АВГУСТ месец щом настане, всяка от нас мама ще стане

  • 15 562
  • 285
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2
Здравейте мами

Честито на новите мами и на тяхните страхотни малки съкровища   bouquet

И аз да вляза да попиша тук  да ви стигна, че като гледам вие сте го ударили на маратон по писане. Вече 2 ден преносвам моето мъниче(термина ми беше на 04.08.) и да ви кажа вече ми е малко в повечко(а какви планове имах- мислех че ще излезе още миналия месец  Hug )...Вчера бях на поредния, надявам се последен преглед при моята акушерка и тя ме прегледа и каза че вече си имам 2 см разкритие, а и контракции си имам подготвителни от няколко дни, главата на бебето е точно над родовия канал и каза че това е правилната позиция за раждане. Но въпреки всичко ако и тези дни не родя ми е записала час за предизвикване на раждането на 14.08. Изпрати ме след това на предлед в болницата в която ще раждам да ми направят NST- Non Stress Test-  незнам как се казва теста в Бг. При този тест отиваш в предродилната зала и там ти слагат 2 колана на корема- единия следи пулса на бебката, а другия отчита контракциите- като скала се отбелязват и двата показателя. Та за около 20 минути ми отчете няколко контракции но разбира се изобщо не бяха регулярни и еднакви, а пулса на бебчето варираше от 130 до 160(засилваше се при всяка контракция).

Да споделя тук кога трябва да се обадиш в болницата. Значи трябва да "отговаряш" на правилото 511 а това е да си с контракции на 5 минути, всяка да трае към 1 минута, в продължение на 1 час. Много лесно правило за запомняне  Laughing . А епидурална можеш да си поискаш по всяко време тук а не само като си с 4 см разкритие, само че ще забави с няколко часа родовия процес.

Да добавя че и аз съм чувала за яденето на ананас че помага за раждането, но как точно и какво прави не помня много добре, може би К.Марта ще ни сподели   chef

Ами това е от мен, ако имам щъркелови новини за себе си ще ви ги запиша. Иначе стискам палци за всяка една от нас   bouquet   bouquet   bouquet

# 91
  • Мнения: 26
Емили миличка да са ти живи и здрави. Цялото щастие на земята да ви се стовари на главата

Мамини големи бебешорковци  Hug Ето на това ми казвам аз майка - героиня. Браво мамче  newsm20

# 92
  • Мнения: 2
Ехехе Емили, браво бе жена, верно майка героиня. супер се радвам, че така добре са се развили нещата, браво, да си ти живи и здрави сладките мишки близанци Hug  bouquet Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 38
БРАВО И ЧЕСТИТО НА МАМА ЕМИЛИ И НА ГОЛЕМИТЕ НИ БЛИЗНАЧЕТА! ДА РАСТАТ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ ЗА РАДОСТ НА ВСИЧКИ ВИ! newsm51

ЧЕСТИТО И НА СИНДАРЕЛКА! ДА РАСТЕ ЗДРАВ И ВЕСЕЛ МАЛКИЯ ГОЛЯМ БОРИС!  newsm51

# 94
  • Мнения: 31
Браво и честито на мама Емили да са ти честити мамче ти наистина си героиня браво Тя си позна милата към 5 и нещо беше писала че си има контракциики и хоп бебешорчета и то какви миличката и ние се оплакваме че ни тежи а тая душица 6 кила и отгоре е носила чисто бебешко тегло.Та така че никакво мрънене Crazy
Сега само Гитца да се включи и тя с бебок и ебети кефа.....

# 95
Честити нови бебета на щастливите мами и татковци!!! Ех че хубаво.

Настроението във форума значително е дръпнало нагоре и е много гот. разбира се благодарение главно на Ея и Ася  Laughing

БОБИТО за ананаса не знам дали действа аз ядох само веднъж, но аз писах нявкъде не знам дали някой го е видял, че стигането на жената до оргазъм помага на раждането. Колкото може повече толкова по-добре. Няма странични ефекти, приятно е, безплатно е и самообслужване върши работа.  Wink

Иначе да ви се похваля днес и аз бях на кола маска, сега малко ми е трудно да си събирам краката, но ще се успокои и тогава се нахвърлям на мъжа ми. А иначе и на мен ми се иска да се присъединя към петъчната оргия, че то голям купон се очертава.  Mr. Green

# 96
  • Мнения: 64
Ехееее пак са ни навестили ята stork-boy stork-girl stork-boy stork-girl stork-boy щърковци!

Бравос и добре дошли на новообебилите се мами в клуба на оаканите пампита!  Hug

Честито бебешорче на Надин!
Честит най-малък принц на Синдрела!
Честита двойна радост на мама Еми!

Браво майчета...и все чудни бебочета. Еми, ти си нашият герой засега наистина! На всички мами, да са ви живи и здрави рожбичките и бързо възстановяване!  smile3525

От нас нищо ново-папкаме, акаме, спинкаме и туй то... smile3504... то друго се и не иска!

Хайде мацки, то вече незнам какво да ви пожелая-да стискате ли ...да раждате ли   Joy Хайде всеки да си хареса по нещо!   bouquet
Цунки!

# 97
  • Мнения: 1
Аз да поспя един час и гледай какви новини........

ЧЕТИТИ ХУБАВИ БЛИЗНАЧЕТА НА ЕМИЛИ И НЕЙНОТО СЕМЕЙСТВО! ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КАСМЕТ!!!

Много хубаво, браво мамче, хайде Гице ти си на ход  Hug

# 98
  • Мнения: 79
  bouquet
Само се записвам и се връщам назад да чета, та да знам на кого да честитя Wink

# 99
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Момичета, я кажете някоя досега дали е пробвала ефекта на ананаса???

Анито я душко уточни за какъв ефект точно иде реч, щото аз знам за един ефект на ананаса ама няма връзка нито с раждане, а и зачеване точно тъй не може да стане (изпитано  Embarassed). Та плиййз би соу кайнд (лелеее каква съм европейка скиваш ли) и кажи точно за какво иде реч, да не сбъркаме терминологията нещо  Mr. Green

Имах предвид дали някой е пробвал като хапва ананас дали се предизвикват контракции. някой беше писал че помага. Абе то и за кекса така казват, а  пък аз съм на кекс почти всеки ден или през ден ама контракции никакви. И с чистенето не става и с тежките чанти също. Ми май всичко съм пробвала досега. Ама то бебето си знае кога, пък и аз имам още 18 дни до термина все пак
 Wink Wink Wink

ЧЕСТИТИ СЪКРОВИЩА НА ЕМИЛИ, ТЯ НАИСТИНА Е ЕДИН ГЕРОЙ И ТРЯБВА ДА Е ЗА ПРИМЕР НА ВСИЧКИ МАЙКИ, КОИТО ИСКАТ ДА РАЖДАТ С ОПЕРАЦИЯ БЕЗ ДА ИМА МЕД.ПРИЧИНИ ЗА ТОВА!
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА Я РАДВАТ!!!! ЧАКАМЕ СНИМКОВ МАТЕРИАЛ

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 20:31 от ani_d

# 100
  • Мнения: 12
  
    честити момченце и момиченце на мама Емили!Много големи бвбета,браво на майката героиня!    smile3525 newsm51 smile3501

# 101
  • София
  • Мнения: 1 338
Честити сладки бебоци на Емили  bouquet
Да растат здравички, лъчезарни и добри деца!!!
Мама бързичко да се възстановява и да разказва Heart Eyes


Момичета, мерси за отговорите Hug
Аз да питам как мога да го премахна тоя хемороид? Разбира се ще пробвам и съвета на Ксения със содата..
Аз днес си накупих почти всичко за болницата, поръчах и на малчо 2 спални комплекта с обиколници /жълт и син/ Crazy

# 102
  • Мнения: 207
Честити бебешорковци Сабина  newsm51 и Максимилиан  smile3525 на мама Еми

# 103
  • Мнения: 1 266
Супер, супер!
Честити бебета на Емили, справила се е чудесно!  Heart Eyes  bouquet Heart Eyes
Разнополови близнаци, егати кефа!

# 104
  • Мнения: 26
Днес съм щъркел по заместване Mr. Green

Грацианка току що ми препрати следния СМС  от Морскатафея :

"Днес в 16:21 ч. се роди малката, прекрасна Габриелка. Тежи 3300гр. и е 49см. голяма. Страшно сладка е и нежничка."


Да ти е жива и здрава майче и много, много да ви радва  Hug

Общи условия

Активация на акаунт