Една безсънна нощ и много сълзи.

  • 8 914
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 546
Знаеш ли, сега като прочетох последният ти пост си мисля, че всеки мъж е малко или много разглезен, от майка си предимно(имам трима сина). Ще му се и жена му така да го гледа и глези, и понякога се самозабравя. И на моя би му харесало, разбира се да не прави нищо. Но тези отношения се уточняват в началото на връзката. При първите опити му обясних, че сме равноправни партньори, което означава и равнозадължени такива. Като не повярва на думите ми, му показах нагледно и той схвана. Може и да е късно да успееш да го промениш твърде осезаемо, но поне скъси срока на търпение от няколко месеца на няколко седмици, дори дни. И успех! Hug

# 46
  • Мнения: 280

П.П. dalka, мъж в кухня стои много добре  Sunglasses

Oсобено ако е гол и само с престилка Laughing Закачка,подарък за авторката на темата по случай именния и ден.

Ясно е,че задълженията вкъщи трябва да се споделят,но щом са стигнали до тук нещата нещо трябва коренно да се промени.И мисля,че е в твоето отношение.Аз нямам толкова дълъг брак като твоя,но за краткото време бях поразглезила мъжа ми доста.И според мен това идва от изначалната близост на жената с дома.Ние се чувстваме добре когато ни е подредено,чисто,уютно.Мъжете,в общия случай,много не обръщат внимание на тези неща.Доста дълго живях с идеята,че мога да бъда идеална навсякъде-и в отношенията с децата,и в подреждането,и в сладките приказки и любовни нощи с любимия.Откакто развенчах собствените си митове за ИДЕАЛНАТА се чувствам далеч по-добре.Сега има чинии за миене,играчките са разхвърляни,но на мен ми е по-приятно пред компщтъра.Юе стана и ще свърша нещата по-късно.

Моето предложение е да спреш да се измъчваш,че не ти помага,а да се въоръжиш с най-голямата си усмивка и търпение,защото няма да стане бързо.При нас изречения от типа на:Ще измиеш ли чиниите,докато гладя? и Ако си легнем по-рано тази вечер, ще станеш ли по-рано утре ,за да измиеш чиниите?" много помагат.Той пак не се сеща,а и аз се отказах от надеждите си,че това ще стане,но аз активно го подсещам.Е,изнервям се понякога и викам,ама то това си е част от играта.Идеята ми е,че явно с мрънкане и натякване не става,трябва по-активно отношение от наша страна.Ама пък от друг ъгъл погледнато,и на мен ми е по-приятно на фризьор,маникюр,в спортната зала,пред телевизора.И основно в леглото.Защо и при мъжете да не е така.Ама като има неща за вършене...ще трябва да се свършат.Опитай да промениш подхода си,мисля че ще го изненадаш.

# 47
  • Мнения: 766
На теб ти трябва почивка, на мъжат ти доказателство, че сексът липсва не заради липса на страст, а заради умора, която не разбира.
За мен решението - клиширано, но  няколко дни на хотел само двамата (може и с бебето),  без да готвиш, чистиш и с време за усамотение. Докажи му, че страстта не си е отишла, кажи му накрая, че можеш да бъдеш винаги такава, ако не си толкова уморена. След като се върнете той сам ще проумее, че трябва да избира пред сервирана вечера и  играта или  разпределени задълженията и секс.

# 48
  • София
  • Мнения: 175
Дълбоко се съмнявам, че мъж на тези години ще се промени. Но може би е време, авторката да се вгледа в себе си и да разкара всички свои схващания, които я поставят в ролята на недооценена и жертва. Нека тя промени себе си и може би тогава, с новия си мироглед ще види промяна и у съпруга си.
П.П. Честит Имен Ден! Зло да те забрави, от добро да не се отървеш!   bouquet И не забравяй, че заслужаваш най-доброто и е време да го пуснеш в живота си!

# 49
Благодаря за пожеланията.
 Никой никога не ми е обещавал, че празниците трябва да са добре прекарани- е ще имам в архива си и такъв като днешния.
Може пък да е за добре.
В смисъл нали трудностите ни правят по- силни.
А дали ще стана по- силна времето ще покаже и надявам се да го споделя с Вас.
Двата починви дни няма да мога да следя развитието на темата и мненията Ви, защото ще тр. да отидем да приберем баткото и ще тр.  за пред роднините всичко да е ОК.


Искрено благодаря за това ,  че се включихте така активно с мнения и препоръки.  smile3525

# 50
  • Мнения: 505
Е, айде, дано всичко е ОК.  И весел празник.  Hug

# 51
  • Мнения: 2 401
Ааа направо се ядосах докато те четях. И аз съм вкъщи с две деца и горе долу разбирам как се чувстваш. Я го настъпи малко тоя твоя, идват ми нецензурни епитети, ще се въздържа.  Понеже имаш малко грижи на главата, та и за неговия комфорт да се грижиш. Той е този, който трябва да те обгрижва. Тропни по масата и му кажи да почва да търси домашна помощница, защото ти смяташ да почнеш работа  Mr. Green .. например. Започни да изискваш, стани активна страна и ще се промени отношението му.

# 52
Ааа направо се ядосах докато те четях. И аз съм вкъщи с две деца и горе долу разбирам как се чувстваш. Я го настъпи малко тоя твоя, идват ми нецензурни епитети, ще се въздържа.  Понеже имаш малко грижи на главата, та и за неговия комфорт да се грижиш. Той е този, който трябва да те обгрижва. Тропни по масата и му кажи да почва да търси домашна помощница, защото ти смяташ да почнеш работа  Mr. Green .. например. Започни да изискваш, стани активна страна и ще се промени отношението му.
[/quo
Направо ме развесели  - права си.

# 53
  • Мнения: 473
До голяма степен ти си виновна за положението си. Ти си забравила за себе си в омагьосания кръг. Бъди малко егоист - и ти си човек. Ще си почиваш повече, няма от сутрин до вечер да въртиш парцала. Като сложиш детето да спи на обяд, легни с него да спиш и ти. Като си дойде мъжа ти, връчваш му детето да се занимава той с него. Ти си направи маска на лицето, разни други неща. Дори и да няма пари вкъщи аз съм казала на моя мъж, че за мен пари трябва да се намерят. Изобщо не ме интересува от къде и как ще ги намери. Аз имам нужда от нови дрехи, обувки, гримове, пари за фризьор, педикюр. Не прекалявам, но не забравям за себе си.

# 54
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Според мен няма място за драми. Като почнеш работа, всичко ще се нареди.
Не съм великия анализатор, но според мен имаш колебания в самочувствието си.
Освен, че си майка, освен че си жена, то преди всичко си човек- със своите слабости, желания и нужди. Грижи се за тях, за да се грижат и другите.
Много мъже до като съпругата им е вкъщи, изобщо не отчитат нейните старания и изобщо атмосферата, която тя създава с не малки усилия. Имат го като даденост.
Като последен съвет от мен- вземи изхвърли тази глупава пижама!
Мъж с пълен стомах и празни ташаци (не е моя мисъл), не е отживелица.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 268
От личен опит и съжителство със скорпион Laughing, мога да ти кажа, че при тях нещата с лошо никога не стават. Със сръдни също. Те обичат да ги работят внимателно, а жените до тях да са красиви и атрактивни.
Абсолютно точно! Имам си един подобен в къщи, само дето не ми мрънка толкова. Grinning Обаче пак се скатава от помагане, с довода че не е съвсем негова работа.
Намери правилният подход, както казват "душата с памук му извади". Аз не се справям много с това, но на теб може да ти се усмихне късмета. С тактика "на нож", най-много да влошиш нещата. Такива са скорпионите, могат да те побъркат, тихо и с усмивка.
Успех в борбата!  bouquet

# 56
  • Мнения: 22 452
Не четох цялата тема, само първият пост на гостенката.
То какво да коментира човек, явно мъжът ти има нужда и от секс все пак, а ако ти го държиш на сухо от както си се родила, нормално е да подмята и такива зебележки. Седнете и разговаряйте, уточнете нещата, обясни, че ако ти помага малко повече може да ти остават сили и желание и за секс.
Аз също съм с малко бебе, но това не ми е пречело до сега.

# 57
  • Мнения: 1 168
Честит имен ден!
Все едно аз съм го писала дума по дума /включително със зодията/ - с точно две изключения: детето ми едно и не е много от ревливите, та засега не съм много натоварена и мъжо работи много - ама наистина много - зависи от графика, но от 2 месеца е 24 часа работи и 24 - почива - на нищо е замязал и аз затова се опитвам да му вляза в положението. Живеем заедно /и сме женени/ от почти две години - от една той работи на две места. Преди тази една година не съм пипвала прахосмукачка в къщи, което не значи, че сега няма да го свикна на лошо. Но съм поставила ултиматум, щото и аз, без да съм скорпион, не падам по-долу: "Като почна работа поема половината домакинство. За гледането на детето ще се замисля колко да е на половина, защото той има две /не че не ги е възпитавала първата му съпруга/, но се смята за много вещ във възпитанието и нищо не може да го убеди в противното, а на мен неговите възгледи по въпроса не ми се нравят.
Не знам за твоя, ама с моя на глава не може да се излезе!

# 58
  • Мнения: 1 168
А това да отвръщаш на хапливите забележки със същото ще доведе до як скандал /най-вроятно/. Лошото е, че с такъв човек конструктивен разговор трудно се води. Можеш да пробваш демонстративно да се врътнеш и да излезеш от стаята. Хем ще спреш разразяваща се буря. И що не пробваш да го изритваш за бебето нощем - ако трябва с хитрини - схвана ми се крака или зави ми се свят, моля те страх ме е да не изтърва бебето - стани ти. На следващия ден го помоли да сготви или изчисти след работа, щото цял ден ти е било зле, а няма нищо за ядене и после вечерта му кажи "Оправих се, искам секс". Подложи го няколко дни на такъв режим /даже и да заподозре плана/ и сам ще даде отбой!

# 59
  • Мнения: 5 710
Аз мисля, че домашната работа, извършена от съпруга не е помощ.
От другата страна , и сега сигурно ще кажа нещо, което ще ви подразни - много е дълго майчинството.
2 години , 3 години са много за една жена, която по принцип работи. Защото тази 'отпуска' мн. често се отразява и на мъжа в подобна посока - Сега тя е свободна, т.е гледа детето и върши всичко останало. Според мен малко мъже наистина разбират за какво става дума в един такъв ден в майчинство. Затова, повечето жени, които познавам в живота и са в майчинство повече от година са се превърнали в превъртяли слугини, които се молят по-скоро да дойде време да се върнат на работа и да си починат.
Аз на твое място бих се огледала за детска градина, ясла.. не знам какви са условията и възможно най-скоро се връщам на работа.
А за секса и облеклото - 44г. не са малко, можеш спокойно да отвърщаш на удара с вметки за ЕГНто, когато ти падне случай.

Общи условия

Активация на акаунт