Дразнят ли ви бабичките?

  • 13 843
  • 276
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 523
Много отдавна съм била ученичка. Едва ли проверката обхваща този период newsm78.
Чудя се, как ли биха реагирали в описаната ситуация, хора които не спират да сипят обиди във форума?

# 256
  • Мнения: 804
И аз се чудя.

# 257
  • Мнения: 1 062
В коя ситуация, аз май не схванах  Embarassed. Ако става въпрос за потресаващата случка на авторката, най-вероятно, ще разбие главата на "галопиращата бабичка", "тая мръсна гад", ако няма някой спокоен мъж до нея, който да я удържи. Последните, са цитирани изрази от разказа и.  Tired

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 23:28 от Анелим

# 258
  • Мнения: 1 811
Дядото е бил прав...Българският пешеходец има за какво да е озлобен.

...майките с колички ходят платното не за да дразнят шофьорите, а защото и да е свободен тротоара, той е преграден от двете страни от коли, паркирали по ъглите. Тоест за да пресечеш улицата, трябва да слезеш на платното.

О, дядото не беше прав по никакъв начин, повярвай ми. Аз съм съвестен и много внимателен шофьор. А и шофьорите са не по-малко озлобени. Кой ли не е. Именно тази злоба у всеки ме гнети.
За майките - подчертах, че има свободни тротоари, незапушени от коли, но все пак те не са предназначени за групово возене на деца, а трябва да ходят една зад друга. Откъде накъде да го правят, след като има улици като слънце, широки, удобни за продължениято на сладката приказка от кафенето преди малко...
И изобщо мисълта ми не е , че искали да дразнят шофьорите. Според мен те подхождат доста лековато към собствените си деца. Защото не всички шофьори са внимателни и с опит. Има убийци по пътищата. Много при това.

Авторката би могла да промени заглавието на темата. Бабичка така написано звучи обидно.
Прочетох и доста грозни мнения за пречкащите се нахалници - я из автобусите, тръгнали за евтини продукти, я за вода, я на лекар.
Приоритетите на всеки човек са различни. Един се радва, че е спестил стотинки, пътувайки с туби на километри и мъкнейки ги после с рушащите си кокали. Други се мотаят по шикозните лъскави магазинчета по Витошка или вече по МОЛ-овете в търсене на поредния парцал.

# 259
  • Мнения: 2 401
curly sue снощи ти написах един дълъг пост, но не можах да го постна.  Сега искам само да ти кажа, че ако си  съвестен и внимателен шофьор никога нямаше да можеш да бъдеш изненадана от светофар, пенсионер или майка с количка. А твърдението за  задръстените майки с лековато отношение към децата им е направо  ooooh!
Мен пък много ме изумява това, че никога, ама наистина никога жена-шофьор не ми е дала предимство нито като шофьор нито като пешеходец. Това какво отношение е?  Но да не се отплесвам, че и без това темата кривна доста..

# 260
  • Мнения: 6 627
А твърдението за  задръстените майки с лековато отношение към децата им е направо  ooooh!
Сещам се за майката ,,която излиза с количката напред пред една маршрутка и джип блъсна количката.
Доста и лековато ми се вижда .Случая беше в София .
И аз съм имала подобен идеше ми да ударя майката ,зощото тя дори не реагира .

# 261
  • Мнения: 49
Потресох се от тази тема!!!! Но и не се изненадах, за съжаление! Толкова омраза на едно място, Боже, Боже, ела си събери вересиите!
Когато постъпих по спешност в болница с неизяснена диагноза, настаниха ме в стая само с "бабички" (що за отвратителна дума!!!!). Имаше и няколко млади създания, прелестни като самодиви, не съсухрени и спаружени! Не можех да си съблека дрехите, бабата до мен, с тежка операция, се подпря едвам на леглото и ми помогна! Майка ми не знаеше, че съм в болница, та помолих бабата да я набере от мобилния! През това време прелестните създания си шушукаха настървено какво ли ми е, но и на ум не им идваше, че това не е място за забавление и едва ли съм там от много добро! А, и да, бабата беше от никому неизвестно село (демек, проста селянка, не изискана гражданка!).
Всеки ден, отивайки до магазина, ги срещам тези нещастни, опърпани възрастни люде, облечени в жалките останки и на живота си, и на дрехите на внуците си! Приятно им е да поседнат в градинката, защото са сред хора (хм, това дали му е хрумвало на някоя от тези млади майки, които така настървено се карат за пустата му пейка!!!). А и да ви кажа, понякога една такава баба (или дядо) могат да бъдат много по-интересни събеседници от съседката, дето бута количка и те нарича "миличка", а после зад гърба ти говори колко ти е дебел задника!!!!
Хора, опомнете се, бре!  Защо не ви дразнят къде-къде по-безумни неща в тази държава (корупция, сива икономика, безперспективност, заливаща ни простотия....)
И да, много добре разбрах поста на авторката! Но от това не ми стана по-добре, напротив...

# 262
  • Мнения: 649
Потресох се от тази тема!!!! Но и не се изненадах, за съжаление! Толкова омраза на едно място, Боже, Боже, ела си събери вересиите!
Когато постъпих по спешност в болница с неизяснена диагноза, настаниха ме в стая само с "бабички" (що за отвратителна дума!!!!). Имаше и няколко млади създания, прелестни като самодиви, не съсухрени и спаружени! Не можех да си съблека дрехите, бабата до мен, с тежка операция, се подпря едвам на леглото и ми помогна! Майка ми не знаеше, че съм в болница, та помолих бабата да я набере от мобилния! През това време прелестните създания си шушукаха настървено какво ли ми е, но и на ум не им идваше, че това не е място за забавление и едва ли съм там от много добро! А, и да, бабата беше от никому неизвестно село (демек, проста селянка, не изискана гражданка!).
Всеки ден, отивайки до магазина, ги срещам тези нещастни, опърпани възрастни люде, облечени в жалките останки и на живота си, и на дрехите на внуците си! Приятно им е да поседнат в градинката, защото са сред хора (хм, това дали му е хрумвало на някоя от тези млади майки, които така настървено се карат за пустата му пейка!!!). А и да ви кажа, понякога една такава баба (или дядо) могат да бъдат много по-интересни събеседници от съседката, дето бута количка и те нарича "миличка", а после зад гърба ти говори колко ти е дебел задника!!!!
Хора, опомнете се, бре!  Защо не ви дразнят къде-къде по-безумни неща в тази държава (корупция, сива икономика, безперспективност, заливаща ни простотия....)
И да, много добре разбрах поста на авторката! Но от това не ми стана по-добре, напротив...

 newsm10 smile3501  Браво!!!

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 179
Потресох се от тази тема!!!! Но и не се изненадах, за съжаление! Толкова омраза на едно място, Боже, Боже, ела си събери вересиите!
Когато постъпих по спешност в болница с неизяснена диагноза, настаниха ме в стая само с "бабички" (що за отвратителна дума!!!!). Имаше и няколко млади създания, прелестни като самодиви, не съсухрени и спаружени! Не можех да си съблека дрехите, бабата до мен, с тежка операция, се подпря едвам на леглото и ми помогна! Майка ми не знаеше, че съм в болница, та помолих бабата да я набере от мобилния! През това време прелестните създания си шушукаха настървено какво ли ми е, но и на ум не им идваше, че това не е място за забавление и едва ли съм там от много добро! А, и да, бабата беше от никому неизвестно село (демек, проста селянка, не изискана гражданка!).
Всеки ден, отивайки до магазина, ги срещам тези нещастни, опърпани възрастни люде, облечени в жалките останки и на живота си, и на дрехите на внуците си! Приятно им е да поседнат в градинката, защото са сред хора (хм, това дали му е хрумвало на някоя от тези млади майки, които така настървено се карат за пустата му пейка!!!). А и да ви кажа, понякога една такава баба (или дядо) могат да бъдат много по-интересни събеседници от съседката, дето бута количка и те нарича "миличка", а после зад гърба ти говори колко ти е дебел задника!!!!
Хора, опомнете се, бре!  Защо не ви дразнят къде-къде по-безумни неща в тази държава (корупция, сива икономика, безперспективност, заливаща ни простотия....)
И да, много добре разбрах поста на авторката! Но от това не ми стана по-добре, напротив...

Напълно подкрепям!!

Тези бабички са нечии баби и майки... може и вашите да са.... Ако не умеете да уважавате по-възрастните, пък били те и седнали на пейката ВИ, как мислите, дали ще получите уважение от страна на младите, когато вие заемете мястото на "бабичките"...

# 264
  • Мнения: 940
Браво, май е време някой да заключи????

# 265
  • София
  • Мнения: 6 187
Сетих се за една приказка, която учехме като малки - за царят, който наредил да избият всички възрастни хора, та да не се налага да се грижат за тях... И после дошли проблеми, за които нямало кой да посъветва младите... Дали и сега някъде я четат?  Confused

# 266
  • Мнения: 4 916
Сетих се за една приказка, която учехме като малки - за царят, който наредил да избият всички възрастни хора, та да не се налага да се грижат за тях... ...

 Confused

# 267
  • София
  • Мнения: 8 348
темата я попрочетох и реших, че няма да се разписвам
ама днес станах свидетел как една баба изблъска и накрая събори друга, за да се добере до заветното място в автобуса
а когато и казаха, че е можело да изчака се развика - ами тая дъртачка, като не и се седи, що се бута да се качва първа
няма да коментирам случката, защото не се сещам какво да кажа

ще добавя обаче обяснението на въпросната бойна баба, защо трябва да е с привилегии
защото е възрастна
няма лошо, но смятам че всичко идва от възпитанието
насаждаме в умовете на децата си идеята, че само защото някой е възрастен му е позволено всичко и е с привилегии
не съм съгласна с това
не съм съгласна детето ми да плаче от болка във възпалените си стави в рейса , защото една представителка на третата или четвъртата възраст с токчета, два килограма злато и още толкова грим и червило го е вдигнала с коментара, че и нея я болели краката ама той бил по-млад и трябвало да търпи

нямам нищо против възрастните хора, даже напротив
имам против нагласата, която имат, че трябва да им се угажда и да им се прощава всичко

# 268
  • София
  • Мнения: 17 592
...
 Аха да отхапя от катмата и гледам две бабишкери се доближават към нас в галоп, а едната отдалече се провиква.
- Тази пейка е наша, ние всеки ден си сядаме на нея.
Ние с мъжа учудени питаме, да не би да иска да станем, а тя:
-Ами незнам какво ще правите, но аз съм болна жена. - И в това време с леки въртеливи движения си набута дебелия задник в малкото оставащо пространство между мен и края на пейката. Мъжът ми, който е дразнещо спокоен ме подкани да станем и да си намерим друга пейка, но аз не се сдържах и се развиках на тая нагла гад.  Е, за неин късмет само с това се размина, просто трябва да е благодарна на съдбата, че съпругът ми беше с мен и овладя положението иначе можеше да има  fight Та това е в общи линии. Интересно ми е дали и вие се ядосвате така, когато някоя бабка ви крещи на детето да не гази в тревата, когато седнат на пейката която сте заели, докато вие учите детето си да ходи и ви изблъскат количката на майната си и др.
Може да споделите вашите случки, хем да ви олекне, хем да се посмеем. А мислите ли, че има лек за това нахалство?

Ха-ха-ха, аз все едно съм ти, а съпругът ми е като твоя мъж с търпението... Само дето едва ли щеше така лесно да й се размине - ако се опита да седне, тежко й и горко, щях грубо да я заблъскам, а иначе, още при първите думи бих я помолила да покаже нотариален акт за пейката. И ако не може... хм... ами, как да кажа, аз съм дете на родители - учени, но пък съм израснала в квартал, обитаван главно от общи работници на Кремиковци, та речникът ми е... богат.

# 269
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не ме дразнят бабите,по скоро са ми неприятни някои жени в критическата,но като си помисля,че аз може да съм по зле в този период , все още успявам да си контролирам чувствата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт