Мами виенчанки сънуват мелби и торти - 20

  • 23 922
  • 285
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 957
тромбон, в кой месец си? В началото на бременността подобни болки са нещо нормално.
Аз имах малък проблем с прикървяване и веднага се обадих в болницата, където се бях записала да раждам. Приеха ме веднага, без часове и уговорки, сложиха ме да легна в една стая, извиниха ми се 5 пъти, че в момента има пациент и трябва да почакам, разпитаха ме подробно какво точно чувствам и какво ми се е случило и като влязох за преглед реагираха много професионално ( гинеколожката, която ме прегледа извика за консултация лекарката, която прави УЗ изследвания, за да е сигурна, че не се е объркала от това, което е видяла на екрана). С други думи, почувствах се прегледана внимателно, а не претупана.
Консултации по телефона с не-лекар не бих правила.

Жени, какво стана, добра ли се до лекар специалист или се занимавате със алгемайн амбуланц?

Имате ли впечатления като никнат зъби дали сърбят ушите? Даниел постоянно си трие ушите. Праглеждаха го, казаха, че няма нищо. Притеснявам се да не е някакво възпаление , отит ли се казваше, възпаление на средното ухо newsm78
Като чистя ушичките са чисти, няма воднисти или гнойни секрети а се търка постоянно. Последно се търка откъм кътника, който е пробил съвсем малко, едва боцка, та затова се чудя дали не е от зъбите. Ужас! един месец вече вадим зъби, не ядем и се борим с бабата, която се тюхка, що не яде детето.

Ооооооо, аз отдавна не съм се оплаквала от нея!!! Ама да се оплача сега. Получаваме днес колет от свекървата- излишни и ненужни хранителни продукти- солети , бонбонки, гъби ( свекърът работи в цех за гъби), салам и др. подобни.Оставих за малко Даниел с бабата и дядото, връщам се и какво да видя Shocked детето дъвче нещо. Възкликнах, "ОООО то яде!!!", а те "неее, един бонбон му дадохме". Щях да ги убия!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire Казах им само, че могат да го почерпят и с чашка червено винце , за да не ме тормози вечер със събужданията си Mr. Green
Те обаче, никакъв знак не дадоха, че са разбрали, че правят нещо нередно, че детето може да се задави, че не е добре още от сега да се тъпче с бонбони и шоколади, че не е добре сладкото за зъбите му итн. Казаха ми "какво толкова, един бонбон, той вече почти го изяде, а ти му го извади от устата".
Аз излязох лошата майка, че бъркам в устата на детето си и не му давам да яде бонбони. Това дъртите са за разстрел понякога, извинявам се за грубия израз!!!

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 23:48 от fat.wombat

# 241
  • Мнения: 339
Или няма какво да се извиняваш, аз в подобна ситуация направо заявявам че ако се повтори детето няма да стъпи при тях. Слава богу не съм имала подобен случай нито с наще нито с другите баба и дядо, но веднъж заплаших баща ми да спре колата да слезем щом ще пуши, естествено не спря колата а хвърли цигарата.

# 242
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!  kaffeetrmker_2

Уомбат, аз се убедих, че с дъртите на глава не може да се излезе, но добре поне, че само временно съжителстваме със тях. Някой и друг боклук за ядене или пиене бих приела, ама това с цигарите  #2gunfire
За Тали, ходихме при специалист и в понеделник ще правим изследване и ако има нещо нередно  ще ходим пак.
За ушите и зъбите, не мисля че има връзка. Външно нещо по кожата не се ли забелязва? Може просто да го сърби нещо, на мен ми се е случвало да ме сърби много навътре в ухото, където посмъртно не можеш да се почешеш. Също може при къпане да му е влязла водичка в ушето.

Тромбон, аз също мисля, че консултациите по телефон не са много удачни и още повече, че не са лично с доктора. Защо не отидеш на преглед, за да се успокоиш.

Жалко за Кристиан, чак пък бан?! Ренка за коя тема става въпрос?

Криси, ходихме на лекар, ще правим изследване,  пък ще видим. Ти как си?

Ро, вие няма ли да си идвате вече?

Засега изчезвам, после може пак да се включа!
Лек ден!



# 243
  • Мнения: 135
deiana,jeni,wobman,krisy,jkobs и всички,които сте писали към мен/осте не ви 3нам всички по имена/ благодаря ви  Hug
прави сте ,консултации по телефона със секретарката го няма тоя филм.И на мен ми писна.Днес и 3ваня и да ми дава доктора,че иначе.. fight И сте се обадя на твоя доки криси сигурно..
ох,това със роднините баби и дядовци и с пу6енето и при моите сте има ра3правии..но да се стигне дотам Laughing
А сега да питам и широката публика= имали ли сте мокри слипчета пре3 първите месеци.А3 съм в 5г.с.?Не3нам нормално ли е такова воднисто течение newsm78 3асега само един път се е случвало и не много силно.
хубав ден насладете му се
П.С. На мен ми е трудно в момента да се наслаждавам на каквото и да е .Хормони ли са,яда по доки ли..Не3нам.Нервно ми е ..А трябва да мисля и по3итивно.Абе не един 3ор Shocked #Crazy

# 244
  • Мнения: 323
zasega bremennostta proti4a normalno

# 245
  • Мнения: 323
8134143 е телефона за записвания,обади се и питай,защото при него е лудница,но секретарката е много любезна.На мен ми даде час още същия ден.Не знам точно работното му време,май днес е след 13.00 часа,но не съм сигурна.

# 246
  • Мнения: 135
krisy, и ти ли си бременна? 3а коя бременност протича нормално?ИИиййй,ако и ти си бременна сте се радвам да си имам компания,коя е бременна и3обсто тук от вас?много сте се радвам да ра3бера колко сме Grinning
Благодаря ти 3а телефона  bouquet

# 247
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен на всички!
След хубавата лятна почивка ето че и аз съм си вече обратно във Виена и продължавам да ви чета тук във форума. Доста сте изписали като гледам............ #Crazy А и добре дошли на всички нови бременелки, ставаме все повече  Grinning Как сте иначе, аз вчера бях на преглед и като ми казаха че вече съм качила 7кг лошо ми стана, все пак имам още почти 4 месеца............ представям си на какво ще приличам накрая. Кажете ми момичета колко килца качихте вие по време на бременността? по книги пише между 7 и 10кг.............. ама то какво пише и какво е реалността са 2 различни неща.
Пожелавам ви хубав и усмихнат ден на всички!

# 248
  • Мнения: 957
Бременни момичета, сложете си по една лентичка да ви знаем кой кога, че нещо ви загубвам бройката. Доста станахте Grinning

ивет, аз качих 16кг(не случайно се казвам fat.wombat  Mr. Green), което не ми попречи сега да съм  50 кила с парцалите и да ми се смъкват дънките Mr. Green

# 249
  • Мнения: 323
trombon
бременна съм,но съм съвсем в началото 6 седмица,сега в период на изследвания,другата седмица са генетичните.Само че засега имам късмет,че не повръщам изобщо,ама много ми се спи.

# 250
  • Мнения: 6
Добро утро на вси4ки.
Тронбон и аз сам бременна но ве4е по4ти в 21 седмитца.Не се притесняваи за мокри слип4ета.Нормално е ,влагали6ното садаржимо се променя и като коли4ество и като консистенция в следствие на това 4е си бременна. Гадорията тепарва ти предстои с така неизбежните гъби4ки но те са за по напреднал стадии на бременноста.не се коси лекуват се.
Кристиан зависи ти какав се 4увства6.Малката ми да6теря е Австриика по паспорт, но маика и и татко и са балгари и като такива 6те я възпитаваме в духа на българските традитции.Такива каквито са ни ги предали на6ите ба6ти и маики.
Извиняваите, не сам назадни4ава но подхождам към новостите избирателно. Не вси4ко което виждам у Австрииците ми харесва.Уважавам празниците им но за4итам своите.
Искам само децата ми като пораснат да знаят кои са, а не да се 4устват като дарво без корен
С уважение:   bouquet

# 251
  • Мнения: 135
KrisyБРАВООО
Айде а3 съм в 5г.с.и половина.Другата седмица съм 3а сефте на лекар. /Някой ме бе6е питал,дали доки е в 3 беz. не в 13 е.Др Kosian му е името. /
Gabiмного се радвам.Супер.

# 252
  • Мнения: 323
мен си ме е страх,защото дай Боже всичко да мине ок,ще родя за първи път на 37г ,а това не е малко.В момента даже слабея и се чудя къде да родя(да се регистрирам за раждане)Мъжът ми настоява Лайнц клиника,добри отзиви има оттам.ДАже нашият лекар потвърди това.Но мисля и АКХ за всеки случай

# 253
След цялата дъндания покрай милата ми мама,всички проблеми,АКХ и вчера успешен полет до София заедно със сестричката ми, силно се надявам нещата от сега нататък да тръгнат на добре,защото само мога да се надявам, че този безумен стрес и притеснения не са навредили на малката муцунка в мен Cry
Мразя да се чувствам безпомощна и хората, които обичам да страдат  #Cussing out Сега от тук ще се чуваме и дано двете се справят,а аз да се успокоя...До тук с проблемите ми и настроенията...

Привет на Тромбона! И аз съм бременна в седми месец вече preggo бях плюс 12 кг,ама сега съм  с 3 по-малко

Споко Тромбон само не се шашкай.Вначалото оплодената яйцеклетка се закрепва за матката и може да те наболва.Мен поне си ме болеше, без да има кървене или каквито и да е проблеми. Всяка седмица ще си имаш нови усещания,болчици,миризми,настроения...ще се променяш постоянно Laughing не е най-приятното нещо на света да си бременна,но пък крайния резултат ще бъде най-голямото щастие.
Също мога да ти препоръчам моя доктор.За момента нямам никакви оплаквания и съм много доволна от отношението му и вниманието и към мен и към таткото Grinning Казва се Peter Mahrhofer; 1080 Wien; Skodagasse 9/3/8; tel. 403 99 51. Работи с всички каси. В отпуска е обаче до 31.08

Честити проходили малчовци Simple Smile а болните бързо да оздравяват!!

Криси, ти коя седмица си? Аз трябва да родя средата на ноември.


 

# 254
  • Мнения: 0
какво ще кажеш fat.wombat, набързо я свърших тая работа с линийката, а? права си, така по се знае кой кой е  
поуспокои ме ти малко за килограмите, най-много накрая да се преименувам на fat.ivet  newsm62
trombon, krisy стискам палци всичко да е наред, истината е търпение, колкото и тъпо да звучи!!!!Знам какво е чувството, особено когато човек е толкова нетърпелив както аз.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт