за едно дете, което не знае къде ще спи следвашата нощ

  • 3 973
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
благодаря ти предварително, Азаф!

# 46
  • Мнения: 3 622
zoko има ли новини за детенцето или още не се знае къде е

# 47
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Докъде стигнаха нещата с детето?

# 48
  • Мнения: 4 965
За съжаление, има нещо адски гнило в цялата работа.
В понеделник въпросният "баща" е вдигнал луд скандал на пробационния инспектор, че това била манипулация на хора, на които не е симпатичен и се опитват да го "очернят". Заплашил, че ще подава жалба и т.н. Детето не е било с него - заявил е, че момичето живее при негови комшии, а въпросният комшия дошъл с него и казал, че момичето е на някакви курсове и не може да иде (щяли евентуално да го заведат в петък). Пробационният инспектор няма правомощия да се намесва при подобни отношения и съветът му е близки на момичето (примерно, майката или друг, който има право да търси информация за него) или хората, които имат съмнения, че се случва нещо нередно с детето - да се обърнат директно към кварталния на 7-мо районно (zoko, търсихте ли полицията???). Само полицията и социалните служби имат правомощия в случая (едните да издирят детето, а другите да проверят реалната среда, където живее и при нужда да вземат мерки). Съжалявам, че това е информацията, която препредавам, но наистина трябва хората, които се притесняват за детето да действат директно и (най-важното) официално - с документи, защото иначе моите усилия са основно реакция на "една жена каза във форума"...

# 49
здравйте,
не съм ви писала тези дни, защото в петък социалната работничка ме помоли да не пиша повече във форума, защото така пречим на тяхната работа, а и детето ще бъде заклеймено, като раздухваме случая. Трябва да се съобразя с тях - все пак при тях подадохме сигнала. Иначе за мое и ваше успокоение новините са обнадеждаващи - социалните са се срещнали с детето, видимо е било добре, разговаряли са, подробности незнам.  Явно доста за задвижили нещата и работят сериозно по този случай. Поне не виждам бащата да пие в квартала от 2 дни, сигурно са го стреснали и работят и с него. Това е засега.

БЛАГОДАРЯ ВИ НА ВСИЧКИ ЗА СЪПРИЧАСТНОСТТА!!!
Аз ви обещавам, че ако нещата спрат да се движат, забуксуват и не се работи по случая както трябва, пак ще алармирам.

П.С. Азаф, относно инфото, което ми писа - къде е логиката бащата да запише детето си на курсове след като преди седмица ние настоявахме и го молехме да я запише на занималня и ние да поемем половината такса? Явно е довел някой познат, който да излъже. А това ме притеснява. Социалните ще трябва много да работят с него. .

# 50
  • Мнения: 3 092
Не бях чела скоро нещо по - тъжно .
Много искам това момиченце Надя да има дом и хора , който да се грижат за нея . Не мога да приема ще едно дете може да се чувства добре живеейки от място на място ... при непознати хора , без да вижда майка си и с баща пияница ... колко мъка има по тоя свят  Cry
Радвам се че има хора като zoko!  bouquet

# 51
  • Мнения: 4 292
Не мога да помогна с нищо конкретно, влизам в темата само за да пожелая успех на zoko. Искрено се надявам да се преборите за детето!  Praynig

# 52
  • Мнения: 2 803
Успех ви желая!   bouquet  bouquet  bouquet

# 53
  • Мнения: 654
ТОВА Е НАЙ- ТЪПОТО НЕЩО КОЕТО СЪМ ЧУВАЛА
здравйте,
не съм ви писала тези дни, защото в петък социалната работничка ме помоли да не пиша повече във форума, защото така пречим на тяхната работа, а и детето ще бъде заклеймено, като раздухваме случая.

 повечето хора са готови да помогнат не само на думи.
имам чувството че служителката просто не иска да попадне после в темата за ритнатите задници.

Общи условия

Активация на акаунт