Събиране и използване на дъждовна вода

  • 16 607
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ние сме с кладенец,но там където не вали много не се ли извлича и вода от земята.
Не знам точно как е,но наши роднини са в Кюстендил,вилата им е на високо и забиваха някакви помпи май.Не знам точно,но при интерес мога да разпитам.  Peace

# 16
  • Мнения: 930
не newsm78 , но нямаме и голяма градина Peace

# 17
  • Мнения: 4 138
записвам се, темата ме интересува живо.

# 18
  • Мнения: 11 315
записвам се, темата ме интересува живо.
Като дойдеш до нас, ще го видиш в действие. Peace

# 19
  • Мнения: 4 138
май се налага спешно Winkсмятам от август да преустроявам селска къща и темата с водата ми е много болна. питейната вода там е от реката, което е добре, макар че без преваряване води до стомашни проблеми.
но принципно ме е яд за пропиляната дъждовна вода.........

# 20
  • Мнения: 2 759
...Като дойдеш до нас, ще го видиш в действие. Peace ...
                          Събудихте ми любопитството  Blush. Снимки или схема?

# 21
  • Мнения: 11 315
...Като дойдеш до нас, ще го видиш в действие. Peace ...
                          Събудихте ми любопитството  Blush. Снимки или схема?

Нещо подобно е у нас, като вметна само, че пералнята е в мазето, а тоалетните в цялата къща за вързани (имаме 3 на всеки етаж)

# 22
  • Мнения: 1 149
Мактуб, извинявай, че чак сега виждам темата ти.
Ние сме от 2 г с резервоар за дъждовна вода. Вкаран е в земята - 4500 л е.
Мъжът ми сам прокара цялата инсталация, защото къщата е стар строеж. Нямам специален филтър, но ползвам водата за поливане на двора, за тоалетната и за пране. При прането има една тънкост - последното изплакване ог правя с питейна вода. Разходът ни за вода намаля двойно. Само веднъж ни се е случвало да изпразним резервоара почти ( бяха останали 13 % вътре), защото беше много сухо лято.
Като се има предвид колко е цената на водата при нас (каналната е двойно по-скъпа от питейната), инвестицията си струва.
Да не споменавам, че ми падна и разхода за прах за пране, тъй като дъждовната вода е мека и слагам най-малката възможна дозировка прах с възможно най-добър резултат.
Извинявам се на авторката че оспамвам темата ,но от къде взехте резервоара?
Може и на лични Praynig

# 23
  • Мнения: 803
Браво, момичета - много хубава тема. Чета ви!

# 24
  • Мнения: 11 315
viktori, живея в Германия и при нас се поръчва по строителните базари от типа на Мосю Бриколаж, Практикер и тн (нямам представа какви други вериги има на българския базар).
В каталозите на отделите за градинарство трябва да предлагат. Нямат изложени. Нашия го знаехме само по картинка. Като го докараха беше голяма веселба.

# 25
  • Мнения: 1 149
viktori, живея в Германия и при нас се поръчва по строителните базари от типа на Мосю Бриколаж, Практикер и тн (нямам представа какви други вериги има на българския базар).
В каталозите на отделите за градинарство трябва да предлагат. Нямат изложени. Нашия го знаехме само по картинка. Като го докараха беше голяма веселба.
Много ти благодаря за изчерпателния отговор  bouquet

# 26
  • Мнения: 3
в този сайт ще намерите всичко за системите за дъждовна вода

http://www.pi-trade.com/system.php

# 27
  • Мнения: 957
Интересна тема.

# 28
  • Мнения: 332
Вечерница, да попитам, всичко за системата ли взехте от Практикер или Бриколаж, или...? Или само резервоарът?

# 29
  • Мнения: 1 047
Чудесна темичка, браво.

Общи условия

Активация на акаунт