МД не са ни развеждали, но самата обстановка е много добра.Иначе нямам наблюдения в/у родилното.
Пух не мисля, че си права.В Б-я след '89год. все се прави гражданско общестсво и все нещо куца.Но няма как ние самите да го направим.А и е много лесно от чужбина да се дава акъл как да потръгнат нещата.Работата е там, че една шепа хора не могат да постигнат нищо.
Но както и да е аз се успокоявам, че не съм първата, няма да съм и последната дето ще ражда.Как ще мине ще видим ноември.
Лек ден на всички.

# 98
  • Мнения: 690
Пух, абсолютно съм съгласна с теб, че като общество трябва да се опитаме да поправим нещата, а не само да се възмущаваме  Naughty То и в подписа ми съм го отбелязала оттдавна моето мнение  Peace

Шамс, за упойката трябва да решиш малко по-рано, а не в последния момент. Аз вече накрая им викам на акушерките "Е, слагайте ми упойка, че вече не се издържа!", а те "Ми то ти почти роди - няма време да подейства"  Joy и наистина след 10 мин. го "изплюх"  Mr. Green

Добро утро!
Тинка ти не се връзвай на всякакви приказки - при едни е лсно, при други по-трудно, но щом се навиват на второ и трето дете едва ли е най-страшното нещо на света  Peace
, май за Бургас беше петицията, че нещо не я откривам... newsm78

 newsm10

# 99
  • Мнения: 280
Пух  Хубава ти е идейката  newsm10  но силно се съмнявам да се осъществи


Шамс  намери ли тоалет?


# 100
  • Мнения: 280
Незнам защо го мислите толкова това раждане - аз лично предпочитам да знам възможно най-малко. За какво ми е само да се притеснявам излишно. При всеки , а и всеки път е различно. Има хиляди варианти.......Няма как предварително да разберем как ще мине раждането, какво ще е отношението на акушери и сестри към нас и детето и т.н.

Каквото е такова, нека сме силни и спокойни. Всичко ще забравим , когато вземем в ръце най-ценния дар.Това е важно

# 101
  • Мнения: 827
Да се запиша и аз.
Браво за добрите резултати на мамите били на ЖК.
Да ви се похваля вчера бяхме на плаж - аз , сестра ми (Шехерезина) и племенничката ми.Изкарахме си страхотно- особенно малката, много и беше кеф  Heart Eyes.

# 102
  • Мнения: 24
привет мами - накой смята ли да ходи на деня на отворените врати в майчин дом Grinning

# 103
  • Мнения: 19
Здравейте на всички. Първо искам да благодаря за ценната информация. Аз съм на ЖК утре, стискайте палци всичко да е наред. Да попитам - знаете ли дните на отворени врати в МД през септември?
Хубав ден и много усмивки! Heart Eyes

# 104
  • Мнения: 114
Здравейте момичета! И аз да се отчета бях на ЖК в Правителствена болница. Много съм доволна. Гледахме бебо на 4D. Добре е, всичко му е в норма тежи 1040гр. Аз съм вече в 27г.с. Напредваме бавно, но славно. Горещо препоръчвам тази болница на майки , които не са избрали такава още! Лекарите са супер внимателни, а обслужването е на ниво.

Общи условия

Активация на акаунт