Паркет или Гранитогрес в хола

  • 11 677
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 992
Моля Помагайте!

Помещението е 30 кв.м. кухня, трапезария и хол. Правим ремонт от края на юни ooooh! и точно си мислех, че всичко приключи и .....  smile3511

Стаята е завършена – шпаклована, боядисана, с нов гранитогрес и 16 кв.м. паркет. Поради разлика в нивото на пода, паркетът е нареден под лек наклон, има денивилация малко под сантиметър, спрямо нивото на гранитогреса. Казаха ни, че трябва да чакаме поне месец, ако ни правят изравнителна мазилка и ние решихме да оставим лекия наклон. След като изциклиха и лакираха паркета се оказа, че има  някой недоправени неща, с които съпругът ми не може да се примири, а аз вече бях платила на майстора. Embarassed Той ни лъга около месец Sick, че ще дойде да ги поправи, но така и не се появи #2gunfire. Става въпрос за две неща: откъм едната стена / тази с прозорците/ , паркетът под балконската врата в единия край е с 0,5 см. по-висок. Второто е при събирането на паркета с гранитогреса в единия край, луфтът, който ще трябва да обира лайсната е по-голям, съответно пак кривина. Аз не ги забелязвам, но съпругът ми е перфекционист и казва, че не може да го приеме и че всеки ден ще го гледа и ще се ядосва ooooh!. Правели сме ремонт за толкова пари и не иска да оставя кривини Naughty.
От събота насам се караме непрестанно newsm61, защото аз съм против да се разбива наново стаята , където ввече и кухнята е монтирана.
Няколкото майстори, които викахме не се наеха с тези поправки, защото е сръткава работа / паркетът е лепен/, а всички в момента са претрупани Cry. Дори заа смяна на паркета ни казват – края на август ooooh!.
Аз съм в ужас. tantrum Тогава съпругът ми обяви, че ще докупи гранитогрес и ще подмени паркета с гранитогрес. Все още не мога да реша Banghead това ли е правилния изход от ситуацията. Моля помагайте
 Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 2 803
Минах през този ад. Не се поддавай! За мене е глупост да сложиш в холовата част гранитогрес. При нас няма място без дефекти, толкова майстори се извървяха за 3 години. От много кадърни майстори, всяко нещо по няколко пъти го правихме. Става въпрос за фамилна къща на 4 ет. с 3 входа. Остави го както е сега нали и мебели, картини, цветя ще сложиш. Там ще е акцента. В един момент и кривините ще спреш да забелязваш. Това е от мен. Ако можеш спести си тези ядове. Всичко ще ти окензат. /сори за думата/Но не прави тази грешка да махаш паркет. Едно, че е много уютен, топъл, практичен и красив. След години ще бъде непосилно скъп. Между другото гранитогреса държи студено за разлика от теракота. Затова е подходящ за външни тераси и ако в стаята е 30 градуса, гранитогреса може да държи 10. Теракота все пак поема от топлината в помещението. Успех ти желая, дано да съм ти била полезна.

# 2
  • Мнения: 3 641
Ние сме с паркет. Придава уют и  се чисти лесно Simple Smile

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Кофти ситуация, съчувствам ти. Ние имаме 3мм разлика в нивелацията в антрето и едната от стаите(заради замаската в антрето), обаче с лайсна се обра и дори не ми прави впечатление. Ако не се спъваш в лайсната и не е грозно къде ще къртиш тепърва, а колкото до гранитогрес в хола не бих си сложила - дървото е по-уютно, по-топло и къде-къде по-красиво.

# 4
  • Мнения: 2 992
Това са и мойте доводи Thinking, но мъжът ми ми поставя ултиматум - или гранитогрес, или чакам за нов паркет докато се освободи майстор, което не се знае кога в небитието ще бъде, или ламинат - за него имало човек дето можел да го сложи до края на седмицата. Но кривини нямало да търпи ooooh! ooooh!

По отношение на топлината, при нас тръбите минават по пода и топлят и пода, то затова е и тая денивилация Naughty

# 5
  • Мнения: 2 992
Има и още нещо.
Докато бях на море са редили гранитогреса и са го сложили вповечко, така че сега разполовява стаята. Това едвам го преглътнах. Та май единствения плюс, ако наредят навсякъде гранитогрес е, че няма визуално да губя от обема на помещението, но това все още не ме стопля Naughty

Вече се чудя тия скандали докъде ще доведат и в семейните отношения ooooh! af

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Хе, дрязгите по време на ремонт са нормални, то обич, обич, ама различни хора са това, няма как да сте на 100% на едно мнение. Ние това се бъзикаме с мъжа ми, че ако сега не се изпокараме и разделим (по време на ремонта) няма кога да е  Mr. Green Спокойно, много навътре приемате нещата и двамата, разбирам че искате да ви е новичко и хубаво, че и пари сте дали, но случват се такива неща, затова на майстор се плаща след като свърши работата, да се напъне малко дет се вика. Че иначе съвсем през просото я карат  ooooh!

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Абе хора,не си заслужава да се карате за такова нещо.И при нас има недоизкусурени работи,то при толкова "кадърни" майстори,всеки си оставя ръцете.Аз просто вече нямам сили да се ядосвам,което не ме дразни визуално,си го подминавам и толкова,иначе наистина всяко нещо трябва да се прави по 5 пъти.Според мен по-добре си оставете паркета,по-уютно е с него,кажи на мъжа ти,че ще изчакате за майстор,пък с времето може да свикне и да се откаже от тези си идеи за гранитогреса. Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 803
Разбирам те. И ние минахме през толокова противоречия и конфронтации. Дори моя овен в къщи опорстваше за неща, в които виждаше че съм права. Но само и само да стане на мъжката дума. Стана така както аз реших и да си призная до голяма степен нощния кадия оправи работата/имам впредвид под юргана/. За ламината ще ти кажа недей рискува. Това е евтина и временна алтернатива. Дано да се разберете! Успех мила!  Hug

# 9
  • Мнения: 2 992
Проблемът е ,че настоящият паркет няма как вече да остане. Днес е викнал човек да го изкърти, въпреки всичките ми ревове и скандали.
Оставил ми е избора или гранитогрес , или ламинат до края на седмицата. Или чакаме за паркетаджия до края на месеца. А аз вече не издържам след месец и половина живот в цимент и прахоляк, къртене на врати, дограми, стени. Сега при завършено ooooh!, наново живот на замазка.
Чувствам се изтощена и като бита цяла нощ с пръчки

# 10
  • Мнения: 2 992
А така като чета, май всички сте против гранитогрес в хола #Crazy

# 11
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
леле,този твой мъж голям инат.По-добре слагай ламината,поне лесно се маха,ако ти хрумне някоя идея впоследствие.

# 12
  • Мнения: 2 803
Ох, миличка. До болка ми е познато. Съветвам те имай сили още малко да издържиш, но паркет си сложи. Освен ако ти харесва гранитогреса, но държи студено и за хол??? Ламината ще го сменяш на 10 -тина години. Успех!

# 13
  • Мнения: 2 992
Ох, момичета, безценни сте! Hug

За топлината не ми е проблем. Стаята е топла.

Проблем ми е как ще изглежда. Бях си я направила кукличка. От 14 години мечтаех да си направя кухня с хол, така че да ми харесва. А сега съм в ужас, този гранитогрес да не отнеме от уюта.................. и да се чувствам като в коридор

# 14
  • Мнения: 2 803



Ти много точно го определи.

  този гранитогрес да не отнеме от уюта.................. и да се чувствам като в коридор

С много хора съм говорила и казват, че ламината  е боклук. Имай го впредвид.

# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 635

С много хора съм говорила и казват, че ламината  е боклук. Имай го впредвид.
Хм, интересна гледна точка, ламината от 10лв може и да е боклук, същотот се отнася и за паркет от 40лв обаче  Laughing Най-хубавата настилка е дюшеме от цели дъски, дебели по една педя, ама 200лв/кв  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 425
Толкова си я изстрадала тая стая, че да стане както си я мечтала, така че по - добре потрай още месец и си сложи паркет щом искаш. Но гранитогрес в хола на мен лично въобще не ми харесва.

# 17
  • Мнения: 2 803

С много хора съм говорила и казват, че ламината  е боклук. Имай го впредвид.
Хм, интересна гледна точка, ламината от 10лв може и да е боклук, същотот се отнася и за паркет от 40лв обаче  Laughing Най-хубавата настилка е дюшеме от цели дъски, дебели по една педя, ама 200лв/кв  Rolling Eyes

Нямам опит с ламинат, но виждам този по апартаментите колко е обелен и как бие на кухо. Хората си казват и се оплакват от него. Цифрата 10 е за години, а не за лева. Не съм чула за паркет-боклук, а за лак, които не струва. Паркета ми издържа едно наводнение и не се разду, а за ламината - не ще се похвали със същото. За паркета в къщи-дъб 2-ро и 3-то качество.

# 18
  • Мнения: 1 210
Росче, у дома е полиран гранитогрес в хола. Общо взето е едно голямо хале всекидневната, кухнята и трапезарията (около 65 квадрата) и всичко е гранитогрес. Ако още не сте купили вашия, искам да те подсетя, че има такъв с вид на дъски- лъскави, проядени, стари, светли, тъмни- каквито си поискаш. Последно ги гледах преди седмица в един магазин на бул. България, ако проявяваш интерес, ще ти обясня подробно. Така, вида оправихме, за топлината не би трябвало да се тревожиш, защото нали топлите тръби са ви по пода, а и съпругът ти ще бъде доволен  Peace  Чистенето е в пъти по- лесно и по- често, отколкото паркета позволява. Нервите от разсъхнали скърцащи дъски също.До тук говорих прозаично- разумно.
Чисто човешки ми е мъчно за теб, но седмица още- ще оживееш  Hug

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
doro , не ми се обяснява подробно, но ламината също като паркета се дели на 1-во, 2-ро и т.н. качество. Ако се нареди като хората не бие на кухо, а има и шумоизолиращи подложки. Поддържа се в пъти по-лесно от паркет, не иска циклене и лакиране. Качествения не се надува и деформира. Ако ти омръзне се маха и сменя за 1 ден. Специално нашият ламинат е немски, реди се на дъски (не като теракот), първо качество с 15 години гаранция срещу надраскване, износване и още незнам си какво. Иначе аз както вече казах съм за дъбово дървено дюшеме, ама си струва най-вече за къща, но както и да е това е друга тема и без това се отплеснах  Blush

# 20
  • Мнения: 2 992
Благодаря Дидка, Hug

И върху този вариянт мисля от сутринта. Но при нас помещението не е толкова голямо и ако няма да си е истински паркет, заслужава ли си? Гранитогрес един цват, паркетен гранитогрес, после килим. И без това настоящия гранитогрес почти преполовява стаята. Паркетната част беше 3,70 х 4,40.

Уютно ли ти е с гранитогреса? Това е всичко, което ще ми е трудно да преглътна.

Момичета, по 200 лв. на кв. + майстор ще ми е доста соленичко

# 21
  • Мнения: 2 803
Добре, Сиренце да не спорим, а да помогнем на авторката! Важното е всяка да си харесва и чувства уюта в дома си. Нали все пак тя ще го чисти и тя ще му се радва? Hug

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Ам, исках да кажа само че ламината не е толкова лош избор в случая. Ще се смени за 1 ден, и е доста по-добре от гранитогрес според мен. А за дюшемето само си мечтая и аз  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 2 807
И аз съм против гранитогрес в хола. Не бива да издребнявате толкова, сега забелязвате разликата, защото само там гледате. Като наредите мебелите, килимче, перденце и хич няма и да виждате тези 0,5 см разлика. Ламинат също е вариант.

# 24
  • Мнения: 1 210


Уютно ли ти е с гранитогреса? Това е всичко, което ще ми е трудно да преглътна.



Сега обяснявам, дано разбереш нещо. В хола и трапезарията гранитогреса е еднакъв- пастелно син меланж с малко екрю. В хола обаче по средата направихме един голям квадрат, ограден от правоъгълни плочици в екрю, а вътре в него - шахмат на синия с екрю. Смесихме два цвята, всъщност, като екрюто даде много свежест на картинката. Освен това, на една от стените наредихме камък, който е излишно да казвам каква топлина дава и в цялост- да, много е уютно, свежо и готино.
С тази плеяда давам идейка, че може да подредите същия гранитогрес от другото помещение, като го поосвежите или поутежните (зависи от цвета му) с някое цветно петно- ей така, колото да покаже, че иде реч за друго помещение и в същото време да не стеснява визуално нещата и да чертае квадратчета или правоъгълничета в дома ти (ако е съвсем различен, както в случая с дъските).

# 25
  • Мнения: 2 992
Въпреки че не понасям килимите, такъв ще има, но колкото мога ще отложа слагането му самото му присъствие обезсмисля да раздвижвам пода. Важното е, че се чувстваш добре изцяло с гранитогрес в тези помещения, това е дет ме кахъреше Hug

# 26
  • Мнения: 1 210
Въпреки че не понасям килимите

Що пък! Много харесвам едноцветни, рошави  Grinning Ама мноооого масраф това почистване и мъжа ми ми е обещал такъв за времето, когато стана домакиня  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 992
Мъжът ми е тръгнал да търси гранитогреса. Освен ако е свършил -това ще е.

По въпроса с килима- колкото и да го чистиш задържа прах, ако нямаш Рейнбоу

# 28
  • Мнения: 1 210
Няма Рейнбоу  Sad И килим няма  Cry

А за теб се радвам, защото ще ти е чисто, просторно, уютно и пер- фект- но! И помисли си наистина- хайде, да оставим парите, ама този прахоляк два месеца за какво ти скърца между зъбите- за да ти скърца после паркета? Или да хлопа и надига? Сега му се радваш, защото те е оттървал от мърсотията, новичък е и ти е променил атмосферата, обаче постепенно ще те дразни все повече и повече, да не говорим, че рядко, твърде рядко остава в своя първоначален вид. Ще стане хубаво, ще видиш. И ще го оценяш с всяка година все повече!

# 29
  • Мнения: 2 992
Надявам се!


И с малката ще се радваме да ни дойдете на гости Wink

# 30
  • Мнения: 8 999
Граниогрес???!!! Никога повече не бих допуснала тази грешка! В апартамена в София направихме всичко с ламинат - коридори, кухненски бокс, хол, стаи. Топло ми е през зимата /ходим боси целогодишно/, приятно леко прохладно е през лятото.
На морето се съгласих с мъжа ми да сложим в хола гранитогрес. Бил топъл материал, нямал нищо общо с теракота. Дрън, дрън! Краката ми са ледени дори и в най-горещите дни. Това не е лошо за през лятото, но не смея да си помисля как ще е през зимата /добре, че засега не планираме да ходим там през студените сезони/.
Ако не може душеме или паркет, по-добре е ламинат. Наскоро гледах един модел /само за 26 лв./, който на пипане беше все едно докосваш прясно рендосана и фино изшкуркана дъска. Предполагам, че по такъв се стъпва още по-приятно.

# 31
  • Мнения: 2 992
Благодарна съм за съветите ВИ!

За добро или зло гранитогресът вече е купен Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 210
ще умрете от студ,
но ще компенсирате с килимите Wink

# 33
  • Мнения: 2 803
Благодарна съм за съветите ВИ!

За добро или зло гранитогресът вече е купен Rolling Eyes

Знаеш ли, от една страна бих се зарадвала, че проблема е решен, край на спорове, дилеми от друга това че той е взел решението сам без да  ме пита би ме притеснило. Както и да е. Hug

Честито! Да се радвате на новия хол и много хубави поводи с много приятели да имате!  bouquet

# 34
  • Мнения: 3 153
Не се притеснявай за нищо - при нас навсякъде, освен в детската, е гранитогрес и да ти кажа никак не ми е неуютно, дори напротив. И от студ не сме умрели все още:))

# 35
  • София
  • Мнения: 2 952
Рос, като стара свекърва да си кажа - проверете дали съвпадат напълно цветовете на стария и новия гранитогрес.
Мъжът ти е купил днес гранитогрес - ти от утре тръгвай за килими  Simple Smile
Този тип драми са неизбежни при ремонт. Преди имаше даже една подобна тема, където си споделяхме за семейните кавги покрай ремонтите  Simple Smile Хубавото е, че минава и заминава.
Пожелавам ви да приключите бързо с реденето на гранитогреса  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 992
[Знаеш ли, от една страна бих се зарадвала, че проблема е решен, край на спорове, дилеми от друга това че той е взел решението сам без да  ме пита би ме притеснило.

Хубавото е, че не е взел решението без да ме пита, но прецених, че имаме нужда и от почивка. Еднолично реши, че не иска да остави стария паркет, от там ми остави избора за новата настилка, но обстоятелствата за паркета и чакането не ме удовлетворяват. По-добре да си отидем на море в края на месеца отколкото да треперя какъв майстор ще дойде за паркета, кога ще дойде и да мога да си прибера и детето у дома в началото на септември на чистичко. Пък, ако не ми хареса с гранитогреса, догодина ще правим спалнята и едната баня и тогава ще му мисля дали да си остане гранитогреса или паркет.

# 37
  • Мнения: 8 999
Единственото хубаво на гранитогреса е, че е идеална подложка за поставяне на паркет. Някой ден.
Колкото до уюта - не се притеснявай. На вилата ми е красиво и уютно, само дето ми е студено на лапките.

# 38
  • Мнения: 2 803
Единственото хубаво на гранитогреса е, че е идеална подложка за поставяне на паркет. Някой ден.
Колкото до уюта - не се притеснявай. На вилата ми е красиво и уютно, само дето ми е студено на лапките.

Вярно е! Peace

# 39
  • Мнения: 940
На мен не ми е уютно в холната част и в трапезарската част на голямата ни стая да имаме гранитогрес. Затова се пряхме на паркет за там, и гранитогрес само за кухнята.

# 40
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
гранитогреса е за коридори. за хол - паркет
иначе за разните недостатъци при ремонтите .... правят впечатление първите 3-4 седмици след това забравяш за тях

Общи условия

Активация на акаунт