Раждане във ВМИ- Пловдив

  • 102 251
  • 853
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 206
 ahura, ти говориш за нещо, на което не си била свидетел...
Не съм адвокат на никой, но понеже същото ми се случи на мен, само че не на 22 септември, а на 6-ти.
Откъде знаеш, че нищо не са направили да й помогнат?
Факт е, че всички проблемни случаи отиват във ВМИ. След като всички други  буквално си измиха ръцете, за мен единствения избор остана също там.
За човешкото отношение е така, но пък и в другата тема писах - човешкото отношение беше при мен навсякъде. Абсолютно без изключение.
Да, мъчно е, че на много места успяват да спасят седмачетата и надежда винаги има.
Но съдба.

# 46
  • Мнения: 674
Изгледах репортажа и аз  Shocked

Защо ли при тази апаратура, която имат  във ВМИ оставиха горкото седмаче, за което чувам по новините, да умре? ....
..............

Едва ли са оставили детенцето ей така,без наблюдение и без да направят нищо.Просто понякога и най-добрите лекари и апаратури са безсилни... За моето дете се положиха много грижи,направеха се всички необходими изследвания и съм останала с много добри впечатления от всички педиатърки там.Наистина немога да си представя че същите тези хора са се държали лошо с майката на това бебенце.Разбрах че тя е родила на 22.09 - почивен ден,а в държавните болници по празници и през уикенда са само дежурните лекари,но пак си гледат работат и са човечни,колкото и да е натоварено. Отношението на проф.Милчев наистина беше грубо,но доколкото го знам,той си е такъв и като човек - груб.Не го оправдавам в никакъв случай.Той говореше за закона такъв какъвто е.Наистина дете под 1000 гр и родено преди 9 месец (преждевременно) не се записва преди да са минали 7 дни от раждането,ако детето оцелее през тези 7 дни,тогава се записва и се издава акт за раждане.Ако през тези 7 дни бебенцето почине няма как да му издадат акт за смърт защото то няма акт за раждане.Без акт за смърт няма как да издадат телцето от моргата и да си го вземат родителите.Много е зловещо и гадно,но такъв е закона,доколкото и аз съм запозната.Когато майката и бащата нямат сключен брак,бащата припознава детето след като се роди.В случая на тези мили хора,няма как да се припознае детенцето и едва ли не бащата като не е съпруг на майката,все едно не е и баща.Затова май Милчев толкова повтаряше за този граждански брак.Може и да бъркам де,така поне аз си обяснявам нещата.Разбирам болката и мъката на родителите,знам че за тях сега всичко е съмнително и след като не са имали никаква информация за детето си,сега са в правото си да искат обяснения за случилото се.Съжалявам че е трябвало да преминат през този ад!

Каспър много,много съжалявам  Cry

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 15:18 от izabela83

# 47
Момичета, помагайте! Твърдо съм решила да раждам във ВМИ, но не съм избрала при кой доктор. Бихте ли ми препоръчали такъв?
Как става записването? Направо отиваш в отделението или....? Колко време преди термина е добре да се отиде, или е хубаво те да те следят? Цени, също ще са ми полезни.

# 48
  • Мнения: 204
Юни месец родих във ВМИ и общо взето съм доволна.В този ден се случи така,че раждах само аз и беше много спокойно.Акушерката през цялото време беше при мен.След това в отделението също бяха много свестни и си вършеха работата.Каквото съм питала са ми обяснявали.Стаите са с по 2 легла и са чисти.Е не е като на частно,но все пак не отиваме там на хотел! Grinning

# 49
n.ko , благодаря за отговора!
Искам да попитам още при кой лекар ражда? С избор ли беше? Колко струваше? За бебето какво искаха да носиш?
Май доста въпроси станаха  Wink
Благодаря ти още веднъж   bouquet
Момичета, няма ли още някой да се включи? Hug

# 50
  • Мнения: 37
АЗ РАЖДАХ МАЙ МЕСЕЦ ПРИ ДОКТОР КРУМОВ-СЕКЦИО ПО МЕД.ПРИЧИНИ.ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СЪМ ДОВОЛНА.ОТНОСНО ПАРИ НЕ МИ Е ИСКАЛ И СТОТИНКА Simple Smile

# 51
  • Мнения: 376
n.ko , благодаря за отговора!
Искам да попитам още при кой лекар ражда? С избор ли беше? Колко струваше? За бебето какво искаха да носиш?
Май доста въпроси станаха  Wink
Благодаря ти още веднъж   bouquet
Момичета, няма ли още някой да се включи? Hug
mama2009, имаше цял списък на вратата на родилното какво да се носи - памперси, мокри карпички, дрешки за бебето, вземи му и шампоанче че иначе хващат първия срещнат сапун на мивката. Вземи за всеки случаи и биберон, помпа, (дано не ти се наложи да ги ползваш, но за твое успокоение). Иначе е хубаво да имаш предварителна уговорка там, с някои от лекарите. Те общо взето повечето са добри, но за твое успокоение. Но дори и да нямаш, мисля че при нормална бременост си е ок. Ако раждането е нормално, те лекарите идват наи-вече да те зашият, иначе акушерките правят всичко. Разпитаи да намериш познати и акушерки и лекари, за твое спокоиствие. Аз раждах при д-р Малинова, много добра. Пари Малинова нито е искала, нито успях да дам след раждането защото бях много доволна. Ако искаш епидурална упоика, задължително трябва предварителна уговорка, на място при започнато раждане не дават.

# 52
eli_toshevska, Martani, благодаря Ви момичета за отговорите!   bouquet
Аз в момента съм  в24г.с и ми се искаше да се ориентирам към доктор, който да ме следи и после да раждам при него, тъй като до момента съм ходила само на ЖК по здравна каса. От изчетеното из форума разбирам, че е добре да те следи доктора при който ще раждаш, а не само ЖК-то.
До колкото разбирам докторите там са: Проф. Милчев, д-р. Крумов, д-р Малинова, д-р Корсемов, д-р Паскалева....
Проф. Милчев следи ли бременност? Д-р Крумов има ли вече ехограф в кабинета?
От кой сте доволни/недоволни и защо?
Ще се радвам на повече мнения. Дискусията ще е полезна на много момичета, като мен все още неориентирали се.  Hug

# 53
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
На мен Паскалева ми следи бременността в момента, много съм доволна от нея. Иначе за раждане не мога да кажа. Успех и лека бременност Hug

# 54
  • Мнения: 70
АЗ РАЖДАХ МАЙ МЕСЕЦ ПРИ ДОКТОР КРУМОВ-СЕКЦИО ПО МЕД.ПРИЧИНИ.ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СЪМ ДОВОЛНА.ОТНОСНО ПАРИ НЕ МИ Е ИСКАЛ И СТОТИНКА Simple Smile
здравейте и от мен. и аз съм се насочила към д-р Крумов,но дали наистина не взима пари.той ли ти следеше бремеността и при него с предварителна уговорка ли беше.много се интересувам за цените,но никъде нищо не пише за него колко взима за нормално раждане и за секцио. ако някой знае нещо моля пишете ми
предварително благодаря  bouquet Laughing  bouquet

# 55
  • Мнения: 171
Еба си, възмутена съм!!!! Много е грозно това!!!
Явно като си платиш и  навсякъде ще ти обърнат внимание....

Именно, за това ставаше въпрос.  Wink Само че в единия случай си плащаш легално, срещу касова бележка, а в другия - даваш парите на ръка и отиват в нечий джоб.

   Еееееее пак се почна...Аз не се доверявам на мненията на разни гости Naughty Как така нямат никакви публикации и изведнъж се включват да нападат...Мен Панчева ме изписа и съм със страхотни впечатления и от нея и от Пехливанов.Точно това че гледат по един начин на всеки пациент и не виждат отделните проблеми не е вярно, но както и да е.И аз мога да плюя и то доста по д-р Минев и Топалова и други от Селена например, но не ми е това целта.Всеки да си решава. NaughtyАз съм на съвсем друго мнение за ВМИ-за мен там хората са професионалисти- а не Търговци както повечето други.Единствено за д-р Даскалов имам хубави впечатления от частните лекари.
Може ли да обясниш в какво ти се изразява плюенето по д-р Минев и д-р Топалова?

# 56
  • Мнения: 3 453
Еба си, възмутена съм!!!! Много е грозно това!!!
Явно като си платиш и  навсякъде ще ти обърнат внимание....

Именно, за това ставаше въпрос.  Wink Само че в единия случай си плащаш легално, срещу касова бележка, а в другия - даваш парите на ръка и отиват в нечий джоб.

   Еееееее пак се почна...Аз не се доверявам на мненията на разни гости Naughty Как така нямат никакви публикации и изведнъж се включват да нападат...Мен Панчева ме изписа и съм със страхотни впечатления и от нея и от Пехливанов.Точно това че гледат по един начин на всеки пациент и не виждат отделните проблеми не е вярно, но както и да е.И аз мога да плюя и то доста по д-р Минев и Топалова и други от Селена например, но не ми е това целта.Всеки да си решава. NaughtyАз съм на съвсем друго мнение за ВМИ-за мен там хората са професионалисти- а не Търговци както повечето други.Единствено за д-р Даскалов имам хубави впечатления от частните лекари.
Може ли да обясниш в какво ти се изразява плюенето по д-р Минев и д-р Топалова?

  Доста време е минало и виждам вече си родила...Да ти е живо и здраво детето ти желая.А за Минев и Топалова не е тук мястото да ги коментирам.Тази тема си е за ВМИ Wink

# 57
  • Мнения: 125
През 2007г. раждах със секцио по медицински показания при др.Корсемов,останах много доволна.От микропедиатрите с добри вречатления съм от доц.Кръстева.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 481
И двете си деца родих във ВМИ. Е не мога да кажа че стаите и обстановката са супер,но благодарение на Проф.Милчев голямата дъщеря се появи на бял свят с форцепс,който професора направи и детенцето ми се роди живо и здраво.Втората си дъщеричка родих при Д-р Корсемов също безпроблемно!

# 59
  • Мнения: 1 900
eli_toshevska, Martani,
До колкото разбирам докторите там са: Проф. Милчев, д-р. Крумов, д-р Малинова, д-р Корсемов, д-р Паскалева....
Проф. Милчев следи ли бременност? Д-р Крумов има ли вече ехограф в кабинета?
Препоръчвам ти Паскалева. Иначе бих се доверила на Милчев и Крумов, но за Малинова съм чувала лоши отзиви и по-скоро не бих.
С професора може да се разбереш да ти води раждането предполагам срещу определена сума ако в момента не е на работа, а искаш точно той да те изражда.
Иначе за раждането си на Паскалева нищо не съм плащала. Платих си на болницата понеже раждах във вода.
Сега за второто живот и здраве да видим. Тя не казва никаква сума, ще са ми от полза наскоро родили жени при нея да споделят какво са платили. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт