Защо се омъжихте

  • 9 532
  • 276
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 29
От любов.

# 226
  • Мнения: 130
И ако обичате небракуваните да си ходите във вашата тема да обяснявате защо не се сте се бракували. Тук темата е "Защо се мъжихте" все пак...така че ми се струва, че нямате думата!

Абе най-пък мразя някой да ми казва къде да ходя или да не ходя, къде да пиша или да не пиша! Ще пиша точно където си искам и колкото пъти искам. Ааааа, аман от хора дето се опитват да ми показват пътя!
smile3513  newsm62

# 227
  • При семейството си
  • Мнения: 6 636
Заради една формалност. Просто в този момент нямахме начин и време да постигнем по друг начин целения резултат. Освен пред Държавата и свидетелите, защото законът ги изисква, пред никой друг нищо не сме декларирали и демонстрирали. И досега твърдя, че повечето последици от сключен граждански брак могат да се постигнат с други правни сделки. Сключване на брак не означава автоматично всичките там рокли, гости, хапване, пийване....дори като гост не ги издържам. А причините, поради които решихме и живеехме преди това заедно, са съвсем друга история. Пред себе си, роднините, приятелите сме и продължаваме да демонстрираме много други неща, по много други поводи.

# 228
  • Мнения: 654
защото го обичах. и още го обичам

# 229
  • Мнения: 419
Думата "съпрузи" означава впрегнати заедно.
Тц, означава че мъж и жена са сключили граждански брак  Peace. Разбирайте го както  искате.
Доколкото си спомням думата е със старославянски корен и означава съ-впряг, двойка волове.
Именно!  Grinning  Grinning
Всеки го разбира, както му е угодно  Mr. Green.

# 230
  • Мнения: 2 960
защото се обичахме и още е така!!Това не го видях като опция!!

# 231
  • София
  • Мнения: 13 217
Всеки го разбира, както му е угодно  Mr. Green.

Извинявай, но говорим за значение на дума и няма начин да се разбира както е угодно  Rolling Eyes Все едно да наричам ябълката круша, щото така ми е угодно.

# 232
  • Мнения: 884
Защо не карам , когато съм пила? Защо си хвърлям отпадъците на определено за това място?Защо  си плащам данъците? Затова и сключих брак, а живеем заедно, защото се обичаме.

# 233
  • Русе
  • Мнения: 7 801
Не съм гласувала.
Заради самата сватба. Бялата рокля и целият цирк.
И детето.

# 234
  • Мнения: 419
Всеки го разбира, както му е угодно  Mr. Green.

Извинявай, но говорим за значение на дума и няма начин да се разбира както е угодно  Rolling Eyes Все едно да наричам ябълката круша, щото така ми е угодно.
За какво ми се извиняваш  Rolling Eyes.
Неомъжените носят халки и наричат мъжете си съпрузи  newsm78. Шарен свят  Peace
Моят съпруг го наричам такъв не защото съм впрегната с него, а защото съм омъжена за него.
Затова написах че всеки го разбира както му е угодно.

Уф, че досадно стана вече  ooooh!.

# 235
  • Мнения: 46 577
Не гласувах, защото няма моите опции newsm78

Бракът е институция, не виждам нищо лошо в него, нито пък имам нужда да се правя на различна.
Искам, ако не дай си Боже стане нещо, да имам достъп до мъжът ми (и той до мен) в различни ситуации - затвор, болница ...

Но решението трябва да дойде отътре и на двамата, просто да усетят, че са стигнали до този етап, а не да го правят, защото са били заедно дълго време, заради бременност или натиск от родители.

# 236
  • Мнения: 7 947

Искам, ако не дай си Боже стане нещо, да имам достъп до мъжът ми
Е, ми то и аз имам достъп...странна причина за брак...

# 237
  • Мнения: 6 808

Искам, ако не дай си Боже стане нещо, да имам достъп до мъжът ми
Е, ми то и аз имам достъп...странна причина за брак...

Правиш ли се, че не разбираш или наистина е така.
Може много да се обичате, разбирате и т.н. но съгласно закона ти си му никаква както и той на теб. ОК, на вас не ви пука за закона, но понякога за съжаление се случва да доказваш кой какъв ти е. Да не дава Господ на никого.

# 238
  • Мнения: 1 425
Извинявай, но говорим за значение на дума и няма начин да се разбира както е угодно  Rolling Eyes Все едно да наричам ябълката круша, щото така ми е угодно.
Значението на думата може много да варира според това какво иска човек да вложи в нея. Хеле пък като се отнася до човешките отношение. Много хора тук си казаха че се чувстват женени и обвързани, въпреки че не са подписвали. Значи според теб това не е правилно?

# 239
  • Мнения: 46 577
...странна причина за брак...

"Причнината" е това:

... решението трябва да дойде отътре и на двамата, просто да усетят, че са стигнали до този етап ...

Не мисля, че може да се изрази с думи, формулира или изреждат причини, просто двамата усещат, че искат да го направят заради самите себе си, а не по някакви странични причини.

За достъпът, Dincho вече е отговорила, дано не ти се налага да проверяваш.

Общи условия

Активация на акаунт