Детски надбавки 35 лв?

  • 18 991
  • 153
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Нещо не разбрах, значи аз като съм си сменила личната карта т.е. постоянният адрес трябва да уведомя социалните в 7 дневен срок ли?
Това пък защо. Декларация за детските трябва да подам чак май месец.
Дано да не е така, че мина вече месец и половина. Сега ще ги спрат ли?

# 136
  • Мнения: 1 479
Прочетох го-едно не разбрах-значи ли това,че се вземат до завършване на средното образование на детето?Ужас-аз си мислех,че е само до 2-3 годинки... ooooh! ooooh!Сега както дъщеря ми е голяма,мога ли да подам документи,въпреки,че преди не съм вземала?
До 18 годишна вьзраст можеш.Хайде,вече превеждат прословутите 35 лева. Wink

# 137
  • Мнения: 115
Нещо не разбрах, значи аз като съм си сменила личната карта т.е. постоянният адрес трябва да уведомя социалните в 7 дневен срок ли?
Това пък защо. Декларация за детските трябва да подам чак май месец.
Дано да не е така, че мина вече месец и половина. Сега ще ги спрат ли?
И аз нищо не разбрах,защо трябва в седем дневен срок  Shockedаз си смених регистрацията септември  Shocked Shocked ShockedДокументи ще подавам юли,ако искат да им връщам пари ще се върна на регистрация на предното място и да видим тогава какво ще измислят ooooh!

# 138
  • София
  • Мнения: 1 555
Така пише в декларацията - при промяна на обстоятелствата, които са вписани в декларацията (това включва и постоянен адрес) трябва да се уведомят социалните. Парите за детските се изплащат от общината по постоянен адрес и може би, заради това правят проблем.  newsm78 Но нали ви казвам - моята приятелка трябваше да връща детските, защото не беше уведомила за адреса, доходите и бяха останали непроменени т.е. имаше право да получава детски, но трябвало в другата община да подаде документите.  ooooh!

Проучете, за да не се получи така и при вас.  Peace Все пак ще е жалко да им връщате и тези мижави пари.

# 139
  • Мнения: 2 908
Благодаря за разяснението,но като сметнах се оказа,че имаме по около 380-390 лв на член от семейството-отново съм "богата",така,че пак ще пасувам явно Crazy Stop

# 140
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 774
   Здравейте мами,искам да попитам някой получил ли е прословутите 35.00лв.детски за м.януари?Да уточня,че става  въпрос за София, аз още нищо не съм получила  обикновено около 17-18 превеждат,ама сега нямаааа.

# 141
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте,може ли да попитам някой ако знае: Взимам детски от 3 месеца,като се осигурявах на 260лв.но от този месец си вдигнах осигуровките на 500лв.Дали пак ще се класирам за детски или трябва да ми ги спрат?Аз съм разведена с 1 дете.
Благодаря ви предварително.  bouquet
Би трябвало да се класираш. максимума за двучленно семейство е 700лв. на месец, а ти си под него.

# 142
  • Мнения: 1 479
   Здравейте мами,искам да попитам някой получил ли е прословутите 35.00лв.детски за м.януари?Да уточня,че става  въпрос за София, аз още нищо не съм получила  обикновено около 17-18 превеждат,ама сега нямаааа.
Да,днес ми бяха преведени на банкомат. Laughing

# 143
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Добре де, аз съм в една и съща община. Дори едно и също кметство, само поделението на социалните е пред нас вече. Както и да е утре ще отида и ще пиша Peace

# 144
  • Мнения: 267
И аз имам въпросче подавам си документите за децки веднага като се роди бебо нали,т.е като ми излезе акта за раждане,доходите,които трябва да дам трябва ли да включват еднократната помощ при бременост и раждане,която ще взема преди това.Всяка година ли се подават наново документи или всеки път когато се промени нещо в заплата?По - принцип трябва да взимам помощи от социалните по 100 лв на месец,защото нямам 12 месеца стаж,докато съм в майчинство,те влизат ли някъде.Изобщо не съм информирана,питах при социалните как стоят нещата,но те бяха толкова некомпетентни и нищо не ми казаха,имало много време до тогава  ooooh!,та затова ви моля за малко разяснение
Извинявам се ако е обсъждано преди това,благодаря прдварително  Hug

# 145
  • Мнения: 1 554
на мен още не са ми превели прословутите 35лв Crossing Arms има ли на някой, който още му ги бавят newsm78

# 146
  • Мнения: 4 496
На мен ми ги преведоха. Три деца по 35 лв. За Варна става въпрос.

# 147
  • Мнения: 115
Така,намерих телефона на социалните за нашия район.Та обясних на жената как стоят нещата и тя ми каза че няма какво да уведомявам.Когато стане време за новите документи просто да отида при нея и да и кажа че идвам от друга община,а те си правели служебни запитвания.Попитах я отново да не стане да връщам парите тя ми вика не спокойно Peace

# 148
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Русана, разгледай този сайт
http://www.asp.government.bg/ASP_Client/ClientServlet?cmd=add_co … d=20&selid=20
В брутният ти доход се включва всеки доход, с изключениена тези:
ІV. Помощи /с изключение на помощите, получени по Закона за
семейни помощи за деца
/                                                                                             …...............................лв.;
 
V. Стипендии /с изключение на стипендиите на учащите се
до завършване на средно образование, но не повече от
20-годишна възраст
/                                                                                                       …...............................лв.;

Не вярвам социалните да са некомпетентни, дори новите кадри знаят закона, ако ли не - настоявай докато не ти обяснят  Peace

Освен право на детски, имаш право и на еднократна помощ при бременност и еднократна помощ при раждане на дете.
 Необходимите формуляри отново на страницата посочена горе.

 

# 149
  • Мнения: 267
Русана, разгледай този сайт
http://www.asp.government.bg/ASP_Client/ClientServlet?cmd=add_co … d=20&selid=20
В брутният ти доход се включва всеки доход, с изключениена тези:
ІV. Помощи /с изключение на помощите, получени по Закона за
семейни помощи за деца
/                                                                                             …...............................лв.;
 
V. Стипендии /с изключение на стипендиите на учащите се
до завършване на средно образование, но не повече от
20-годишна възраст
/                                                                                                       …...............................лв.;

Не вярвам социалните да са некомпетентни, дори новите кадри знаят закона, ако ли не - настоявай докато не ти обяснят  Peace

Освен право на детски, имаш право и на еднократна помощ при бременност и еднократна помощ при раждане на дете.
 Необходимите формуляри отново на страницата посочена горе.

 


 smile3525  а за некомпетентността за жалост е така,последният път се изпокарах с тази служителка,че нищо не знаят и дигат раменете,извинявам се за оффа

Общи условия

Активация на акаунт