ДА ПОДКРЕПИМ ФЕРМЕРИТЕ!!!

  • 2 006
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 755
...Но земеделецът , особено в северозападна България е един мързел, на който все някой му е виновен и все не са му осигурени 'условия', от държавата. А Добруджа и Тракия били обработена, като Германия . Значи може.
Няма мързеливи хора, които се занимават със земеделие. Има хора на които им писна да работят като луди и накрая да излязат на загуба.
Времето на мотиките отмина. Трябва земеделска техника, а тя струва пари. Затова хората си искат парите от фондовете. Прави са.

# 31
  • Мнения: 1 470
Аз от кога пиша че трябва да ги подкрепим,но твърдо,и директно!
Но имам чувството че в този форум винаги се намират такива които да осуетят подобни инициативи,като изкажат куп мнения защо не трябва да се подкрепят-учители,земеделци,лекари и всякакви други...Защото да пишеш във форуми,и да не правиш нищо е много по-лесно...И след това да наричаш другите мързеливи... Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 2 431
Малко глупав въпрос - ама някой да знае колко е цената на доматите в Кауфланд?Защото аз вчера научих изкупната цена и не ми хареса цифрата...

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малко глупав въпрос - ама някой да знае колко е цената на доматите в Кауфланд?Защото аз вчера научих изкупната цена и не ми хареса цифрата...
Не знам каква е цената на доматите, но знам, че изкупната не е еднаква навсякъде, както и различните сортове са на различна цена.

# 34
  • Мнения: 1 941
Мутра -мандра, мутра - мандра ....

# 35
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
...Но земеделецът , особено в северозападна България е един мързел, на който все някой му е виновен и все не са му осигурени 'условия', от държавата. А Добруджа и Тракия били обработена, като Германия . Значи може.
Няма мързеливи хора, които се занимават със земеделие. Има хора на които им писна да работят като луди и накрая да излязат на загуба.
Времето на мотиките отмина. Трябва земеделска техника, а тя струва пари. Затова хората си искат парите от фондовете. Прави са.

Всеки път, когато минавам през Сърбия се питам как аджеба нямат достъп до европейските фондове, а земята им е обработена до максимум. Даже, тази година виждам, че прилагат метода за почивка на земята (едната година една култура, другата година друга).
И винаги е било така (дори по време на войната, когато пътувах през там, 1993 година).

Може би, има някой, който да обясни защо предимно у нас земята в голяма част пустее. (или се продаде за друг бизнес, а не за земеделие)?

# 36
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Пустее земята,защото я върнаха на собствениците,а не всеки собственик живее в даденото населено място.
Продажбата на такава земя в повечето райони е на безценица и никой човек не би се съгласил да се подиграват с наследствената му земя.Арендаторите ,които пък я ползват също подхвърлят жълти стотинки на собствениците във вида на не знам си колко бутилки олио,някой друг килограм брашно,подигравка,да не говоря ,че има сезони в които нито я обработват,нито плащат на собствениците ,за това че са я наели под аренда.За мен най голямото учудване беше ,че земята ни се обработва  без никой да ни е осведомил за това,нито пък да ни попитат имаме ли някакви претенции в избора на арендатора или въобще какво искаме да правим с тази земя.
Решил си някой,че тези ниви ще си ги завземе и ще си работи безплатно и това е...
В последствие разбрах ,че съществуват ,но това не ги оправдава,в така наречената поземлена комисия имат и дават информация на всеки имот, явно при нас законите не важат за определени хора.
Цялата тази мешавица става със знанието на служителите в тази институция,което ме навежда на мисълта,че всичко е една огромна измама.
Проблема не е само в парите от еврофондовете,имаме много неща за уреждане като се започне от административното ниво на земеделието и безразборното раздаване на чужда земя без знанието на собствениците.

# 37
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
k.a.l.i.,
написаното от теб е ясно и пак води в една посока:  тарикатлък.

# 38
  • Мнения: 505
За съжаление, написаното води и до още един извод - още дълго ще папкаме буклуци. Покрай темата и дискусията около нея разбрах как се прави у нас кисело мляко. Взема се сухо мляко, разрежда се с вода, а понеже маслеността е ниска, добавят се растителни мазнини. Може би има и процент прясно мляко, това не знам. Аз съм вегетарианка и животинските мазнини от млякото и маслото, както и от сиренето, са за мен жизнено важни. Пробвах да си купувам мляко от дядовците на пазара и да квася - става изключително вкусно, но те пък добавят доста водица, а и не всеки път имам време - аз работя до изнемога. То, за да подквасиш мляко в къщи, нали някой трябва да гледа кравата най-напред, а и ти да пазиш млякото около час и нещо, преди да можеш да излезеш от къщи. Много е сложно с времето. Хубаво сте дали Сърбия за пример. Аз и там ходих. В магазина има едни млекца по 125 мл, малко по-скъпи от нашите, МНОГО по-вскусни. Само в БГ имало кисело мляко - дрън, дрън. И как го произвеждат в тая Сърбия, не знам.

Общи условия

Активация на акаунт