Количество мляко?

  • 1 721
  • 23
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 682
Здравейте,
може да ви се стори малко тъп въпроса ми, но предпочитам да питам, все пак, тъй като доскоро се кърмихме от от 2 седмици сме на АМ и не съм много наясно Grinning. Ползвам Нутрилон 2 и на кутията пише за 9 мес. около 150 гр., а аз давам 180-190 гр. Притеснявам се да не е по-голямо от необходимото количеството, което давам? Нали уж за 9 мес. са 190 гр. и така с по 100 гр. е увеличението с всеки изминал месец?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай и не се води по кутиите. Следвай детето, то си знае най-добре  Peace

# 2
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 682
Благодаря   bouquet!

# 3
  • Мнения: 1 062
Не гледай, какво пише на кутиите, ако детето иска, няма да го държиш гладно. А и когато е било на кърма не си отмервала количеството нали  Grinning? Детето ти е вече голямо и си е определило "дозата".

# 4
  • София
  • Мнения: 17 595
Колкото му се яде - толкоз. Но за да те утеша - моят беб май от към 8 месечен мина на 210 + 7 л. И от как се е родил яде (според кутията) като за месец - 2 напред.

# 5
  • Мнения: 313
Мойто пък яде на често и по малко.

# 6
  • Мнения: 4 335
Мойто пък яде на често и по малко.
И моят син яде по-4есто от писаното на кутията,но по-малко коли4ество Peace

# 7
  • Мнения: 35
ние сме на Фризолак и сме на 5 месеца.трябва да яде по 190 грама а яде по 210.важното е детето да е доволно,а не производителите.успех Laughing Peace

# 8
  • Мнения: 1 305
И ние още от самото начало като спрях да я кърма ядеше повече от написаното на кутията. Според мен там е написано ориентировъчно, но всяко дете си е индивидуално  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 150
Инстинктите на децата са много по-изострени от нашите/поне това наблюдавам с моя сладкишчо/ и те наистина си знаят най-добре.Вярно,понякога проявяват лакомийка , но това са такива изключения ,които показват на нас майките от колко имат нужда.
И не забравяй,че до месеците винаги указват и килограмите на бебето, а Тони на почти 6 месеца е 9,400.. Laughingми той като за 10 месечно трябва да яде-логично е.

# 10
  • Мнения: 14 507
моето пък яде по-малко. вече почти 10 дни е почти изцяло на АМ, никога не достига количеството нито по кутията, нито по разни други формули Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 171
И моята не изяжда това което е написано на кутията.Сега е на 4 месеца но яде най много по 120гр на ден.

# 12
  • Мнения: 31 382
Колкото иска да си яде бебето. Whistling

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 857
...Нали уж за 9 мес. са 190 гр. и така с по 100 гр. е увеличението с всеки изминал месец?

 Peace Така е, аз винаги съм се ориентирала по този начин за количеството мляко, което трябва да изпива на хранене през съответния месец. Имало е случаи да иска още - давала съм му, както е имало и случаи да оставя половината. Както е казала Анелим детето си е определило дозата  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 76
Също давам Нутрилон и въобще не съм гледала кутията, на 9 месеца му давах 180 мл вода + 6 мерителни лъжички на хранене и така до сега не съм променила количеството. Понякога дори не го изпива всичкото.

Общи условия

Активация на акаунт