Бясна съм на полицията.

  • 2 622
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 152
Не е ли редно да го задържат, поне докато изтрезнее този изрод?
Редно е тази държава да я закрием, ама за съжаление няма куражлии.
Преди да емигрирам, съм намислил  да основа чета... и да опукам няколко десетки такива мизерници!

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
ГрАдАцИя ,нищо няма да се промени и за напред.
Докато едното РПУ в Плевен например спира да работи,защото имало починал(не убит) човек и сигналите за други нередности няма от кого да бъдат покрити за какво си говорим тук? А ставаше въпрос за двама наркомани,които живеят в колата си на тревните площи м/у три блока. Не стига,че не дойдоха, ами и отговорите на въпросите ми бяха " Ами то деца има навсякъде,на всяка детска пложада ли да сложим полицай? " Тези сега могат да убият някого като карат надрусани, казвам, а той " нали виждате какво става по улиците,нормално Shocked" Даже господинът имаше наглостта да ми крещи,че се извинявал само на жена си и на никой друг. А като го попитах,ако ми разбият апартамента ,те какво ще направят,той каза" Ще дойдем да ви ПОСЕТИМ". Накрая посках да разбера как точно му е името че не чух,а той ми отговори,че като отида там,ще ми каже #Crazy  Миналото лято се случи това,като се сетя още се вбесявам.

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 694
Ох, извинете за спама. Стана ми смешно от прочетеното до тук. "Всеки блок с луд!" Мила родна картинка!
Ами така си е Simple Smile Преди да се преместя, в блока, където беше старият офис, имаше аналогична ситуация. Живееха си майка-също инвалид и син - луд, та дрънка. Та синът, освен, че редовно побийваше майка си и правеше пограми в жилището, имаше навик и да подпалва един дюшек и да го мята от балкона. Върху каквото падне, това и ще запали. Спокойствие имаше само когато го прибираха от време на време в диспансера. И щом се прибере - хайде пак подпаления дюшек метнат от балкона. Хората, които живееха там постоянно си правеха дежурства да дебнат да не се подпали блока. Колко пъти викаха полиция, ефект никакъв. Могат да го приберат на принудително лечение само ако е извършил тежко престъпление, иначе нямат правомощия. Или ако има оплакване със сериозно основание, че заплашва живота на тези, с които живее. Майката така и не подаде никакво оплакване. После се преместих и не знам как я карат сега.

# 18
  • Мнения: 2 005
Искам първо да уточня: съпруга ми е полицай, но въпреки това смятам, че мога да дам безпристрастно мнение по темата. От него знам, че Полицията има единствено изпълнителни функции. Всичко свързано с някакво лишаване от права на гражданин или налагане на глоби е установено или от закон или от съда и прокуратурата. Не искам да ставам адвокат на МВР, но напоследък много от добрите служители, с опит и професионализъм, или бяха принудени да се пенсионират по икономически причини или напуснаха по същата причина. В тяхната работа /предполагам, че има и други такива/ не може само да учиш за полицай, да завършиш и да почнеш - трябва и опит, а по-младите няма от кого да го получат.
Конкретно по темата мога да посъветвам авторката да събере подписи от живущите наоколо и да подадат оплакване в районната прокуратура, което да е насочено в посока, че тоя застрашава живота и здравето на околните и на себе си. В оплакването посочете подробности относно проявите на човека и кога е викана полиция.   bouquet

# 19
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
 ivalina73,
Благодаря ти за адвекватния съвет  bouquet

Не искам да плюя МВР по принцип, не.
Знам, че заплащането им е смешно. Имам познати , които напуснаха именно поради тази причина.
Възмутена съм от това, че буквално дойдоха само да констатират едва ли не и толкова.
Няма да коментирам, че вторият път въобще не се вяснаха.

Преди време бяхме на дискотека с мъжът ми. На излизане , някакви се сбиха. Мъжът ми каза на полицая, който чоплеше семки пред дискотеката. Отговорът беше " Те ще се оправят " Shocked

Е, след всичко това....

Инъче "купона " продължи до сутринта. Сега има затишие. Изглежда оня е легнал да спи най- сетне. Sick

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
....
При всяко напиване (сигурно е всеки ден) ли ще го задържат...

Къде точно е проблема, ако го задържат всеки ден?

# 21
  • Мнения: 130
Полицаите (някои) са по- големи вандали и от тези които уж преследват! Личен опит  Peace

# 22
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
....
При всяко напиване (сигурно е всеки ден) ли ще го задържат...

Къде точно е проблема, ако го задържат всеки ден?

Ми трябва да вземат мерки. Аз ли да ги мисля какви?
Нали за това са полиция.
Какъв е смисълът от тях въобще?

# 23
  • Мнения: 2 259
Сега и полицията ли ще оправяме?
Ми я вижте въобще на какъв хал е?
Гледахте  ли снощи новини ?
Ми трябвало е!
Даваха районно управление, в което още пишеха на онези машина ,дето се бутат с ръка да отидат на нов ред! Crazy
Канцелариите -долнопробни изгнили бараки.
Сега от излишека  ще им купуват по модерна техника уж!
Стимул,удовлетворение,признание,награда-чужда дума за тези хора!
Спомнете си за граничния полицай от Бургас-подписка правят за да не го съдят затова ,че си е вършел работата.
И какво им бяха заплатите? newsm78
Трагични ,та даже кумични!
Какво да се очаква ?


# 24
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Valikir ,

" А какви им бяха заплатите ли "?

Знаеш ли ти, например каква е заплатата на една мед. сестра?

Да умори пациентите ли

Айде стига, няма нужда Stop

Все ще се оправдаваме с нещо.

В наш стил е.

# 25
  • Мнения: 2 259
До колкото знам лекари,а не сестри носят отговорност за здравето ми!
И не защитавам никой!Всеки сам си  избира все пак работа.
И да не забравяме ,че те са едни от малкото ,които не могат да стачкуват и да бъдат назначавани току така!
Заплати за Варна:
средно   полицаи:520 - 800лв.

               мед .сестра 340лв.-.....и зависи,държавно,частно.Знам за сестри на 1000 лева.Нотам се работи не по 6 ч. ,а по 9 и то както му е реда

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Valikir , а колко от тях могат да работят с компютър?
За заплатите ли да говорим. А те с работа дали успяват да си изкарат заплатите? Преди 3 години , един познат започна като дознател.Това му беше първата работа след университета. Чисти тогава 500 лв. Знаеш ли един лекар колко заплата взима след 30 години трудов стаж?
Вярно е ,че там не се попада току-така.Случайни няма и не знам защо като работата е толкова лоша?

# 27
  • Мнения: 2 259
ТЕМАТА Е ЗА ДРУГО ВСЕ ПАК.
Съжалявам ,че задълбах !

# 28
  • Мнения: 111
Миналата или по-миналата година се разхождах пред НДК в София. Пред централния вход на голямото НДК има едно кафене с маси на открито. Докато минавах оттам чух викове. Погледнах и видях как някакъв, с вид на циганин с психично разстройство и ухилен до уши бяга, май беше отраднал нещо, а персонала на кафенето се опитваше да го спре. Псле видях как психично болният побягна надолу по улицата, към кръстовището. Видях и как две момчета от персонала на кафенето го подгониха, единият държеше в ръка голяма вила или някакъв друг селскостопански уред - не си спомням вече. Двама високи, доста едри и млади полицаи, които се разхождаха съвсем спокойно наблюдаваха случващото се. Тъй като минах точно до тях чух единия да пита дали не трябва да направят нещо. Другият полицай каза: "А, те ей сега ще го хванат. Няма защо и ние да бягаме." Продължих по-надолу и гледам, двамата от персонала се влъщат, а по вилита има кръв. По-нататък видях и крадеца - бяха го ударили по главата. Той лежеше на земята и охкаше. После не гледах, но полицията май не направи нищо.

Общи условия

Активация на акаунт