ОКТОМВРИЙЧЕ ще съм аз, мама чака ме в захлас!

  • 14 594
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 42
Хубаво-следим прогнозата за времето и паднат ли температурите веднага бием срещата
Пуки, дано наистина се чувстваш добре да дойдеш  Heart Eyes

Шики,айде почвай сега да разтребваш след гостите, аз когато съм имала подобни на твоите гости и си тръгнат, чистенето след тях е най-сладката ми работа-нали вече ги няма  Laughing

 Joy Joy Joy
Наистина е голям кееееееееееееееееф!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 576
За среща аз няма да се престраша. Жегата ми действа много зле на кръвното. Имам вече няколко припадъка и не искам сама да си предизвиквам такива екшъни. С дъщеря ми бях пак така.Даже помня единия ми припадък тогава беше в ЖК, и като ми измериха кръвното беше 40/0 и се развикаха че умирам. Сега се случва абсолютно същото и трябва да ги избягвам тези ситуации. Става за секунди и нямам време дори да реагирам да пия нещо  или да хапна нещо шоколадово.
Много искам да ви видя, но явно ще е след като родим. После с количките нали няма да се спираме у дома. Hug

# 47
  • Варна
  • Мнения: 340
А кога се връщат barabina и cappuchino някой знае ли? Аз все още работя, в болнични съм чааак от 03.09., но пък офиса ми е на центъра и толкова мога да се измъкна за час-два  Wink.
Пуки, може пък септември да е по-прохладен и да можем да излизаме. Аз също в големите жеги не смея да излизам сама, че да не стане фал и винаги имам бутилка със студена вода.

# 48
  • Мнения: 40
Момичета и аз така си мислех за солта, ама викам да питам де.
За количката - с колко колела е най -удобна? Разбрах, че трябва да е с обръщаща дръжка, материята да е по -плътна, да не е много тежка. Кои са по-удобни - с цяла дръжка или с две? Три ли са положенията, които трябва да има - легнало, полулегнало и седнало? Ох , може и глупости да говоря, ама не разбирам хич от тези неща  newsm78
След малко ще излизам на биричка..Цял ден чакам да се разхлади малко да изляза на въздух.
Хайде, ще ви чета като се прибера.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 340
Galaxa, всеки има различни предпочитания за количка. Аз например харесвам зимни колички с големи гуми, да не са двойни, да са с голям кош и с цяла чупеща се дръжка. За лятна пък предпочитам с малки двойни колелца, с две дръжки и да е възможно най-лекичка. Има колички с 3 положения, има и с 5, въпрос на избор  Simple Smile

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 723
Тони голям кеф при мама.Мъжо си беше при неговата и аз бях на мама глезанката.

Да на първата снимка е порт бебето.Има и комарник и сенника се маха.Дъното е твърдо и аз мисля,че е удобно.Даже мамата която ми го подари каза,че нейната принцеса е спинкала в него до 40 дни,било им по-удобно,понеже в стаята при тях нямало място за голямо легълце.

А комплекта е като анцунг,много е мекичък,направо пухче.

Тони тия новости са сладурски,особено зелените.
Аз съм решила почна ли да пазарувам за дребното да има поне няколко зелени нещица и ще изкопирам твоите. Laughing

# 51
  • Мнения: 32
Nedialka_81, този анцуг и аз го имам  Wink. От H&M е и е супер сладък. В общите покупки е:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=251280&pid=6064530
Ти от къде го имаш? Да не би да има вече H&M в бг?

# 52
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Здравейте Simple Smile Най-после и аз почвам редовно да се включвам. Още не съм изчела всичко, но обещавам да наваксам.

Да ви се похваля - в четвъртък ходих на "Комиците". Почна им турнето точно от Търново. Не беше лошо. На тези, които горе долу познават добре Търново ще се похваля, че като свърши вървях пеша от стадиона до Самоводската чаршия, направо съм горда със себе си Sunglasses  Е, накрая бая поизплезих език, ама поне не беше топло.

Виждам, че доста напредвате с покупките. И на мен така ми се иска да продължа, ама като още не сме почнали ремонта и много много не смея. Стискайте палци утре да ми се обадят от банката, че ме одобряват за кредит, че... Хич не е сигурно, защото шефът ми пак отказа в служебната бележка за дохода да ми пишат малко повече  #2gunfire Ама момичето беше много свястно и ме попита колко реално ми дават и дописа нещо в молбата  Praynig

# 53
  • Мнения: 718
Здравейте мамчета. Аз отново рискувам да стана досадна с моито въпроси, но ми е притеснено. Понеже знам, че не само аз , но и много от вас правят ремонти или са правили ,когато са били бременни или нещо подобно, доколко според вас са вредни. Повече ме притеснява , че ние имаме врати от естествено дърво, които решихме да лакираме и сега в нас е страхотна смрад, мирише яко на лак за дърво, което просто няма как да е полезно. Та чудя се доколко е вредно, дали може да има някакви последствия за бебето. Ще се радвам да прочета какво мислите. Благодаря ви.   bouquet

# 54
  • Мнения: 88
Здравейте мамчета Heart Eyes.Много топло днес от една седмица се каня да ходя по-магазините ,ама как да тръгна трябва да си взема и климатика на гръб sun.По-повод къпането на бебо и аз знам че се слагало едно време морска сол в водата да им се изпичала кожата.Колко е вярно незнам аз не съм го правила newsm12

# 55
  • София
  • Мнения: 285
А, имам и две въпросчета, да помагате :
1. Чували ли сте, че във водата като ги къпем трябвало да има сол, за да им се обработвали поричките и после да не им миришела потта?
...

galaxa,

в у-щето за бремени на Плиска обсъждахме с една лекторка бабините деветини и много се смяхме. Тя просто каза, че това ( и подобни) са пълни глупости и че мястото на бабите е да помагат в домакинството в първите седмици на бебенцето, ако ще искат да помагат, но не и да дават акъли за гледането на бебето. Защото от 20 - 30 години, когато те са гледали бебета до сега много стари неща са опровергани а и много нови  са открити от учените и медиците.

Ако бабите дават акъл това никак не е добре и е в твоята власт, защото ти си майката, да им кажеш просто да си мълчат и да помагат с друго или... (сори, но по-добре е да си отиде вкъщи такава доброжелателна роднина, отколкото да ти се разбалансира емоционалното състояние, защото се отразява пряко на производството на кърма).

# 56
  • София
  • Мнения: 285
Galaxa, сакън! Това със солта е от най-ужасните бабини деветини...
За количката - ами, критериите са различни за всеки.
За мен конкретно: цената - среден клас (тази, която съм харесала е около 700 лв.); стабилна конструкция, по-големшки колела (със специално отношение съм към дупките и настилките по улиците ни); вградено столче за кола НЕ ЩА, утежнява и оскъпява я; комбинирана, със зимен кош - достатъчно широк и стабилен; иначе не ми пречи да е по-тежичка vs. паянтова, защото асансьорът ни е на нивото на улицата, имаме и гараж на същото; да е достатъчно висока и удобна дръжката, че аз съм висока и повечето ми идват нисички; и, много ясно, дизайн.
...

голяма част от критериите ми за количка се допълват с Параход!
И размерите й да са такива че да се побира в асансъора  ... естествено да остане малко място и за мен.
Аз съм се спряла на три модела за сега, като цената им е между 450 и 980 лв. Над 1000лв не бих си взела количка, не е нужно такова изхвърляне. Аз лично ще ползвам и слинг-шал.
Имам приятелки, които са ползвали и бебетата им са много спокойни и не са имали почти никакви колики. Слингът намалява коликите до към 30 и повече % ( груба статистика, но намалява) причината е че бебето е гушнато до гърдите на майка си и е по-спокойно от нейната близост и топлина. А причината за коликите не е само физиологическа, има и психологически момент. Поне първите 6 месеца ще ползвам слинг повечето време в къщи, и ако не е мраз навън, също понякога ще излизаме със слинг на разходки.
Но количката си е нужна.
Ако има майки с опит по този въпрос - да се изкажат. Тук си дискутираме наволя всякакви въпроси.

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 20:39 от shivani

# 57
  • София
  • Мнения: 285
...

А роднините гледам да ги пускам по тангентата, предимно телефонно, че нямам сили и за техните капризи... от една страна ми липсва разбиране и съчувствие, от друга - по-добре да не са ми на главата...

...

голям плюс е че сме в интернет и обменяме полезна инфомация не само помежду си, но и черпим опит от млади майки от другите подфоруми току-що минали по тези стъпки, които нас ни очакват съвсем скоро.

 Hug  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 285
...
За количката, аз имах няколко изисквания:
4.Да се събира сгъната в багажника на колата.




да, предупредиха ме и мен - при избор на количка освен да се съобразим с размера на асансъора и с това дали ще влиза в багажника на колата.

# 59
  • Мнения: 1 020
аз допреди малко се киснах в басейна... след като се прибрахме от скарата с приятелите и се метнах веднага в басейнчето Simple Smile трябва да се снимам някой път какъв е кеф Simple Smile
Ние вчера си направихме някои големи покупки Simple Smile много съм доволна... ама за бебо взех само памперси, кърпички (на Хип и миришат страхотно), клечки за уши... за мен си купих бикини най-после... лека полека ще стегна багажчето за болницата Simple Smile
galaxa мойто "мъж" и той вика има време, и му казах ми стане ли септември мога да родя всеки един момент и той  #Crazy ама септември е след 2 седмици и сега се е активирал Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт