Колко парички на ден в училище

  • 4 890
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 761
Даа, това с нейните парички ми е познато:))
И аз чакам родителската среща и тайно се надявам да не разрешават носенето на парични средства поне в началото:)

# 16
  • Мнения: 2 803
Не съм давала парички, слагала съм и винаги нещо напр.вафла, кроасанки или солетки и задължително водичка. А на лафката големите избутват малките, така че и това ме спря.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Купувахме й купони за стола веднъж седмично и отделно по 50-60ст - до 1лв./ден й давахме.
Тя беше от 7:50 - 18:50ч. извън нас в 1ви клас. Как да я оставя без пари...

# 18
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Моята дъщеря сега ще бъде във втори клас. Винаги си е носила пари - до 1лв., но си е купувала нещо само 2-3 пъти за цялата учебна година. Обаче сутрин и слагам задължително по нещо за закуска Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Моят бивш първокласник се усети около Нова година, че другите си купуват по нещо и започна да си иска. Но повече от 1 лев не сме давали. Държах после да ми върне рестото. Peace

# 20
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Колкото ми поиска сутрин, но до 1 лв. и не всяка сутрин.
Имаше един период, в който беше спрял да ми иска и аз реших, че детето ми е поумняло и спряло да си купува вафлички и боклуци. А то какво се оказа - хитрецът си вземал сам колкото прецени от касичката и не ми казвал  Naughty.
Та, ние не сме от спестовните  Stop.

# 21
  • Мнения: 2 960
в четвърти клас давах около 2 лева ,ако ми поиска сутрин или преди училище.Имало е дни ,в които си е купувала вода ,сандвичи и т.н и и ги езхарчвала.Друг път по няколко дена не купува нищо и не ми иска.Различно е!!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Всъщност притеснява ме и това, че ще има дечица с повече средства, но както казвате ще се учим в движение:)
При нас има деца ,които ходят с по 20 лв. на у-ще , но аз отдавана съм научила детето си ,че всеки се простира според чергата си. Миналата година давах по 1 лв. за стола, сега ,вече 5-токласници ще давам по 2 , за да има и за закуска/ нищо че задължително закусва в къщи/.
Никога не разполага с парите от касичката без да знам.

# 23
  • Мнения: 761
Моето момиче, горе долу е наясно с това, че всеки се простира според чергата си. Винаги, когато разумно и с ясни доводи и се обясни, проявява разбиране.Все пак се надявам да няма такива недоразумения или поне да са по малко.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
нямат определени джобни. Когато им свършат парите си искат. Засега са пестеливи и рядко си купуват нещо, защото се хранят вкъщи. Най-много да изхарчат левче, но и това е рядко. Знаят, че когато имат нужда от нещо ще го получат, ако имаме възможност да го купим. Може би затова не са привързани към парите.

# 25
  • Мнения: 120
Нашата учителка в 1ви клас ни препоръча да не даваме на децата пари, защото в бюфета се продават само боклуци, при това на високи цени. И аз послушах съвета и всеки ден я изпращах със закуска, или плод. Но се оказа, че не всички родители се съобразиха с препоръката и децата от класа си купували чипс, солети, зрънчо. Мойто момиченце си поискало един-два пъти и една девойка и казла "Ей ти няма ли най-после да си донесеш пари. Омръзна ми да те черпя." Разаказа ми го много натъжена. От тогава и давам по 2 лева на ден, дори и разрешавам ако много и се яде да сикупи чипс. По принцип не разрешавам да яде такива боклуци, но толкова се ядосах... Та мисля, че 2 лева стигат.

# 26
  • Мнения: 761
 Майка на двамане са ли много 2 лева? Мисля ако изобщо давам да са до 1лв максимум и то не всеки ден.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е задължително да се харчат парите. Дори ние нарочно им даваме понякога повечко пари, за да се научат, че е хубаво да имаш пари в джоба, но не е нужно да ги харчиш на всяка цена. Като пораснат, да е живот и здраве, и започнат да живеят сами нали трябва да знаят да си правят сметката. А не да вземат стипендията и за 3 дни да я опукат и после гладни да стоят. Не че няма да го направят поне веднъж, но поне бързо ще се ориентират.

# 28
  • Мнения: 120
Не е задължително да се харчат парите. Дори ние нарочно им даваме понякога повечко пари, за да се научат, че е хубаво да имаш пари в джоба, но не е нужно да ги харчиш на всяка цена. Като пораснат, да е живот и здраве, и започнат да живеят сами нали трябва да знаят да си правят сметката. А не да вземат стипендията и за 3 дни да я опукат и после гладни да стоят. Не че няма да го направят поне веднъж, но поне бързо ще се ориентират.

Съгласна съм напълно с RadostinaHZ.
Тя не ги харчи всичките. Много често като дам 2та лева в понеделник до края на седмицата не давам нищо - тя не ги харчи, но знае че има пари и когато иска може да си купи нещо.

# 29
  • Мнения: 761
Така съм съгласна, извинявай остнах с впечатлението, че са всеки ден по 2 лв.

Общи условия

Активация на акаунт