Кога изведохте бебето навън? Контакти с познати?!

  • 6 457
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Изведох дъщеря си за пръв път на 12 ден.Все пак беше февруари и си беше студенко.
Не съм забранявала на никого да ми я гушка,освен ако видя,че е мръсен-ръце,блуза и т.н.Харесва ми хората да й се радват.Удоволствието от контакта с дъщеря ми е и за двете страни.
Нужно е от малко бебето да свикне,че на този свят освен мама и тати има и други хора,които ще се налага да приема.А повярвайте,че става много по-трудно,ако кръга му е ограничен.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Калоян излезе за първи път на 12 дена. Роден е лятото. Не съм разрешавала на чужди хора да го пипат, но и те не смеят. Зла съм и ми личи  Mr. Green

# 17
Изведох го на петия ден, веднага след като ни изписаха, така смятам за правилно, а и на него му харесва. Гушкаме го само ние, от семейството. Не ми се е налагало да обяснявам, приятелите ми са достатъчно интелигентни хора, за да са наясно, че в лицето на новородено не е желателно да се завират по сто човека, най-малкото заради това, че ще го изнервят. А съседите ми не са ми близки, никой не е изявявал желание да го пипа.
И аз точно така, инъче оставях да му се радват, но по-отдалече, чсе пак беше декември- грип, настинки и пр.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На 18-ти ден, роден е ноември.Не съм се дразнила или притеснявала някой да го гледа.С гордост го показвах, но за гушкане и пипане въпроса стоеше по-различно  Twisted Evil  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 18
Изведох го на 8-мия ден след раждането,но само аз и баща му го гушкахме

# 20
  • Мнения: 4 380
xenia кое е ревност?   newsm78 Детето ти да е чисто и да не му плюе в лицето всеки срещнат? Стимул за имунната система е едно, да го гледаш като в цигански катун е друго. Тук става дума за новородено дете.......  И какви социални контакти за дете на няколко дни Crazy

Преувеличаваш. Не съм срещала плюещи в лицето на бебе. Нали не смяташ близките си за по-мръсни от теб самата? Бебетата са различни. Някои мънички след раждането още дълго не реагират на хора, други по-големи с интерес разглеждат хората и обстановката около тях.
Аз с голям кеф връчвах бебето и на приятелки, и на съседки. Някои имат по-големи заслуги за отглеждането на детето ми от родните му баби. Детето ми беше любимото бебе на махалата, а сега им е любимата мома и с нетърпение я чакат всяко лято. Несъобразителни познати които да гушкат бебето с мръсни ръце не съм имала. Като дойде някой и го помоля да вземе бебето докато свърша нещо, първата му работа е да си измие ръцете. Жените си знаят. А най е забавно да го връчиш на някой мъж и да наблюдаваш как се разтапя от кеф. Grinning Някои се опъват, ама няма мърдане. Mr. Green На родилки трябва да се помага. Аз бях родилка-студентка и вечно в движение и куп ангажименти, така че всичко живо впрягах.

# 21
  • Мнения: 2 660
На 6тия ден за изписването. Истинска разходка, кратка, направихме на 10тия ден. Когато срещаме познати просто държа количката на дистанция. На роднини директно казвам, че е мн малка и не давам да се пипа. За сега я вземат само 3ма човека.

# 22
  • Мнения: 50
Изведох бебо на 20 ден от ражзането , роден е през септември . Показвах го , но за гушкане недавах посто  се съобразяваха .

# 23
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз я изведох , когато тя беше на 3 седмици , на приятели позволих да я пипат след 1вия месец , а на роднините веднага щом я изписаха Peace

# 24
  • Мнения: 85
 Изведох го на 19 дни уж за малко а отлепихме 3 часа  Rolling Eyes Комшиите се радваха без да пипат...дори не съм им казвала нищо след време ме питаха: Може ли по крачето да пипна? Винаги съм разрешавала да се пипа и гушка ако не са болни, само целувките бях забранила първия месец.

# 25
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Почти веднага след изписването.  Mr. Green
Ицко е лятно бебе  Hug

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Когато съм била съвсем малко бебе,някой роднина говорил върху мен или ме целунал с развален зъб-така казват.Цялата ми глава пламнала от огромни гнойни пъпки-фурункули,вследствие на стафилококова инфекция.Челото ми подшупнало от гной.Спешно са ми рязали кожата между очите,за да изтече гнойта и да не отиде инфекцията в мозъка.И до сега си нося белега .Това ми е като обица но ухото за детето,което чакам.Не е казано,че на всеки се случва,но предпазни мерки никога не са излишни.Иначе чакам през октомври и смятам да хванем малко от циганското лято навън,живот и здраве.

# 27
  • Мнения: 1 080
На 2 седмици го изведох, а с познати контактува още от изписването!!!
 Peace Peace Peace

# 28
  • Мнения: 4 380
Когато съм била съвсем малко бебе,някой роднина говорил върху мен или ме целунал с развален зъб-така казват.Цялата ми глава пламнала от огромни гнойни пъпки-фурункули,вследствие на стафилококова инфекция.Челото ми подшупнало от гной.Спешно са ми рязали кожата между очите,за да изтече гнойта и да не отиде инфекцията в мозъка.И до сега си нося белега .Това ми е като обица но ухото за детето,което чакам.Не е казано,че на всеки се случва,но предпазни мерки никога не са излишни.Иначе чакам през октомври и смятам да хванем малко от циганското лято навън,живот и здраве.

 Стафилококовата инфекция си я пипнала по време на раждането. От дишане над бебето с развалени зъби кожата не пламва във фурункули. Laughing Как пък може да вярвате на такива глупости? ooooh!

# 29
  • Мнения: 27 524
Изведох го веднага след изписването ни от болницата. Контакти е имал като новороден само с приятели и познати. Не съм давала да го пипат и целуват. А и възпитаните хора не проявяват такова желание  Wink В магазина веднъж една индийка дойде да го гали през устата  #Crazy като я видях как не я шамаросах, не знам, бясна бях  Twisted Evil Пазиш го от прости хора и хич не ме интересува ще се обидят ли или не, като нямат само достатъчно мозък в главите си, ми е все тая дали ще ги засегна или не  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт