"15-годишна в ”Пирогов” за перитонит, ражда бебе"

  • 9 669
  • 164
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27
то големи предположения, голямо чудо.Кво значение има дали е на 14 или на 34.Щом е забременяла и е родила значи така и е било писано и е трябвало да се случи така.Какво го нищите толкова знаела или криела ли е усещала или не усещала.Обсъждате една човешка съдба публично/което намирам за неетично, както и излъчването на репортажа по телевизията/,при положение, че отсрещната страна, която нападате явно не е тук и в състояние да се защити.Точно като бабите пред блока.Пък и защо трябва да се защитава, засяга си само нейния личен живот и този на бебето и.Или може би вие сте тежката дума на обществото, която от частното прави изводи за общото и обвинява един за проблеми коренящи се в обществово.Клюкарски работи...Интелигентни жени са пишете тук, пък с коментирането  си не го показвате.Прощавайте ако съм ви засегнала, просто споделям впечатления!

# 76
  • Мнения: 11 607
Кво значение има дали е на 14 или на 34.Щом е забременяла и е родила значи така и е било писано и е трябвало да се случи така.Какво го нищите толкова знаела или криела ли е усещала или не усещала.Обсъждате една човешка съдба публично/което намирам за неетично, както и излъчването на репортажа по телевизията/,при положение, че отсрещната страна, която нападате явно не е тук и в състояние да се защити.Точно като бабите пред блока.Пък и защо трябва да се защитава, засяга си само нейния личен живот и този на бебето и.Или може би вие сте тежката дума на обществото, която от частното прави изводи за общото и обвинява един за проблеми коренящи се в обществово.Клюкарски работи...Интелигентни жени са пишете тук, пък с коментирането  си не го показвате.Прощавайте ако съм ви засегнала, просто споделям впечатления!

Ами има значение.......На 14г. си е дете, на 15г. - също! На 14г. ако се водиш дете и малолетен, то на 34г. се водиш жена и най-малкото, което е имаш лична карта. А с личната карта държавата е показала,че е преценила,че лицето все пак има някаква зрялост. А къде ти зрялост в 15г. дете? И емоционална, и физическа за дете?????
Добре,че ни прави впечатление подобна история......Страх ме е , когато подобни истории станат част от ежедневието ни и самите ние безчувствени към подобни съдби. Защото ако заспим и си затворим очите, утре същата участ може да дойде у собствения ни двор. А определено не желая дъщеря ми да стане мама на 15г...........Общото започва от частното и двете никога не са сами за себе си!

# 77
  • Мнения: 27
еми щом не искаш същото да се случи и с дъщеря ти действай по въпроса, възпитавай я според твоите разбирания и т.н.А това на колко си години не е определящо за да кажеш "Аз съм жена и се чувствам такава."Личната карта има само  юридическа стойност.И тва какво е решила държавата с даването на личната ти карта...ежедневно се убеждаваме в пропуските на системата.За физическото и емоционално развитие...Щом е забременяла значи тялото и е готово.Колко жени на по 30 все още не са готови емеционално за дете...някой никога не стават готови.Като те постави живота в позиция да имаш дете и рано или късно се научаваш и свикваш със ситуацията и се подготвяш емоционално по бързата процедура. Общо взето ако това се случи на момиче от ромски произход никой няма да обърне внимание, но тук изрично е подчертано,че момичето си е "българка".Е какво ние май българите не сме много по-различни от ромите а?Насадени предразсъдъци и чувство за превъзходство на едните над другите.С приказки тук нищо няма да направим.Хващайте си милите момичета и момчета и ги светнете в тия неща, вместо да си чешите езиците тук.Ние дето си четем една на друга коментарите си ги знаем нещата.

# 78
  • Мнения: 505
nerkova, съгласна съм с мненията ти. На мене ми направи неприятно впечатление пък коментара на говорителя по БНТ, който каза нещо от сорта - "И сега една новина, която щеше да е щастлива, ако не беше неочаквана. "  ooooh! Според мене пък раждането на здраво детенце е една от най-хубавите новини на света.

# 79
  • Мнения: 11 607
nerkova добре е, когато все пак има някакви правила и граници.......Юридическата стойност на личната карта е въз основа на направени наблюдения и заключения в различни области. И те не са само за нашата страна, а и за повечето страни в света. А пропуските в системата - ги има навсякъде! И за мен лично проблема отново е в семейството, но не е тук времето и мястото да се пише за това.

Това,че тялото е било готово, не означава,че детето е било готово. В него е имало само страх. А страха не е добър съветник. В противен случай би споделила с майка си и нещата може би щяха да имат друго развитие.

Съгласна съм с теб за деленето на роми и останали......Но ми прави впечатление,че вече и ромите започват да си правят някакво планиране на ражданията.....Макар и бавно и при тях навлиза половата култура.

Дано и за семейството новината за бебето е хубава новина. И дано и семейството на таткото се сети,че все пак в това детенце има и техни гени.......


# 80
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Скоро имаше пак такъв случай май в Щатите беше. Една жена разбира, че е бременна като отива на преглед, 2 седмици преди да роди. Тогава и аз бях бременна и ми се искаше и аз да не усетя първите няколко месеца. Да, ама не. Ама жената била много пълна и затова не е разбрала че нещо расте в нея, демек, че корема й се увеличава. Ама пак ми е странно като рита бебето какво си мисли че е. Незнам. А това момиче направо ме изумява.
Да е живо и здраво бебето, ама се чудя какво ще прави сега - тя самата е дете, вместо да си завърши образованието, да изкара хубави студентски години и купони, тя ще гледа бебе.......  Успех й пожелавам, щото това е голяма отговорност  Peace

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 23:37 от Sinara

# 81
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
аз пък се чудя, тя като е била активна спортистка ......  не ги ли наблюдават лекари тях-спортуващите, да следят разни показатели  newsm78
за родители ....... думи нямам как една майка няма да разбере, че с детето и се случва нещо в продължение на месеци и то както знаем всички има една стара приказка ''бременност и кашлица немогат да се скрият''

# 82
  • Мнения: 505
  ''бременност и кашлица немогат да се скрият''
Е явно могат. Айде стига с това кой какъв бил, стига сте недоволствали, за да не дойде и до вашата глава. А едно бебе съвсем не е такава беда. Ако родителите помагат, момичето може да си има съвсем нормална младост.

# 83
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
че детето е НАЙ-хубавото, което може да се случи спор няма, но когато си дете не би могъл да му дадеш адекватното
абе дано се е родило с късмет мъничето  Praynig

# 84
  • Мнения: 11 607
Успех й пожелавам, щото това е голяма отговорност  Peace

Точно това е - отговорността. Защото все пак не създаваме децата си за да не ни интересуват след това как се развиват те във всяко едно отношение........А на 15г. каква отговорност, при условие,че тя сама не може да се справи с отговорностите от последиците на един полов акт? Да, на 30г. също може да не се поеме отговорност от действията си, но тук положението вече се променя и проблема се измества другаде........

Вижте, аз също съм пълна....До 7-8м. не ми личеше,че съм бременна(особено 3-я път.....). Да, аз нямах корем като на другите жени, качих по-малко от 10кг. и през трите си бременности, но все пак има други неща, които биха те навели на мисълта за бременност. За мен е нелогично жена да не знае,че е бременна или поне да не подозира. Тялото винаги издава сигнали, друг е въпроса как ще се приемат тези сигнали. Но...от цялата работа най-важното и най-същественото е,че бременните са родили живи и здрави бебенца. Останалото самия живот ще ги научи.....Друг е въпроса защо по тези начини да съзряваме и да се учим бързо,бързо.......

# 85
# 86
  • Мнения: 4 784
И на мен не ми се вярва да не е знаела за бременността си, но пък цялата история звучи крайно странно. Или е карала цветна бременност или е била немърлива към тялото си. Да не ми дойде 8 месеца и да не отида на лекар - еми няма да ми се случи, колкото и активна спортистка да съм!

# 87
  • Мнения: 4 753
Не мога да повярвам и това си е... Разбирам примерите с по-пълните дами, но това момиче е спортистка, къде се е скрило това бебе??? Няма да говорим за някакви неразположения, че бебето рита или се върти най-малкото...

# 88
  • Мнения: 3 804
абе възможно е и да не е знаела,моя приятелка ми разказа следния слу4ай,зълва и отива с дъщеря си до родилното и съответно остава  пред родилното да из4ака отвън ,да роди дъщеря и,но малко след е приета с коремкни болки-та в един ден се раждат вуй4ото и племенни4ката-пак по същият на4ин,а не говорим за тинейджърка ,а за раждала жена,аз също карах цветна ,и ако не беше един кръвоизлив в края на 4тия месец,можеше и при мен да има изненада newsm78

# 89
  • Мнения: 27
боже боже... Активна спортистка по хвърляне на гюле, на чук, борба и тем подобни тежкоатлетически спортиве.И аз съм пълна и съм била винаги такава и съм играла волейбол и ми се отдаваше.Тези момичета, ако найстина се е занимават със спорт активно ,ги тъпчат с всякакви вещества подобни на тестестерона ,от който едно че напълняваш, второ цикъла ти... ту го има, ту не.А си представете, че е била на диета да влезе в по-горна състезателна категория.Всичко е възможно...Ето и аз сега съм бременна и си нямам и на представа какво е бебто да мърда, то и сигурно е рано да го усещам, но не знам и какво да очаквам.Аз не съм на 15 на 20 съм и какво от това...Детето е дете, докато живота не го направи жена.Е това момиче е станало възрастен малко по рано от нас.Но поне "вината" за това си е само негова.А колко момичета стават възрастни на 15 по много по различни поводи...много по-неприятни и отблъскващи.В този случай аз бих ви посъветвала бъдещи и настоящи майки:Мислете глобално,действайте локално.

Общи условия

Активация на акаунт