ПРЕДСТОИ МИ ИН-ВИТРО/ ИКСИ, да поговорим - 9

  • 63 611
  • 998
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 531
Това е пълен абсурд, ами ако проблема е само цервикарен или само във визкозитета, какво тия двойки отиват на ин витро ли?!
Кому е нужна тая политика - на пациентите или на касите поемащи скъпоструващите процедури?!

Момичета ако имате доверие в лекарите си и не сте с доказан фактор за ин витро/икси - правете си инсета, имам десетки познати с 4-5 годишен стерилитет и забременели след 1-2 инсе. За да не се получават нещата дълго време - причина има!

Не всички близнаци са заченат ин витро/икси.

Аз не съм попадала на статистика която да посочва по-висок риск при Икси.

Бог да ни пази!

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 16:20 от evro

# 31
  • Мнения: 1 291
побиха ме тръпки..
по-голям процент за малформации..

# 32
  • Мнения: 3 376
с около 1-2% по-висок от колкото при естествено забременяване...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И после почвам с ананасчето и лежачката нали пуканка Simple Smile smile3524
на тебе колко ембриончета ти върнаха?

Трички ми върнаха, едничко се хвана. Peace
Ще чакаме да пишеш тия дни как са яйчицата и кога ще е трансфера.Беше ме питала и за ананасите.Аз ги ядях под всякаква форма в огромни количества-сок, на компот и пресни, но само първите 5 дни след трансфера, защото нали уж за самата имплантация помагали.После няма смисъл вече.
Настрой се положително, сигурна в успеха.Това мисля че също е много важно.Не допускай страхове и съмнения. Wink

# 34
  • Мнения: 1 291
Tzvety пункцията е най-лесното от всичко май.заспиваш за половин час и после си заминаваш-това е.всички са любезни и добри и ти пожелават успех.аз днеска реших да си поспя като се върнах и после бях свежа като краставичка.и толкоз ми е кеф че вече няма инжекции.казаха ми утре да звънна на ембриолога да каже колко са и кога е трансфера.
А да питам докторите ли решават колко ембриона да върнат или аз?
като чета във форума пише че 3 не било препоръчително в чужбина слагали 1 най-много два newsm78

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Едно момиче,на мен ми предложиха да ми върнат три и аз съответно се съгласих.Май това е оптималният брой,който трансферират,макар и да знам случаи с върнати повече от три ембриона.Пожелавам ти късмет!

# 36
  • Мнения: 353
Здравейте момичета,

Пуканка, Едно_момиче,
Успех ви желая и стискам силно палци  fingerscrossed.

Цецинка,
Не разбрах съвсем ясно дали и ти си в процедура, но ако е така да знаеш, че палците ми са стиснати силно и за теб  fingerscrossed

Евро,
Нали ИКСИ е по-добре контролирания способ, защото при ВИТРО все пак има някаква доза случайност. Защо тогава не се прави само ИКСИ  newsm78  Това за липсата на условия го разбрах, макар да не разбирам що за клиника по репродуктивна медицина ще е след като няма подходящите условия, макар че то пък в нашето здравеопазване няма нищо логично - чупиш си ръката, след което отиваш на някой магазин за строителни материали и си купуваш една торба гипс, която заедно със счупената ръка пренасяш до Пирогов за да те гипсират  Joy

Много успех на всички момичета  Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 11
Здравейте,

Дълго време четох този форум и най-накрая реших да пиша. Съвсем скоро приключих процедура Икси и си мисля, че опитът ми би бил полезен за някой.

В моя случай проблемът беше в партньора и ни насочиха твърдо за икси. Започнах при доктор Стаменов, от когото съм много доволна, както и от целия му екип.

Първоначално преминах серия от изследвания, при мен се оказа, че всичко е наред, на 26 год. съм, никога не съм имала проблеми и въобще бях много положително настроена за цялата процедура. Започнах стимулация на първия ден от цикъла с Гонал. Това продължи не повече от 7-8 дни. Отрази ми се много добре, нямах никакви странични ефекти, яйцеклетките ми се развиваха прекрасно. Извадиха ми 8 яйцеклетки, за съжаление имаше качествени сперматозоиди  само за 3 и едва събраха за още 3. Така от 6 се оплодиха само 2 и тях ми върнаха. Докторът ми каза, че може да са били само 2 ембриона, но за сметка на това били много хубави и се развивали прекрасно( върнаха ми ги на 3 ден , единият беше разделен на 6, другият на 5). Нито пункцията , нито трансфера ме боляха. Нямах никакви странични ефекти. Направих и акупунктура, за да се създадат максимално добри условия за развитие на ембрионите. Първите два дни след трансфера ми нямаше абсолютно нищо, направо се чудих възможно ли е такова нещо. На третия ден след трансфера вдигнах висока температура 37.6 , главата ме болеше, коремът страшно ме болеше, усещах придърпвания през цялото време, все едно имах много силна мускулна треска. Тогава реших че нещо става, или се случваше работата или пък точно обратното. На другия ден състоянието ми беше почти същото, но за мое щастие след това се оправих, та до сега вече 11 ден след трансфер, чувствам се все едно нищо не съм правила.

За съжаление направих кръвен тест и той беше отрицателен  Crying or Very sad

Сега вече се настройвам за нов опит и си мисля колко ли най-рано може да са опита пак.

Също така ми беше интересно дали се прави анализ защо не е бил успешен опита и може ли да се стигне до евентуални причини, които да се използват за решение следващия път. Ще се радвам ако някой има инфо по въпроса.

За всички, които тепърва им предстои първи опит, искам да кажа, че въобще не е страшно, поне при мен нямаше никакви проблеми, болка и т.н. За съжаление дори и без проблеми и усложнения, при добри условия и изпълнени всякакви предписания, гаранция няма и на практика, поне при мен, бебе не се получи. Надявам се следващия път да успея.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Татко Барба,моята процедура завърши неуспешно юни месец ConfusedЗначи сега ме извинете,ако това което кажа не е вярно,но мисля,че някъде четох,че понеже ИКСИ е по-агресивен метод спрямо яцеклетката/нали се инжектира в нея сперматозоидът/ и по този начин тя може да бъде увредена и въпреки всичко да не се получи оплождане.Ако греша,нека някой ме поправи Embarassed

# 39
  • Мнения: 576
Jbaireva, сякаш описваш моя първи опит.
И аз имах бая болки около 3-4 ден, нещо не се чувствах добре и вътрешно усетих,че нещо се случи тончо тогава.
На 11 ден и кръвен и уринен - отрицателни.
Правих имунологични изследвания и генетични.  Резултатът от имунологичните - завишени НК клетки или иначе казано - тези клетки са убили ембрионите още преди да се имплантират... И това станало май точно когато така ме болеше коремът, че само това ми беше в главата.
Генетичните не са излезнали може и оттам да изкочи някой заек, дай Боже Не  Praynig
Пуснах си и токсоплазмоза за всеки случай- отрицателна

Това е за начало, най-важните са генетичните и имунологичните за търсене на причината за неуспех Simple Smile

А аз ти пожелавам да откриеш при теб какъв е бил проблемът и в най-скоро време да го решиш, за да се похвалиш с + резултат !!! Hug

# 40
  • Мнения: 1 291
 е как може да не казват да се правят тези имунологични изследвания преди инвитро превантивно, а не чак след това..

# 41
  • Мнения: 576
И ние с мъжът ни много се чудехме, ама явно такава е практиката  Confused
Нищо де, Божа работа..не искам да съдя никого, явно това не са били нашите 2 бебенца и за това не е станало.

Просто идеята е да не се пренавиваш, че всичко ще е наред и на 100% си бременна, щом всичко изглежда идеално !!!
Аз така се пренавих сигурно с 1000 оборота, планове правих и после шамарът си заболя...
Каквото има да става ще стане... Hug

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 576
е как може да не казват да се правят тези имунологични изследвания преди инвитро превантивно, а не чак след това..

Казват, само че след трети неуспешен опит.

# 43
  • Мнения: 4 733
Момичета само да се промъкна леки, че от другия месец ще съм във вашите редици Hug При нас малко дистанцинно цялата работа, но поне вече е ясно че цялата процедура ще е октомври. Днес мъжо звънял да уточнява и му казали на първия ден от септемврийския цикъл да позвъня за да ми кажат какви противозачатъчни да почна да пия. Да обаче моя цикъл сега като дойде в края на август може да се сети да дойде чак в началото на септември и се чудя какво да правя Embarassed Май ще трябва да нахалствам да звъня Tired
 Успех на всички Ви! Малко ще ми е трудно да вляза в кондиция кой-какво, но ще се постарая Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 1 291
Ми да се похваля 5 ембриончета са станали .казаха че ще трансферират около 3 - утре. ох дали няма да са много 3 след като четох това онова..

Общи условия

Активация на акаунт