Коя манджа свързвате с детството си?

  • 9 062
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Както и попара, която малко ме е срам да кажа, но обичам и до днес.  Blush
И защо да те е срам. Попарата си е супер.Явно се яде в невръстна детска възраст  и остава добър спомен , а като си родиш детенце пак си я припомняш/щото почваш да я приготвяш на детко/.Същото важи и за грис с мляко и сирене. Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 1 176
Домашна питка, която ухаеше с часове.
Печените картофи на жар, които дядо ми правеше в двора.
Кашкавален пудинг, домашната лютеница, доматен сок, сладкишите на мама, неделните пържени филии, баница, мляко с ориз, домашен течен шоколад със сухото мляко, печените чушки ...

# 77
  • София
  • Мнения: 17 592
бозата...
бакла с джанки на баба...
кисело зеле с домашен петел на баба...
пълнени с яйце и сирене печени чушки - на другата ми баба...

яйчните кремчета във фунийка...
тъмна халва с ядки, завита в найлонче...
разноцветни концентрати за напитки в будки, от които ти гребат с лъжичка и се смесват с чешмяна вода със силна струя...

доматите от градината на баба... черешите от същата градина...

козунаците на баба...

 baby_neutral

# 78
  • Мнения: 4 585
Кати, с газирана вода ги смесваха. Имаше ягода, малина, мента. Правеха и комбинации.
Освен това имаше малък и голям сок.
Сетих се за един мармалад, от шипки или от сини сливи. В дървени сандъчета, овит в оризова хартия. Режеше се на филийки. И сладко от рози.

# 79
  • Мнения: 152
Попарата на баба.

# 80
  • Мнения: 1 165
Печените картофи на жар,  домашната лютеница,еделните пържени филии, баница, мляко с ориз, домашен течен шоколад със сухото мляко
newsm03 присъединявам се към мнението ти за тези неща

# 81
много обичах пържени кюфтенца (наистина много)  Grinning

# 82
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Вълкът и аз се сещам за тези сиропи невероятни бяха и все си купувах в топлото време. От тогава не съм пила по-голяма вкусутия.

# 83
  • Мнения: 4 585

Сетих се и за мляко с ориз. Нашите ми оставяха цяла тенджера в хладната маза.
Отгоре беше с много каймак, а на дъното лееко позагоряло.
Ядях през два три часа, седнал на земята, до тенджерата.

# 84
  • Мнения: 4 451
Катмите и колачетата на баба и зелевите сърми и боб със зеле на мама! Grinning Ех, замириса ми на детството ми.

# 85
  • Мнения: 11 004
Сетих се за един мармалад, от шипки или от сини сливи. В дървени сандъчета, овит в оризова хартия. Режеше се на филийки.

Това от сливите сигурно е било габровски "шоколад", тук му викаме пестил.

# 86
  • Мнения: 2 100
Сещам се за ваканциите, когато бях в баба и дядо. Най-обичах сутрин закуската, на фона на радио точката  Mr. Green Спомням си за филийките, които препичахме и после мажехме с масло. Към тях разбира се сиренце и чай... Heart Eyes , както и за питките на фурна, които са божествени  Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 4 496
Някой от вас да е ял филия, намазана със свинска мас и поръсена не с червен пипер, а със захар? Баба ми мажеше почти всеки ден. И си спомням, че хляба го режеше не сложен на масата, а го прегръщаше с една ръка и с другата режеше с едно въртеливо движение...

Вълкът, и аз помня сиропите. Двоен шоколад ми беше любимият! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт