избор на семейна кола

  • 50 147
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
Ние сме решили проблема с колата - семейната за сега е Пасат 4 - комби! Ей няма равна тази кола, по време на ремонта какво ли не мъкнахме в нея, пералня без да падат задните седалки с уплътненията сме вкарвали. Тя е в този ценови диапазон. Следващата предвиждаме, че ще е Тоаран.

# 16
  • Мнения: 2
Рено Сценик - с две ръце съм "ЗА". Имаме такава, супер си е. 

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 280
Здравейте  Simple Smile ние също в момента си търсим голяма семейна кола и със зачестилите напоследък катастрофи съм се наплашила много и за това най-важния критерий при избора на кола за мен е сигурноста  Peace ето тук може да видите резултатите от краштестовете на автомобила, който сте си харесали http://www.euroncap.com/Content-Web-Start/$c7dad01d-a23c-4ae6-bc … 24a78c2/home.aspx  Hug

# 18
# 19
  • Мнения: 3 423
Германска или японска кола, нищо друго.
Ако е на старо, да не е от миналия век.
Да е дизел. Да е металик. Серво. ABS.
Климатик. Централно заключване. Има и
още неща, които ме вълнуват, но не знам,
дали бих ти била полезна. Не разбирам хич.
Успех!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 344
Миналата седмица си взехме Рено Меган-комби-2003-дизел е,всички екстри има и ще ви стигнат парите,аз лично съм доволна много,а и мъжо също Wink

# 21
  • Мнения: 192
Германска или японска кола, нищо друго.
Ако е на старо, да не е от миналия век.
Да е дизел. Да е металик. Серво. ABS.
Климатик. Централно заключване. Има и
още неща, които ме вълнуват, но не знам,
дали бих ти била полезна. Не разбирам хич.
Успех!!!

Честно казано - супер тъпо изказване в часта за немското и японското. И супер умно в останалата част!
Не робувайте на глупостите за здравината за немското и японското - после ще робувате на скъпи части и поддртжка.

Идеалният за мен избор e Eurovan - някое от всичките Fiat Ulisе, Lancia Phedra, Reno espace и Пежо не знам кое си (забравих му обозначението) - всичките са на една платформа. За мен лично ланчата е фаворит.

# 22
  • Мнения: 3 423
Демби, не бъди максималист. Предупредих,
че нищо не разбирам от коли. Оказа се, че
само първото изречение не те кефи, което
е 10:60 емоция към разум. Е, и аз съм човек.

# 23
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Истината е Audi A6 avant- това е нашият семеен антомобил. Просторен е - това беше първото условие на мъжа ми при покупката , той е 180 висок и 120кг тежи и на такъв човек му трябва място да диша , а пък аз сега трябва да се надигам като лалугер за да виждам , когато шофирам Laughing А на задната седалка място колкото си искаш да не говоря за багажното отделение. Има си всичко - климатроник, абс , аирбаг и незнам си кво още. Освен това става въпрос за кола дълга около 4м и тежаща 1 тон = стабилна на пътя  и като добавя quattro завоите с газ ги взимам Sunglasses. Всяка кола втора употреба (доколкото разбрах такава ще взимате) си има задължителните разходи след закупуване то й-смяна на ремъци ролки , накладки  и т.н. И да не е ауди аз съм твърдо за немското качество.
А за най-сигурен автомобил, според статистиката мисля че са по- новите модели на VOLVO - купето се прави от подсилена стомана , мисля че така беше, за минимално огъване при евентуален удар, много аербази слагат и общо взето VOLVO залага на безопасността.
Това е моят съвет, дано съм била полезна Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз защо не погледнете с мъжът ти Фиат улис, Пежо 806 и Ситроен Евасион. Мъжът ми искаше миниван и това бяха моделите от които избираше. Много по-големи са от Зафирата и имат набор от екстри, които другите коли, които оглеждаше нямаха. 6+1 са местата. Предните седалки се обръщат с облегалките към панорамното стъкло и става като спалня. Налагало ни се е на няколко пъти да спим в нея по разни язовири и е удобно. Сега сме решили да си купим надуваемо легло и като тръгнем на някъде да го надуваме вътре като оставяме само предните седалки. Сега мъжът ми се е влюбил в Пежо 807 и чака да имаме възможност, за да си го купи.

П.П. Има и Ланча Зета. Същата като горе изброените модели. И 4-те са идентични, като им се различава само решетката на муцуната  Grinning

# 25
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ауди А6, А4 или Vw Passat комби. Опелите за мен са на трето място.

# 26
  • Мнения: 1 668
Ние бяхме с ауди А4... по 120 лева на носач и има 8 носача на всяко колело  Joy Joy Joy. Със софийските дупки тази аритметика ще ти е жизнено необходима. След 5 месеца с нея и безумно изваждане си купихме киа сиид на лизинг. Много хубави коли са аудитата, ама това са си едни400 - 500 лева на месец за поддръжка - хайде няма нужда. Преди това съм имала Пасат - 5ца - супер як автомобил, изключително удобен за семейство с деца. бих препоръчала него като вариант. за тези пари ще намерите наистина добър. Задължително комби. за Ван-овете, които са изброени Фиат улис, Пежо 806 и Ситроен Евасион аз честно казано не им виждам смисъла, освен, че са по-високи. Ако се набутат 7 човека в тази кола ще има място само за дамски чанти, а дори и да не се ползват последните 2 седалки багажниците са доста по-малки от всяко седностатистическо комби  newsm78 та смисъла ми се губи. ако мъж ти е висок над 2 м ще му е добре, защото няма да си удря главата в тамана

# 27
  • Варна
  • Мнения: 336
Нашата кола е VW Пасат комби, с газово устройство е, има и климатик но не работи, поддръжката доколкото знам е евтина, аз съм много доволна от колата защото е достатъчно широка, освен газовата бутилка в багажника има място за количка и друг багаж, което за мене беше важно. Едно познато семейство имат рено меган, на мене багажника ми се струва малко мъничък, като гледам вие колко средства сте заделили за кола, мисля че ще намерите подходящото. Успех!

# 28
  • Мнения: 13
Ние бяхме с ауди А4... по 120 лева на носач и има 8 носача на всяко колело  Joy Joy Joy. Със софийските дупки тази аритметика ще ти е жизнено необходима. ... Преди това съм имала Пасат - 5ца - супер як автомобил, изключително удобен за семейство с деца. бих препоръчала него като вариант....
Интересни сметки правиш. Окачването на Пасат Б5 и Ауди А4(Б5) е идентично. И носачите не са по 8 на колело.

# 29
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
Здрвей! Още един глас за  Citroen Xsara Picasso, само преди един месец го купихме.11218117913952700_1.pic , и сме много доволни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт