стига ли ви времето

  • 2 888
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 577
Един въпрос, как се организирате, за да: 1. сутрин приготвите закуска 2. цял ден сте на работа, поне до 18 часа 3. след работа пазарувате, готвите, играете с детето, чистите, гладите, миете чинии и т.н.


Сега съм в болничен, но когато ходих на работа.
1. закуска не приготвях, освен за мен  Embarassed мъжа ми не закусва толкова рано, а малкия  е на градина.
2. на работа до 17:30,
3. вземам детето и пазаруваме заедно. Готвя от предния ден за следващия, вечер.
Чистя, гладя събота и неделя. Мъжа ми помага. Не виждам проблем.  Laughing

# 46
  • Мнения: 1 091
Времето никога няма да стигне,та дори и 40 часа да е на денонощие. PeaceАз като ходех на работа и имах тогава само баткото правехме с мъжа ми така:сутрин ставаме единия слага кафето другия се занимава с детето:Когато стане кафето пием набързо по кафе и хукваме:оставяме го на дома и айде на работа:аз тръгвам от работа вземам Гого от градина минавах през магазина и в къщи:слагам тенджерата под налягане и манджата е готова след час най-много/който я е измислил тая тенджера съм му безкрайно благодарна/:пускам през това време пералня и хайде навън:като се приберем вечеряме и аз през това време простирам прибирам дрехите:като си ляга Гого четем приказка за лека нощ и тогава си шетам.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 877
не стига  Laughing
ставам в 6 и нещо, беж на работа от 8 до 4, в 5 и нещо у дома, вече взела детето от бабин дом, яден готвено от стола на работата ми/храната е чудесна, в случай че думата стол ви навява съмнителни асоциации  Mr. Green/
вечер почивам, толкова съм претрепана....
чистя събота, тогава и пера, гладенето почти го няма, пера на 40 градуса, на профама за фини тъкани и  не се мачкат дрехите Peace
е, по изключения се разписвам с ютията, де Blush
миялната мие вечер и вадим направо оттам съдове и то край няма домакинството...
добре, че не готвя през седмицата Praynig Peace Party златна ми е работата , само е далечко, но.... Sunglasses

# 48
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
А свекървата, вместо да гледа по цял ден сериали, 'що не вземе да свърши нещо. Включвай и мъжа си в домашните задължения и има шанс хем да свършите заедно повече, хем да ти остава повече време за детето.

Точно това щях да напиша Peace
Аман от свекърви Crossing Arms

# 49
  • Мнения: 200
Не ме интересува мнението на свекърва ми. Аз съм си в къщи. Каквото искам и когато си поискам ще правя.
Моят дом е моята крепост!

# 50
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз също се разплаках от това стихотворение Cry  bouquet


 Blush взех си поука и аз.... и вече по-лесно се живее  Laughing не забелязвам работата, която се трупа, освен най-неотложното  Flutter

# 51
  • Мнения: 679
1. сутрин приготвите закуска
2. цял ден сте на работа, поне до 18 часа
3. след работа пазарувате, готвите, играете с детето, чистите, гладите, миете чинии и т.н.
Питам ви защото аз все не намирам време за всичко и чух, че свекървата ме е коментирала. Mr. Green Кога да ги свърша всичките неща, все нещо остава за другия ден и така до събота.

Ами не ми стига времето, ама няма как ...Сега по точките:
1. Сутрин приготвям яденето за детето, съпруга ми за нас. За нас обикновени сандвичи, които пак според времето ядем в къщи или на работата.
2. Цял ден съм на работа - излизам в 7.40 и се прибирам в най-добрия случай в 18.30, може и доста по-късно  Tired
3. След работа - на прибиране пазарувам, мъжо или е сготвил нещо набързо, или е подготвил нещата за готвене. Ако е сготвено или ще стане бързо хапваме, ако не слагаме манждата във фурната да се готви и излизаме с малкия навън /обикновено от 19.30-20.30 часа/. След прибиране храня малкия, слагам го на гърне, къпя и го приспивам.  Чиниите се мият веднага след хранене, гладя вечер или сутрин докато малкия спи. Пералнята я пускам вечер и простирам сутрин преди да тръгна на работа. Чистим основно в петък вечерта, за да не се занимаваме с боклуци и прашоляци през почивните дни ... Събота и неделя почиваме, забавляваме се и така.

Опитвала съм да свърша всичко вечер след като заспи малкия, ами то работата край няма, а като знаеш че на другия ден си на бачкане и че като легнеш в 12.00 и станеш в 6.00 ще дремеш цял ден ..., просто не може така  Naughty

Досега не съм чула свекървата да ме коментира, но сигурно има изказвания, тъй като съм я чувала да говори за другата си снаха  Mr. Green НО ако я чуя, да му мисли ...  #2gunfire

# 52
  • София
  • Мнения: 17 592
А ЗАЩО трябва да ги вършиш сама всичките тези неща? Сами ли сте? Разведена ли си? Или - не дай Боже - ... друго? И тогава каква е тази свекърва, дето обсъжда... нещо странно ми се види това?

Общи условия

Активация на акаунт