Дърпане на уши

  • 120 222
  • 188
  •   1
Отговори
# 45
Между средното ухо и фаринкса има комуникация - една малка тръбичка (Евстахиева тръба).   При фарингит, тонзилит и всякакви простудни заболявания, свързани с гърлото тази тръба се запушва от секрети.  Дърпането на ушите спомага за отпушването и (аналогично е "надуването" при стиснат с пръсти нос) - изчезват  "заглъхването на ушите" , болките в ушите и наистина подобрява състоянието. Всеки може да провери този ефект - като се качвате с асансьор, вместо да преглътнете издърпайте силно ухото си .

# 46
  • Мнения: 1 303
Аха,това е нещо като онази проба на Валсалва  с продухване при която се отваря Евстахиевата тръба при запушване на ушите при полет със самолет например?

# 47
  • Мнения: 2 005
Искрено се надявам да е помогнал този метод на синът ми , тогава ... newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 462
Като малка 5 годишна ,
майка ми в пристъп на отчаяние
ме заведе в някакво далечно село
при един дядо, да ми дърпа ушите.
С топла изгладена кърпичка...и аз помня изпукването.
Истината е че от тогава ангина не съм имала.
Преди това....по 2 на месец, всеки месец..

# 49
  • Мнения: 2 111
И мен ме водиха като малка при дядо в далечно село да ми сърпа ушите посредством топла кърпичка ooooh!...Не спрях да боледувам. Не вярвам в подобни методи.

# 50
  • Мнения: 2 005
Може би говорим за един и същи човек , при нас също с кърпичка първо леко разтрива ушенцето и го дърпа докато изпука леко ... newsm78 Никак не е болезнена манипулацията , но само се надявам да помогне  Hug

# 51
  • Мнения: 1 819
Мисля,че е нормално на някои да помага,а на други-не.Така като чета,на повечето хора тази манипулация е помогнала,а и имам няколко познати,които преди години са пробвали и са много доволни PeaceАз съм решила да пробваме и да заведем детето,защото е голяма вероятността да се подобри,а дори и да не стане,не мисля че може да му навреди по някакъв начин,още повече че не е болезнено.

# 52
Съгласна съм , че третата сливица е по-добре да се махне, но за другите две не. Това е моето скромно мнение основаващо се на мед. познания и самият факт, че аз след почти ежемесечни ангини съм вече така да се каже нормален човек. Беше ми писнало да ме "влачат" по лекари и да пия поредният нов антибиотик, който щял да ми помогне.От пиенетето на толкова много лекарства като дете зъбите ми са оцветени, та се наложи да ходя на избелване, а да не говорим, че   ангините са дали своето отражение върху мен,имам някаква форма на ревматизъм.
По повод това, че можело да окапе косата от "дърпането на уши" , силно се съмнявам, че именно това е причината.Алопецията  често пъти се дължи и на психологически фактори, но това е др. тема. Лечителят, при който съм ходила два пъти е от Монтана, а ето и адреса за тези, които ги интересува:ж.к. М ладост1 бл.25 вх.А ет.7  тел:096/2-23-62 (първо се обадете по тел. за да проверите дали все още приема)Рангел Георгиев



Zdraveite, az imam problem s postoyanno povtaria6ta se gnoina angina. Kogato sam bila malka na6ite sa me vodili pri Rangel Georgiev, n ot okolo 2 godini otnovo zapo4nah da boleduvam. Iskam da orida pak, no ne znam dali priema o6te. Opitah da pozvania na telefona , daden ot vas 096-2-23-62, no ne sa6testvuva... Ako niakoi moje da dade informacia za tova dali priema vse o6te i akyualen telefon 6te sam mnogo blagodarna.

# 53
  • Мнения: 4 434
Вярвате ли в дърпането на уши ? newsm78Помага ли , този метод да не боледуваме често от ангини  Rolling Eyes Тук наблизо има човек , който от дълги години прави това , но се страхувам да заведа синът ми , а съм чувала че много помагал  Thinking Цяло лято сме с непрекъснати ангини и в момента пак  Shocked
Моля някой , който е прибягвал към този метод на лечение да сподели своите впечатления   bouquet
аз съм ходила при такъв човек.

# 54
Здравейте,
 Аз също имам много сериозни проблеми със сливиците от много години. Наскоро чух за този метод "Дърпане на уши". Ако някой може да ми изпрати телефон на някого, който ви е помогнал, ще съм ви много благодарна.

# 55
  • Мнения: 10
  Преди 20 години с моя син отидохме в Монтана при Рангел. Аз бях с гнойни сливици (за четвърти път през зимата) и вече нямаше място дето да ми боцнат инжекциите. Рангел ни издърпа ушите и на двамата и противно на всички изказвания , че няма болка, нас ни заболяха главите в областта зад ушите и усетихме метален вкус в устата.Но това трая само докато  слизахме с асансьора от осмия етаж. След това не сам пила нито едно хапче и гнойта сама изчезна.Дори преди няколко месеца личния ми лекар ме пита кога са ми извадени сливиците. От тогава  до сега никога не сам боледувала от ангина. А един познат лекар, който се интересува от не традиционните  методи на лечение ми каза, че явно се касае за отпушване на Евстахиева тръба. Най-голям ефект този метод има когато сливиците са силно възпалени, но това помогна и на сина ми , а той беше здрав.

# 56
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мисля, че този метод си го има и в традиционната медицина. Е естествено не точно под тази форма. Прави се операция точно на Евстахиевата тръба. На баща ми преди години я правиха. Лекаря му беше обяснил, че дърпането на уши е подобно, но не се използва в традиционната медицина, тъй като така и не се е доказал ефекта, както и рисковете.
Аз лично се страхувам от подобни лечители, които нямат елементарно медицинско образование. Не че лекарите не правят грешки, но все пак ги предпочитам поне засега.

# 57
  • Мнения: 2 199
И на мен ми предстои дърпане на Уши след като 15+ дена съм с ангина и не ми помогнаха никакви антибиотици. Т.е ефект от антибиотика имаше само догато го приемах, след спиране всичко се повтори наново. Баща ми ще ме води при този човек от Шуменско. Ходила съм и когато имах проблеми с третата сливица, болеше - да, но ефект имаше! След това третата ми сливица беше извадена. От много години насам за пръв път ми се случва да имам такава ангина. Искам  или не ще ми дръпнат ушите. Дано човекът е жив и здрав! Някой има ли инфо за него?

# 58
  • Мнения: 2 005
Лятото като имахме проблеми със синът ми ходихме при него , но честно казано не помогна нито на него , нито на мен  Confused Накрая извадихме сливиците на малкия  Sad

# 59
  • Мнения: 90
Лятото като имахме проблеми със синът ми ходихме при него , но честно казано не помогна нито на него , нито на мен  Confused Накрая извадихме сливиците на малкия  Sad
А сега проблемите на момченцето оправиха ли се?

За дърпането на уши - никога не бях чувала, че това се практикува като бабин метод, обаче знам, че традиционната медицина практикува операция на Евстахиевите тръби. При детето на моя колежка тази операция беше направена в комбинация с операцията на сливиците и беше поставено някакво имплантче, което да не позволява запушването на тръбите.

Общи условия

Активация на акаунт