Споделете мнения за Д-р С.Славчев АГ-окръжна болница Варна

  • 168 495
  • 810
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 63
Цитонамазката не е след като приключи кърменето, защото то може да приключи и след 2 год, а през 6-ия месец от раждането.

# 631
  • Мнения: 86
Цитонамазката не е след като приключи кърменето, защото то може да приключи и след 2 год, а през 6-ия месец от раждането.

Аз питах Славчев за това, но каза да отида след като приключа с кърменето, защото по-рано нямало смисъл, т.к. хормони и т.н. всичко е хаос, но все пак може да съм в грешка, който се чудеше нека си пита доктора за да е сигурен...

# 632
  • Мнения: 25
Здравейте, аз съм от скоро тук. Бременна съм, но не ми е леко с генетичните изследвания Simple Smile Simple Smile и трябва да си избера лекар.Моля някой да ми каже знае ли кога е на работа д-р Станислав Славчев от МЦ Св.Анна-Варна.И какво му е работно време?
Звънях някъде и ми казаха на 20.09.2012г., но аз четох тук из форума че е на работа на 13.09.

# 633
  • Мнения: 100
Здравейте, аз съм от скоро тук. Бременна съм, но не ми е леко с генетичните изследвания Simple Smile Simple Smile и трябва да си избера лекар.Моля някой да ми каже знае ли кога е на работа д-р Станислав Славчев от МЦ Св.Анна-Варна.И какво му е работно време?
Звънях някъде и ми казаха на 20.09.2012г., но аз четох тук из форума че е на работа на 13.09.

Здравей!
Не мога да ти кажа със сигурност работното време на доктора. Нека тук се включи някоя по-компетентна мама.
Правилно си разбрала, че на 13-ти (днес) доктора е на работа, но мисля, че днешният ден е извънреден тъй, като на 7-ми жените, които имахме часове при него не се състояха  тогава. По принцип дните му за прегледи са петък и събота.

# 634
  • Мнения: 531
Здравейте, аз съм от скоро тук. Бременна съм, но не ми е леко с генетичните изследвания Simple Smile Simple Smile и трябва да си избера лекар.Моля някой да ми каже знае ли кога е на работа д-р Станислав Славчев от МЦ Св.Анна-Варна.И какво му е работно време?
Звънях някъде и ми казаха на 20.09.2012г., но аз четох тук из форума че е на работа на 13.09.
вероятно няма свободни часове преди това,затова са ти казали 20.09. И не само днес, а и утре има записани за преглед, който е трябвало да се състои предната седмица. Затова предполагам утре ще пада голямо чакане.

# 635
  • Мнения: 29
Момичета, аз имам час за утре за 19:15 за потвърждаване на бременност. До сега толкова късен час не са ми давали... Мислите ли, че ще мога да мина?

# 636
  • Мнения: 531
Щом са ти дали час ще минеш. Доктора стои докато прегледа всички пациенти Whistling

# 637
  • Мнения: 29
Момичета, знаете ли дали доктора преглежда в 7:15 сутринта? На мен Соня ми каза 7:15 и аз реших че е вечерта, но сега когато наближи часа, се замислих - дали не е искала да каже сутринта Crazy Бременна глава, какво да се прави Whistling

# 638
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Като нищо след отпуската може и да преглежда. Уф, все забравям да се обадя за час, дано да не изтърва съвсем момента и да може да ме приеме Whistling

# 639
  • Мнения: 29
Минах вече, слава богу разбрала съм правилно  Blush Имаше момичета и за 19:30 и за 20:00. Явно доста работи нашия доктор. Сега ми е смешно, ама като не ми вдигна никой телефона и така се ядосах на себе си, че Sick. Не ми се чакаше още една седмица да видя сърчицето на бебенцето Simple Smile

# 640
  • Варна
  • Мнения: 915

Стандартният пакет прегледи по Здравна каса включва:
Анамнеза за рискови фактори (възраст, придружаващи заболявания, усложнения на предишни бременности, вредни навици, професионални, други), определяне на вероятния термин на раждане (ВТР) - при първо посещение

Измерване на артериално кръвно налягане - І триместър – един път, по един път във всеки следващ лунарен месец, ІХ и Х – по два пъти

Антропометрия (ръст, телесна маса, външна пелвиметрия) - І триместър – един път, по един път във всеки следващ лунарен месец, ІХ и Х – по два пъти

Гинекологичен статус - един път – при първо посещение, един път – в ІV лун. месец, следващите – по преценка

Сърдечна дейност на плода (СДП) - от V лунарен месец – по един път във всеки лунарен месец; ІХ и Х – по два пъти

 
Вземане на влагалищен секрет за микробиологично изследване - един път при първо посещение, един път в ІХ лунарен месец

ЕХОГРАФСКИ ПРЕГЛЕД - един път – в І триместър, един път от 16-20 гест. седмица

Изследване на хемоглобин, еритроцити, хематокрит, левкоцити, MCV, MCH, СУЕ, кръвна захар, урина – седимент, уробилиноген, кетони(до VI л.м.) - един път в първи триместър, по един път – в V, VІІІ и Х лунарен месец

Определяне на кръвна група и Rh-фактор - един път – в І триместър (или при първо посещение)

Изследване за сифилис, изследване за хепатит В /НвS Ag – т.нар. Австралийски антиген/, изследване за HIV (при съгласие) - един път при първо посещение

Микробиологично изследване на влагалищен секрет - един път при първо посещение, един път в ІХ лун. месец

Здравейте, искам да попитам момичетата, които са или са били на ЖК при доктор Славчев, това, което съм оцветила в червено правено ли им е? Защото аз вече три посещения имах и освен ехограф и изследвания за кръв и урина, друго съм нямала. И още едно питане - резултатите от изследванията не трябва ли да са в мен или остават при доктора?

# 641
  • Мнения: 251
Ех,чак ми се прииска отново да съм бременна като ви чета!

Обичам го този д-р Славчев!!! Heart Eyes
Родих второто си дете при него:)
Оцених какво  е да родиш при професионалист, след кошмарно първо раждане.


Соня,а нали по-едно време имаше идея да събираш снимки на бебета,родени при доктора?
Май не достига времето за нещо подобно?
Защо не ме вземете доброволец при вас, да помагам Mr. Green

# 642
  • Мнения: 100
МарТа, здравей! Simple Smile

Ще ти споделя как седяха нещата при мен.

Кръвното налягане ми го измерваше акушерката. Засичала съм я 2 пъти, като съм ходила. Освен това и ширина на таза ми е мерила.

За ръстта, доктора си ме попита ама вече в краят на бременността. (Тъй, като го интересуваше дали искам да раждам естествено или не).

Килограмите при всеки преглед ми ги записват.

А за вземането на влагалищният секрет, поисках да ми вземат след 5-тия месец. Тя Сончето го е писала по-назад да им го припомняме това. Около 36-37 седмица пак напомних на доктора, че трябва да ми вземе... Simple Smile

За HIV ти се пускат още с първите изследвания на кръв и урина. Ако случайно се пропусне, то последните седмици ще ти назначат тези изследвания.

И за изследванията... резултатите седят в Соня, но вече към краят на бременността ти ги дава, заедно с картона ти.

# 643
  • Варна
  • Мнения: 915
благодаря,  Ordinary_World   bouquet
малко ми е притеснено, тези изследвания не би ли трябвало да се правят в ранна бременност, че ако има нещо да се реагира (или абортира)  ooooh!

# 644
  • Мнения: 100
Някой да има информация дали доктора ще преглежда утре в кабинета си? Питам, защото една девойка пишеше тук, че има час за 20-ти... или нещо не съм разбрала  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт