Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 734
Както вече и други са обяснили,принципът е според това дали искаш да заместиш цяло кърмене с пюре или държиш да продължите с кърменето на всяко хранене.Аз започнах с изместванията на кърменията след годинката и дотогава винаги съм кърмила преди пюрето.

# 31
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз давах преди кърменето
И аз също!

# 32
  • Мнения: 559
След доста четене, реших да  захраня дъщеря си на 6м и малко. Започнах с оризова каша направена с кърма, в началото давах след кърмене, никакъв успех, след това пробвах преди кърмене, но беше още по - зле защото малката беше гладна и се изнервяше страхотно като и предлагах нещо което никак не и допадаше. Така продължих да давам след кърмене и постепенно започна да хапва по мъничко. Но кърмене не съм замествала. Успех   bouquet

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз давах пюретата преди кърмене

# 34
  • Мнения: 4 401
винаги преди кърмене за да опитва че като захапеше цицата не я пускаше докато не се нахрани.И не е вярно че така се отбива- кърмих до година и един м.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 588
Преди това давах. Peace

# 36
  • Мнения: 27 524
Преди  Peace

# 37
  • Мнения: 2 197
Никога не съм смесвала храненията - или мляко или пюре. Когато започнах да захранвам започнах с картофено пюре. Давах го вместо обедното мляко. В началото ядеше съвсем малко, постепенно прояде пълната доза. Следобедното хранене го замених с плодово пюре и също махнах млякото. За мен захранването е приучване на детето да яде твърда храна. И като такова млякото не ми се връзва с идеята. На 8 месеца дъщеря ми вече ядеше съвсем добре намачкани храни, пасирано не е яла никога. Да не говорим, че яде сама сигурно от 9-месена.

# 38
  • Мнения: 2 631
Винаги съм предлагала след кърмене и по няколко лъжички , точно за да опита вкуса .
Заместих цяло хранене като нвърши годинка .
Все пак това , от което най - много се нуждае едно малко детенце е млякото , а другите храни са , за да опитва нови вкусове . Simple Smile
Успешно захранване след няколко месеца !

 Peace

# 39
  • Мнения: 1 104
И аз давах преди хранене с мляко, че като захранвах вече не се кърмехме.

# 40
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз давах първо пюре и след това дохранвах с мляко.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт