Мазната кожа и......

  • 11 792
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 418
  Кали,ползваш тестери на Редермик или Актив С от време на време?
  Аз съм ползвала кремчето Актив С,но нещо...... Confused струва ми се малко никакво Confused .....макар че по принцип харесвам Ла Рош Позе. Simple Smile

# 61
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Редермик
Толкова ли е зле Актив С?

# 62
  • Мнения: 7 418
  Чак зле,не е!Просто не е това,което очаквах.....

# 63
  • Мнения: 776
Бих искала да попитам kiora - матиращите ти листчета какви са т.е на коя марка?

На Life Peace - не се внасят в BG, но съм много доволна и от матиращите листчета на Есенс Hug - не са скъпи, само няколко лева, а вършат същата работа като тези на по-скъпите марки.

# 64
  • Мнения: 288
    Уж се води,че при мазните кожи бръчките са последен проблем,но........и той за съжаление присъства!
    По начало мазната кожа често има склонност към акне.Обикновено за борбата(превенцията) с него се използват силно изсушаващи продукти,съдържащи алкохол,които дехидратират кожата и създават предпоставка за появата на бръчки.
    Скоро,от една форумка разбрах,че отгоре на всичко,бръчките при мазната кожа се получават по-дълбоки,отколкото при сухата.
    Искам да запитам форумки с такава кожа.Освен това и форумки,които разбират от козметиката или дерматологията.......Как да се грижим за мазната кожа?Как да съчетаем грижите против пъпки с грижите против бръчки,при условие,че не можем да използваме тежки и мазни кремове,масла и маски?

Поста е по мое мнение, съобразно чуваното през годините, наблюденията с други хора, съобразно възрастта им и разговорите ни, и личния опит.
1. До много, много, много голяма степен бръчките, състаряването на кожата и по-точно скоростта на състаряването й, се дължат (и) на гена, който носи съответния човек в себе си. Сигурно си забелязала хора на по 27-40 (че и повече) години, които изглеждат значително по-младолики за възрастта си и с много малко бръчки (изключваме пластичните операции). Аз, специално, съм имала човек до себе си, който на 27 години нямаше почти една бръчка (може би само по 1-2 макс., покрай клепачите и 1-2 буквално на челото) - цялата му кожа почти беше гладка като бебешко дупе и бяла - идеална. Бяхме повдигнали темата и т.н. Факт - нямаше пластична операция 100% !
Един друг на 34 години, прилича на 27 някъде.
Майката на един - много малко бръчки, а е на 40-50 години.
И т.н. примери. Нито един от тях няма пластична операция, нито си е слагал, както ние момичетата/жените в сегашно време сума ти кремчета, маски и прочие - ген.
2. Както спомена грижата за кожата - когато си правиш маска за мазна кожа, демек изсушаваща, а сухата кожа, понеже е обезводнена, от което се губи от еластичността й, й се появяват бръчки, следва след такава маска да й се нанесе подхранващ и леко, но достатъчно овлажняващ крем, да компенсира излишъка от желаното 'изсушаване'.
3. Всяка кожа е индивидуална, следователно, си има своите индивидуални грижи, но пък не ти пречи да пробваш някои различни "неща", съобразявайки се с това, което до момента си забелязала за кожата си - от какво и как се влияе.
4. Начина на живот - банално, но факт, че трябват течности (вода), по-малко цигари (ако си пушач, а ако не си - идеално, което и от двете да е - компенсирай с подобаващи грижи), повече сън, по-малко стрес, по-малко мимики (мимиките са плод на свиването и отпускането на лицевите мускули), което е трудно, ако си емоционална, че и да го мислиш, чак толкова можеш да луднеш ... и т.н.
5. Грим - фон дьо тена например предпазва от изсушаване на кожата зимата и от някои вредни влияния от околната среда, но също вреди, ако не се оставя кожата да диша.
6. Слънчевата светлина - когато имаш обрив, тя е идеалния лек, но пък е обратното за изсушаването на кожата и появата на бръчки => компенсация с подходящ подхранващ продукт.
7. Акнето - пробвала ли си със спирт? Защо ли завяхват, но не спират да се появяват с времето? Защото трябва повече. Понякога така нареченото акне, не е обикновена пъпчица появила се на челото или там, където се е появила. Причините за обривите по лицето (акне или подобно на акне) са различни с различни причинители. Понякога едно обринато лице е в резултат на начина на хранене или на вирусна основа, засягайки само кожата.

Ако трябва да говоря за себе си - смесен тип кожа съм - на носа, челото, покрай веждите и брадичката, ми е мазна, а останалата част суха, до нормална. Има период си правя разни маски в седмицата, после минават 2 седмици образно и после пак - според зависи времето и как виждам, че е кожата ми. Имам бръчки в ъгълчетата на очите - "патешки крак" - като се усмихна само, и имам 2  бръчки на челото, които се забелязват, поради мимиките ми, за което баба ми винаги ми правеше забележка да не си сбръчквам челото, че ще имам бръчки на ранни години - беше права. Това са 2-те бръчки, които най-много се забелязват, но като цяло засега съм доволна, че останалите не се забелязват, когато съм без грим и в нормално състояние на спокойствие на лицето (за очите говоря).
Другото - имах обрив на скулите, което с грим се скрива, но този обрив се махна напълно (освен от храненето ми тогава) от 1 ходене на плаж - слънчева светлина. Боже, как помага слънцето от една страна, а кожата ми, относно гладкостта й, обича слънце, иначе не става при мен. Може да изгарям и всичко, но за някакъв обрив действа зашеметяващо добре, като нищо друго до момента.

Засега толкова от мен.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 00:57 от Cantrell_NY

# 65
  • в белята
  • Мнения: 536
Аз съм доволна от козметиката на Collin Paris.Всеки месец ходя на почистване на лицето,хидратация и подмладяваща маска за очите.Вкъщи ползвам тези продукти:
1. за почистване http://www.lcl-paris.com/gmc/www.nsf/(all)/prod-6cshyg.htm?Open&lang=en просто невероятен продукт
2.Лечебен лосион Phyco-Claryng Lotion
3.За локално лечение Gel dermo pure
4.за очите http://www.lcl-paris.com/gmc/www.nsf/(all)/prod-63phgn.htm?Open&lang=en
5.за лицето http://www.lcl-paris.com/gmc/www.nsf/(all)/prod-63pcf7.htm?Open&lang=en
Може би звучи като реклама но откакто съм на тази козметика изобщо не се сещам да я сменям.За парите които давам мисля ,че получавам едно високо качество на продуктите.

# 66
  • Мнения: 7 418

 на 27 години нямаше почти една бръчка (може би само по 1-2 макс., покрай клепачите и 1-2 буквално на челото) - цялата му кожа почти беше гладка като бебешко дупе и бяла - идеална. Бяхме повдигнали темата и т.н. Факт - нямаше пластична операция 100% !

 

    Това е все-едно за мен писано!За,когато бях на 27! Simple Smile Тогава и покрай клепачите нямах нищичко!
    Но,след един много сериозен рецидив на акнето,нещата се промениха.....
    Сега не мога да кажа ,че имам акне.Имам по-скоро склонност към акне.С различни проодукти и процедури успявам да поддържам кожата си без тази напаст.Обаче,гледам,че грижите против акнето тотално се разминават с грижите против бръчки.Вече не съм на 27........Кожата ми е претърпяла серия от химични пилинги(вече съм писала за това) и е хем склонна към акне,хем някак суха......
     За начина на живот.....
     Не пуша.Стреса си го имам,както и всеки друг съвременен човек.Мимиките!!!Права си,че трябва да се контролират!Права си,че не е и лесно.
    За спирта......
     Точно него,мисля,трябва да избягваме,ако искаме да запазим кожата си млада.Така мисля  Thinking Thinking Thinking


     Мерси за включването,Cantrell_NY! Simple Smile
   

# 67
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хора за какви бръчки говорите на 27 години....,който имал само  една ,две бил изключение......моля ви се....!? 

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 10:27 от k.a.l.i.

# 68
  • Мнения: 776
Аз съм доволна от козметиката на Collin Paris.Всеки месец ходя на почистване на лицето,хидратация и подмладяваща маска за очите.Вкъщи ползвам тези продукти:
1. за почистване http://www.lcl-paris.com/gmc/www.nsf/(all)/prod-6cshyg.htm?Open&lang=en просто невероятен продукт
2.Лечебен лосион Phyco-Claryng Lotion
3.За локално лечение Gel dermo pure
4.за очите http://www.lcl-paris.com/gmc/www.nsf/(all)/prod-63phgn.htm?Open&lang=en
5.за лицето http://www.lcl-paris.com/gmc/www.nsf/(all)/prod-63pcf7.htm?Open&lang=en
Може би звучи като реклама но откакто съм на тази козметика изобщо не се сещам да я сменям.За парите които давам мисля ,че получавам едно високо качество на продуктите.

Да, някой от козметичните процедури на марката са страхотни Hug, но аз лично не съм впечатлена от продуктите за домашна употреба. За мен не си оправдават цената Peace

# 69
  • Мнения: 93
здравеите, прочетох споделеното до тук. Реших за акнето да си взема крем на Биодерма, но ви моля да ме насочите към добър  противобръчков крем - на 32 съм. Мерси предвариелно.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 443

Ако трябва да говоря за себе си - смесен тип кожа съм - на носа, челото, покрай веждите и брадичката, ми е мазна, а останалата част суха, до нормална.


И аз съм така,даже сега от слънцето толкова много ми е изсушена кожата по бузите,а по носа и челото пак лъщи  Confused
Онзи ден си взех крем на Еуцерин Липобаланс,обаче така се прекарах-идва ми малко мазен и кожата ми на челото взе още повече да лъщи.Но пък на бузите попива добре.Въобще не знам какъв крем да ползвам.

# 71
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 595
Бих искала да попитам kiora - матиращите ти листчета какви са т.е на коя марка?

На Life Peace - не се внасят в BG, но съм много доволна и от матиращите листчета на Есенс Hug - не са скъпи, само няколко лева, а вършат същата работа като тези на по-скъпите марки.

Мерси, а ти ако си в БГ от къде си ги купуваш тези на Есенс? Преди време имаше цяла акция за тях в един друг форум, но никой не ги откри в Сф или поне това помня  Rolling Eyes така и не можах да се сдобия с такива  Confused За шанелските пък изобщо нямам възможност.

# 72
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
[

Мерси, а ти ако си в БГ от къде си ги купуваш тези на Есенс? Преди време имаше цяла акция за тях в един друг форум, но никой не ги откри в Сф или поне това помня  Rolling Eyes така и не можах да се сдобия с такива  Confused За шанелските пък изобщо нямам възможност.
това лято ги видях в аптеката на кауфланд в Хасково

# 73
  • Мнения: 7 418
Хора за какви бръчки говорите на 27 години....,който имал само  една ,две бил изключение......моля ви се....!? 
    Всеки си има разлина среда,явно......В моята среда имаше/има доста момичета на по 20 и няколко години с пачи крак около очите.Но при тях,предполагам,това е заради пушенето.

# 74
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 595
[

Мерси, а ти ако си в БГ от къде си ги купуваш тези на Есенс? Преди време имаше цяла акция за тях в един друг форум, но никой не ги откри в Сф или поне това помня  Rolling Eyes така и не можах да се сдобия с такива  Confused За шанелските пък изобщо нямам възможност.
това лято ги видях в аптеката на кауфланд в Хасково

мерси, значи в аптеките на кауфланд ги имало сигурно не само в тази в хасково, ще проверя  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт