Отговори
# 15
  • Мнения: 491
Не съм специалист по данъчни въпроси, но когато откраднат лек автомобил, така нареченото ПЗО се образува досъдебно производство. Обикновено след приключване на разследването то завършва с Постановление на прокурора за спиране на наказателното производство поради неразкриване извършителя на деянието / такива деяния рядко се разкриват, т.к. не оставят следи/.  Постановлението за спиране служи пред застрахователите за получаване на застраховка за автомобила, ако има такава. Не знам как стои въпроса с данъчното, но мисля, че тя е трябвало да подаде сигнал дотам, че автомобилът е откраднат. Мисля, че от РПУ-то, където се е водило разследването издават служебна бележка, че автомобилът е обект на ПЗО.

Да, при нас беше точно така. Оказа се обаче, че ТДД са си сменяли софтуера и явно не всички данни са мигрирали коректно. И не сме били единственият случай. По пътя на логиката, след като застрахователя ни е изплатил пълно Каско, би следвало да се е уверил, че досъдебното производство е приключило. При нас проблемът беше, че живеем в провинцията, а колата е открадната от София и нямах време да ходя да вземам служебна бележка.


vок, моля те, кажи ми, опростиха ли ви данъка за тези 3 години, след като доказахте, че колата е била открадната ?

Да, опростиха ни го без проблем. Peace

# 16
  • Мнения: 230
Ето, това беше добра новина! Ще започна с нея, когато се върне жената за да й е по лесно, докато ходи по инстанции. Благодаря! Hug

Общи условия

Активация на акаунт