Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 45

  • 37 236
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз само с класически фондан работя. Невероятен е! Най-лесно би било с гъм пейст, но ме домърза да правя.
За да изтъня фондана, обаче, сложих доста нишесте и нямаше проблем.

# 286
  • София
  • Мнения: 2 113
Аталанта, заслужаваше си чакането тук, както и паудите от твоя страна и изобщо....Сега отивам да гледам повече и по-подробно, но първото ми впечатление е - като от корица на книга за украси на торти:)))) Определено ще има какво да разказваш след партито, затова наспи се след него и заповядай! Хубаво изкарване!

# 287
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Atalanta, уникална е тортата, очаквай с нетърпение повече снимки и подробности  Hug  bouquet  smile3501
stasi76, честита годишнина  Hug  bouquet  smile3501
Слънчогледка, чудесен първи опит  smile3501

# 288
  • Мнения: 1 854
Аталанта, стасти..много хубави торти  bouquet

Сльнчогледка, на мен пьк тортичката ти ми е много симпатична и вкусно изглеждаща.Поздравявам те!Аз би се радвала ако я докарам до твоето ниво Hug
Кажи ми моля те с какьв диаметьр е тортата, колко е висока и колко ММ разтопи за фондана.

# 289
  • Мнения: 1 491
Atalanta уникална е!!!!!!!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Как направи така, че пътеката да "върви нагоре"? не мога да го измисля как точно да го обясня Embarassed

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Atalanta , страхотна торта. Да ти е жива и здрава малката рожденничка. Да расте щастлива и послушна   bouquet

# 291
  • Мнения: 11 747
Момичета, прекрасни торти в цялата тема, няма начин да ви изредя всички поименно, но са много красиви и вдъхновяващи!     bouquet

Аз искам да питам Стаси, каква боя ползва, за да се получи този перлено-седефен ефект? Много ми харесва!  Peace

В началото на темата едно неригистрирано момиче питаше как да нареди блатовете вертикално, предполагам е имала предвид това на Стаси. Никой не и беше отговорил, то сега вече е късно, но понеже и други питат сега, аз не се стърпявам да кажа, извинявай, Стаси, че се намесвам  Blush
От платки се навива руло, което е късо - 5-6-8см (колкото искате), но дебело. Обръща се да легне нашироката част и диаметъра му да е колкото тортата. Понеже платката не може да е безкрайно дълга, като свърши - снажда се. Може да се сложи между 2 платки - при Стаси е една отдоу. Може и да няма никакви платки, нито отгоре, нито отдолу, а само рулото. Като се разреже, ефекта е този!
Дано момичето писало на 11 август да прочете сега, макар да е много късно.

# 292
  • Мнения: 4 358
Слънчогледка, Стаси, Аталанта smile3501
Стаси - честита годишнина, още много по 10 год, и да сте влюбени като влюбените птички на тортата ти  love001
Ще ме изтърпите ли да ви кажа за Слънцето -
смятам да е на 2 етажа - първия етаж пандишпанови блатове с крем някой шоколадов  - така си поръча детенцето, че и лешници да имало вътре.
Този първи етаж смятам да е покрит със сметана и поръчен със зелени кокосови стърготини имитиращи трева, по края пурички като оградка.
Вторият етаж ще го направя в малка купа - торта Мозайка.
Това всъшност ще е Слънцето облечено с жълти маршмелоуз бонбони.Ще бъде в единия край на тортата с лъчи естествено ,усмихнато и т.н.
Малко цветчета ще разхвърлям по долния етаж, фигурки я направя я не ooooh! Embarassed - може готови да купя или пластмасови - Голям Срам но........не мога още фигурки да правя Embarassed
Та така описано как ви се вижда - ще издържат ли покрития, конструкция.........
А щях за забравя - ще има и плочка от шоколадовото тесто на Ванчето с името на детенцето и ЧРД Peace

# 293
  • София
  • Мнения: 2 658
Слънчогледка, stasi, браво на вас
Atalanta,страхотен замък, ще споделиш ли как го направи?
Бъни, не знам колко ММФ-а ще издържи на сметаната, а и жълтите ММ са с шоколад и много ще ти отиде да го махаш, защото иначе става много гаден цвят. Ако има такива без шоколад, може.

# 294
  • Варна
  • Мнения: 252
Бъни, не знам колко ММФ-а ще издържи на сметаната, а и жълтите ММ са с шоколад и много ще ти отиде да го махаш, защото иначе става много гаден цвят. Ако има такива без шоколад, може.
В нашия квартален магазин има ММ-жълто и бяло са и са без никакъв шоколад.Ако знаеш от кога им се каня,ама в най-скоро време ще взема да ги пробвам.Само където са малки разфасовки.
Atlanta,направо невероятен е станал замъка-като оригинала е/не помня къде точно съм го виждала,но е 1:1/
Слънчогледка, stasi, браво и на вас.

# 295
  • Поморие
  • Мнения: 86
  Момичета ,НЕВЕРОЯТНИ СТЕ!!!!
Страхотни торти ,толкова добре направени ,че не може човек да им се нагледа!Предполагам ,че  и на вкус са също толкова прекрасни! smile3501

# 296
  • Мнения: 4 358
Петя стоят ми в шкафа тези бонбони вече 2 месеца - чак сега видях, че били шоко - банан т.е имат и шоколад ooooh! е браво на мен.
vanushka - как се казват тези бонбонки във вашия квартален магазин newsm78
А за сметаната и ММ - то сметаната ще е плътно покрита с тази уж трева от кокос -Правила съм рози от ММ върху сметана - вярно че розите ги сложих непосредствено преди да сервирам тортата, та издържаха newsm78 Embarassed, но сега.......
то доста идей видях момичета, но не мога да ги осъществя.И както винаги при мен и времето ще ме притиска доста.

# 297
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, Наталина сигурно е много заета с библиотеката, тка че за пореден път аз ви каня в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт