Детски надбавки 35 лв?

  • 18 924
  • 153
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 554
На мен ми ги преведоха. Три деца по 35 лв. За Варна става въпрос.

и аз съм от Варна,но още нямам превод,а вече съм ги наредила Laughing

# 151
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Добре де, аз съм в една и съща община. Дори едно и също кметство, само поделението на социалните е пред нас вече. Както и да е утре ще отида и ще пиша Peace
Самоцитирах се, за да виуведомя. Нищо не спират, отиваш в социалната служба по нов адрес, попълваш декларация и готово, досието се изисква по служебен път. Носете акта за раждане на детето и лична карта. Ако наближава периодът за годишното подаване на декларията с дохода, носете си и бележките.

# 152
  • Мнения: 6 274
Така,намерих телефона на социалните за нашия район.Та обясних на жената как стоят нещата и тя ми каза че няма какво да уведомявам.Когато стане време за новите документи просто да отида при нея и да и кажа че идвам от друга община,а те си правели служебни запитвания.Попитах я отново да не стане да връщам парите тя ми вика не спокойно Peace
Да, да...  Crossing Arms
И на мен така ми казаха като ходих да питам и сега, като дойде момента да подам документите и онази госпожа ми каза, че ще изпусна единия месец, защото докато направели запитването и щяло да мине.... не знам си колко време...  #Cussing out
При което аз, естествено откачих и я питам защо трябва да си изпускам месеца, след като аз съм дошла навреме и нямам вина за техните забавяния, тя само ми вдигна рамене...
Е, стана панаир, разбира се, защото моите детски все пак са си 105лв. и няма да им ги подаря ей така, защото са много мили и любезни...
Та, разправяхме се ние сума ти време и накрая успях да й измъкна думите с ченгел, че имало и такава вероятност, ако аз лично отида в предишната Община (от която се местя) и си подам молба, да ми дадат на ръка "досието ми" (все едно съм престъпник ooooh!)...
Е, отидох, подадох си документите, на тях пък им трябваше цяла седмица да ми намерят "досието" (все едно не знам къде са го търсили), но в крайна сметка си го взех и го занесох на тези в "новата" Община...
Онази каза, че в тази ситуация няма да си изпусна месеца, прие ми документите и аз си тръгнах вече доста по-спокойна...
Мисълта ми беше да не чакаш до последно, за да не те сюрпризират неприятно тогава, когато ще е вече късно...
Малееее, олях се, ама с най-добри чувства го написах... 
Embarassed

# 153
  • Мнения: 115
Да благодаря ти че ме предупреди да отида по рано.Аз не се притеснявам че ще изтърва един месец ами както ме наплашиха от преди,да не се налагам да връщам всичко  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт