Л..ната в лицето

  • 4 892
  • 115
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 835
Не можеш да имаш изисквания към другите, когато ти самия нямаш такива към себе си.  Не уважаваш другите и не пазиш чисто, защото първо, не уважаваш себе си и второ, си мърляч!
Никой не може да ме убеди, че има нещо кой знае колко сложно в това, да си носиш торбичка, лопатка и ръкавици, за да събереш акото на кучето си и да го хвърлиш в кофата.
Аз лично, след като надлежно плащам много висок данък смет, пазя чисто, не изхвърлям нищо извън кофите за смет (мъжът ми и детето също), правя всичко това, защото искам да живея в чистота, имам нужда от това. Затова смятам всички останали, които не пазят чисто, за Мърлячи, Простаци, Нечистоплътници и плиткомозъчни егоисти. Те крадат от мен, от моето време и старание, от моя уют, от моята представа за хармония и от моите пари също! Принуждават мен и детето ми да живеем навън в мръсотия!
И понеже съм сигурна, че те и сега нарушават доста законови текстове, считам, че съм освободена от задължението и аз да се придържам към закона и да пазя тяхното право на неприкосновенност, т.е., ако ги снимам, ще ги изтипосам, пък нека ме съдят.
Това се отнася и за собственици на кучета, които ги пускат да вършат нуждите си в паркове и градини, където играят деца.  Смятам, че децата ни не разнасят зарази, дори и да се изпишкат в парка, а аз няма как да съм сигурна дали еди кое си куче е ваксинирано и дали не разнася кучешка тения например. Смятам, че детето ми има право също като кучето да се потъркаля в тревата, но не искам да се търкаля в л.....на!!! И най-накрая, смятам, че детето ми, би следвало да е по-важно и защитено от уличните и стопанисваните кучета!

# 106
  • Мнения: 3 835
И айде без детските акота да намесвате в темата, защото това са пълни глупости! Колко често се случва дете да свърши тая работа в градинка или парк?!? Първо са с памперси, после като ги махнат, сутрин, вечер, обикновено се върши вкъщи, изключително рядко се налага навън и то става само, ако майката няма никаква възможност да се прибере по спешност. Това са много редки случаи и няма нищо общо с редовното и всекидневно акане на стотици кучета навън!

Не съм видяла майка да насърчава детето си да свърши тая работа на плажа, щом казвате, може и да се е случило, но със сигурност не е всекидневно и редовно, нали?!

# 107
  • Мнения: 599
teo7777, съгласна съм, но тук прекалено се обобщават нещата.
jarrita(примерно) пише, че като си изкарва кучето, си му чисти, но има дървени философи, които казват, че не е така.
Нейното куче било насрало детската площадка.
Тук не се обсъждат проблеми, ами сякаш е сцена-всеки да се покаже колко е велик и колко е безгрешен, за разлика от всички останали.
Така няма да си решим проблемите.

# 108
  • Мнения: 5 622
По същата логика аз трябва да натиря помията от торбата с боклук в лицата на тези, които ползват кофите за разделно събиране за да си хвърлят общия отпадък, ли?

Не мисля, че това е начина. Инак е жалко, че аз си правя труда (и детето ми също!) да събираме и изхвърляме разделно, а като отидем до кофите да се окаже, че при пластмасата, например, има динени кори, яйца и стари пръжки.....  Stop Но няма да се откажа. Смятам, че това е начина и ничии смърдящи помии не биха ме отказали да събирам разделно..дано някой ден и на останалите им дойде акъла  Tired

# 109
  • Мнения: 599
По същата логика аз трябва да натиря помията от торбата с боклук в лицата на тези, които ползват кофите за разделно събиране за да си хвърлят общия отпадък, ли?

Не мисля, че това е начина. Инак е жалко, че аз си правя труда (и детето ми също!) да събираме и изхвърляме разделно, а като отидем до кофите да се окаже, че при пластмасата, например, има динени кори, яйца и стари пръжки.....  Stop Но няма да се откажа. Смятам, че това е начина и ничии смърдящи помии не биха ме отказали да събирам разделно..дано някой ден и на останалите им дойде акъла  Tired

Бубе и аз не се отказвам всяка пролет да изривам буклука на "чистофайниците", изхвърлили го през балкона си.
Сина ми също чисти, но познай дали някоя от тях слиза да си рине лайната!
Упоритост му е майката, инат.Пък може и да се оправят нещата, знам ли.

# 110
  • София
  • Мнения: 1 508
jarrita(примерно) пише, че като си изкарва кучето, си му чисти, но има дървени философи, които казват, че не е така.
Нейното куче било насрало детската площадка.

Само да уточня, ние покрай детска площадка даже не минаваме, а опиканите от другите кучета ъгли на блока ги подминаваме гордо  Laughing

Вложихме много усилия и емоции да научим възрастно куче (прибрахме го от улицата, когато беше на около 3 години)да се държи по приемлив за околните начин, и ми е обидно отношението на хората, които мразят кучета именно защото някой друг не си прави труда да обучава и контролира кучетата си  Sad

# 111
  • Мнения: 6 029
О, аз не мразя кучета. Мразя нахалните им собственици. Мразя, когато застрашават живота на децата ми, пускайки огромното си куче развързано на детската площадка.  И мразя да пускат кучетата да пикаят на пързалката. Ей такива работи мразя, животните не са ми виновни.

П.С. Знам, че правещите подобни неща не пишат тук.

# 112
  • Мнения: 3 835
Така няма да си решим проблемите.

Така е, вече на всички ни е писнало от предъвкване на едно и също, в едни и същи теми, само дето заглавието на темите е различно и повода за пускането им. Единственият сигурен и работещ начин е строг ред, правила и санкции! По цял свят е така и навсякъде тази схема работи безотказно, без оглед на културата и възпитание на местните. Този факт, също ни е втръснало до болка да го повтаряме. Има какво да се направи, да се иска този ред и санкции да се случат на практика. Освен това, да сме непримирими по всякакъв начин към околните, които не ни уважават. Не мога да си представя как бих живяла с комшии, дето ще си изхвърлят боклуците, пък аз ще ходя да им го чистя и ще се надявам, някой ден да се засрамят. По-вероятно е вместо да се засрамят, някой ден да разбера, че през цялото време са ми са се присмивали от балкона си. Противното е доста наивно схващане, не бих разчитала на това. Снимайте бе, пращайте на медии, кметове, давайте гласност на тази мърлящина, откъде накъде хем ще чистите след тях, хем ще си мълчите възпитано?!
Най ме дразни примерно кмета като излезе и започне да ми обяснява, че и ние сме си виновни и цапаме. Да бе, знам, че това е така, обаче твоята работа и задача е не да ми философстваш там, ами да измислиш начин, въпреки всичко да е чист града ти! Като не работи сегашната схема, ще въведеш нова, по-строга, по-безапелационна, който иска, намира начин.
А иначе като цяло, съвсем, съвсем обобщено, смятам, че по-голяма вина за мръсотията имат фирмата по чистотата. Изпълняват си задълженията през куп за грош, плащат много ниски заплати на работниците, не ги контролират, цялата им дейност не се контролира (от общината), отчита се някакво чистене, колкото да не е без хич. А иначе данък смет, който плащаме хич не е символичен, щото за тая им работа би следвало да е такъв! Т.е. пак накрая кмета е виновен, така че, кой каквито снимки има, можем да ги пращаме на мейла на общината! Всеки от нас, след като плаща, има право и да изисква и да е недоволен и да досажда на чиновниците, колкото му душа иска.
Знам, че се отнесох и по други теми, но за мен всичко е едно, причината е една и нямам нерви да ходя да пиша в пет теми едно и също.

# 113
  • Мнения: 2 032
Чудя се
обаче защо й е навряла лайната, а
не я е заклала просто, и да мирнем.

Ха-ха, и аз това щях да кажа, ако имах време.
Сега само се разкисках.

# 114
  • Мнения: 3 835
Чудя се
обаче защо й е навряла лайната, а
не я е заклала просто, и да мирнем.

Ха-ха, и аз това щях да кажа, ако имах време.
Сега само се разкисках.

Отговорът е много, много прост, стига сте се чудили!
Защото не е убиец, терорист, всякакъв "ист",  извратеняк, малоумник, кретен......, а просто свестен  човек, на когото му е писнало! Елементарно!

# 115
  • Мнения: 654
нарочно не прочетох цялата тема защото всеки си има мнение.а и не искам да споря.

 Peaceбраво.така трябва да се реагира.ще ги ритаме тия хора щото ще се заринем с лайна.
когато всички си затварят очите , държавата вдига ръце и се прави че няма проблем ние сме хората които трябва да реагираме.
не мислители че тази ,,пострадалата"не знае какво трябва да прави след кучета си ,и не трябва да плати солена глоба.

Общи условия

Активация на акаунт