Как се лекува тения

  • 53 937
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен Simple Smile Преди няколко дни садих цветя в градината, като не съобразих да си сложа ръкавици #Cussing out От градината миналата година махахме изражнение и тази година също междувпрочем Confused Уж си мих ръцете, обаче погълнах малко количество пръст (от под ноктите). На всичкото отгоре синът ми намерил мръсното шише, с което поливах в градината, сипал си и си пийнал водица. Шишето беше замърсено с пръст и то, включително и на гърлото.  Тя грешката си е моя, че не изхвърлих шишето. И сега съм умряла от ужас да не се заразим от кучешка тения. След колко време можем да си направим изследвания. Съжалявам, че занимавам хора с реални проблеми с моите притеснения, обаче наистина много съм се уплашила ooooh!

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 09:22 от QWERTYASD

# 91
  • Мнения: 478
QWERTYASD,
не мога да отговоря, може би напишете мейл или тел.разговор с паразитолог в региона ви.
Предполагам за да образувате антитела за изследване да са нужни месеци, но може да е излишно .. нямам представа
http://www.ncipd.org/index.php?category=5&section=32

# 92
  • Мнения: 478
Цитат
mimasg
Документите са вече в Здравната каса. Чакам резултат следващата седмица. Анемията ми е в следствие паразитозата.
....
Казаха ми да пия козе мляко и да ям тиквени семки. Ти знаеш ли нещо по въпроса? Също така и да пия пелин.
mimasg, радвам се че вече ви се задвижват документите за полагаемото лечение и миг по-скоро да се излекувате. Не съм чувала за пелин-а, козето мляко,тиквените семки са унифицирани не пречат на нищо и по принцип нали са с по-ниска масленост от други семки а й може би добре имунологично да въздействат не ги знам, аз много обичам тиквеното семе. Пелин-а бих си го обяснила по-малко пак да има някаква фунция за изчистване на натрупани имунни клетки знам ли..нямам представа, но по-малко с виното - алкохола не е приятел с ч.дроб.
успех Wink

# 93
  • Мнения: 478
QWERTYASD,
не знам дали за всяка инфекция са еднакви периодите за образуване на имунни клетки/антитела, примерно в повечето случаи е така: IgA е първит имуноглобулин който се изгражда струва ми се че е от 0 до 10-15ти ден, IgM е следващият имуноглобулин/антитела които се образуват от да речем 10-15ти ден до към 30-40ти или докато има активност инфекцията, а третият е IgG той струва ми се е от към 30ти ден. Нека не се тревожиш сега до преди да си получиш компетентна профилактична консултация, защото за теб е сериозно от значение ..хем да не пропуснеш нещо ..хем да не се тревожиш излишно. Обещай че няма да се тревожиш Wink

# 94
  • Мнения: 27
Цитат
mimasg
Документите са вече в Здравната каса. Чакам резултат следващата седмица. Анемията ми е в следствие паразитозата.

Везх си протокола и рецепта. Ще взема лекарството довечера. Става въпрос за пелин, не като вино, а като билка да се запари и да се пие.

Общи условия

Активация на акаунт