Кой хотел в Търново да избера?

  • 10 680
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 203
Този хотел Конкорд някъде зад коневръза ли се пада? А самият хотел хубав ли е?
Да, над ДСК е хотела и на мен много ми харесва.

# 31
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Този Щастливец, който беше да банка Хеброс вече не е ресторант, а нещо като бар - сервират само студени сандвичи. В хотел Конкорд ресторанта е прекрасен - както обстановката, така и кухнята и обслужването.
не знаех, че е отворен вече Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 1 750
От снимките в сайта на хотел Конкорд ресторантът изглежда наистина приятен, а като цени как е?

# 33
  • Мнения: 113
само да питам, понеже не съм ориентирана в града, аз знам този Щастливец, който си е баш в центъра.. и има тераса с изглед към реката... това този при банката ли се води?

# 34
  • Мнения: 1 893
само да питам, понеже не съм ориентирана в града, аз знам този Щастливец, който си е баш в центъра.. и има тераса с изглед към реката... това този при банката ли се води?

Не, този е до туристическата спалня( тя дали още съществува  newsm78 )

# 35
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, а в кой от двата Щастливеца е по-приятна обстановката?
Гледах някакви снимки - на едните ресторантът изглеждаше много приятно, с ретро столове, стари снимки по стените и т.н., но на други снимки обстановката ми се видя твърде битова, а аз хич не си падам по такива места. Само като видя червени шарени покривки и си представям мазните петна, разсипаната сол и ужасната миризма на кръчма типични за такъв тип заведения, а ако по стените са окичени и трупове на животни това със сигурност ще ме довърши Sick 
Предпочитам обстановката да е по-съвременна.

# 36
  • Мнения: 113
само да питам, понеже не съм ориентирана в града, аз знам този Щастливец, който си е баш в центъра.. и има тераса с изглед към реката... това този при банката ли се води?

Не, този е до туристическата спалня( тя дали още съществува  newsm78 )

а това четвърти Щастливец ли е или този е в ремонт? аз съвсем се обърках  #Crazy плс, дайте малко разяснение, защото сега след морето ще ходим за 1 ден в Търново и основно отивам, за да папам в Щастливеца  Blush

# 37
  • Мнения: 203
Ресторантите Щастливец са два - единия, стария е на главната улица, до туристическата спалня и е в битов стил, като механа, другия е в хотел Конкорд - там обстановката е изискана. Третия Щастливец е до банка Хеброс, срещу театъра, но както вече писах там се сервира студена кухня - предимно сандвичи.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 750
vvv, благодаря за уточнението  Simple Smile Не знаех, че този в хотел Конкорд пак е Щастливец. Там цените по-високи ли са или са като в битовия?

# 39
  • София
  • Мнения: 1 750
Такаа... върнахме се от Търново и както и предполагах съм очарована!!!

Реших да споделя впечатленията си с вас:  Избрах къща за гости Петра и за секунда не съжалих за избора си. Къщата е в центъра на града, на 5 минути от Самоводската чаршия и на 15 минути от Царевец. Обстановката вътре е чудесна, потапяща в жълто-оранжева уютност. А собствениците се оказаха изключително приятни хора, които се постараха да се чувстваме максимално добре. И успяха Simple Smile

Приятно впечателна съм и от Преображенския манастир и най-вече от игумена му, отец Георги, който ни покани на кефе и отдели повече от три часа за сладки приказки с нас. И двамата с мъжа ми бяхме очаровани от мястото и благия човек.

Прави се оказахте за вкуснотиите в ресторант Щастливеца и в пица Его. Менютата и на двете заведения бяха изключително богати. Но ако трябва да съм честна Его ни хареса в пъти повече - и като обстановка, и като обслужване, и като кухня. А от единия ресторант Его се разкрива изключителна гледка към старата част на града и завоите на река Янтра - ето и снимка Simple Smile От прехваления Щастливец не съм никак очарована - бяхме на маса на претъпканата тераса. На място за максимум 4 маси, имаше 7 и със съседите от другите маси бяхме дупе, до дупе, само дето не си дишахме в ушите. Доста неприятно, не бих отишла повече там. Пък и обслужването не беше на ниво, в Его сервитьор(к)ите бяха много по-усмихнати и мили.

Надявам се да съм била полезна за тези, които още не са ходили в това чудно местенце - Велико Търново Simple Smile

# 40
  • Мнения: 719
Tatalina ,радвам се че си останала доволна от почивката ви.
Няма как да не останеш очаравона от Търново. Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 4 784
Няма как да не останеш очаравона от Търново. Heart Eyes
Мдааа, така е! Влюбена съм в него  Heart Eyes

# 42
Уикенда с приятеля ми бяхме във Велико Търново и реших и аз да споделя впечатленията си. След като изчетох всички ваши коментари, за които съм ви страшно благодарна, се спрях на хотел Студио и стая номер 12  Simple Smile Красота и разкош!!! По-хубаво едва ли можеше да бъде. Има наистина невероятна гледка към Царевец, а самата крепост е на 2-3 минути от хотела. От рецепцията ни предупредиха по телефона за Звук и светлина и двете вечери (съб.+нед.) се наслаждавахме от стаята ни на представлението. Едната снимахме като луди, втората вече истински се любувахме на гледката  Simple Smile А самата стая беше приказна - много стилна и готина. За уикенда платихме общо 240 лв двамата, но определено си заслужаваше парите.
И друго ми направи впечатление. Хората там бяха толкова любезни ... почти бях забравила какво е това учтивост и любезност в заведение или такси. А като казах такси .. ами шофьорите връщаха ресто от по 10, 20 стотинки... щях да падна като първия шофьор слезе специално от таксито за да ни върне 20те стотинки ресто от 2та лв  Grinning И така и трите пъти като ползвахме такси. Нещо, което в София за съжаление вече няма. Даже още от автогарата като хванахме гадните окейки за Зоната и този почна да пуфти колко за малко сме... Ама това друга тема, да не се отнасям.
Та като заключение - препоръчвам хотел Студио на всички, които са избрали Велико Търново.
Ааа последно - ядохме и в Щастливеца  Laughing Страхотна кухня! Само с местата е малко проблем ама ако човек има късмет може и да намери масичка, иначе май само с резервации за големи компании

Общи условия

Активация на акаунт