Пчелите Умират?!

  • 20 767
  • 165
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335
... Ти със същия ник ли беше?  Thinking ...

Е то в едни миналогодишни (май) "Липси" не се изясни това.
Аз ли да помня оттогава  Laughing.

А по темата - скоро се впечатлявахме с приятели, че колкото по на изток мернем мед в магазин, толкова по-ниска му е цената.
Единият ми дядо беше пчелар, пък не знам това трябва ли наистина да ме учудва.

# 31
  • Мнения: 4 585
Искам да ритна кошера на тия, дето си мислят, че като си купуват мед от село, си купуват мед.
Ние, селяните, сме интелигентни Андрешковци и знаем как се увеличава добива на мед с помощта
на концентриран захарен разтвор и глюкоза. За по-достоверно в горещата вода за захарния сироп
топваме липов цвят, клонче звъниче, бум - селото пази своите тайни. Че то с тая скъпотия ако продаваме чист мед на гражданята, тръгваме към фалит.
Единственото, което не можем да докараме все още, е медът-менте да се захаросва.
Холограма, а чувала ли си за архивите? - http://www.bg-mamma.com/index.php
А защо аз не мога да вляза в архива с паролата си? И там ли трябва да се регвам?
От изток идва китайския мед, на много ниска цена. На запад българският го слагат за подобрител на китайския и бразилския.

# 32
  • Мнения: 4 585
При нас около 4.50 като за приятели. Но в буркан тип Омния е повече от килограм, с буркана - 5 кинта.
Голяма изгъзица е буркана да е бил ползван за турщия, или, не дай боже, за втасъл чесън.
Медът е силно хигроскопичен към миризми, поглъща ги като сюнгер.

# 33
  • Мнения: 494
При нас около 4.50 като за приятели. Но в буркан тип Омния е повече от килограм, с буркана - 5 кинта.
Голяма изгъзица е буркана да е бил ползван за турщия, или, не дай боже, за втасъл чесън.
Медът е силно хигроскопичен към миризми, поглъща ги като сюнгер.
  Оф, знам за хигроскопичността, ама медът, който си купувам от една съседка (страхотен е, от едно село в Троянския Балкан го носят и се захаросва Grinning) ми прави кухнята цялата в мравки. Оставя ли го извън хладилника става страшно, а в хладилника, колкото и да покривам всичко, поема от миризмата на туй-онуй след известно време (все пак не ядем само мед ). Уж в буркан с капачка, но пак... newsm78 Да не говорим, че съседката все ми повтаря, че не трябвало в хладилника да го държа-не било хубаво за меда. Не знам...мравките ме дразнят много повече.
   Иначе и аз чувам, че масово се оплакват хората от това, че измирали пчелите. Обаче вяра нямам на разни врачки и луди учени.
  Сега друго ме чопли отвъре...Защо, аджеба, вий си купувате мед по 5 лв буркана, а съседката ми взема по 6?... Ама пък е невероятен нейния мед, значи... ooooh!

# 34
  • Мнения: 4 447
Да. Чух и прочетох няколко пъти и все от различни места.
И за мен информацията беше крайно изумителна. Не съм
си и представяла, че от пчелите може да зависят толкова
много неща. Дано намерят причината за това мистериозно
загиване.

И не бях чувала, че Ванга го е предрекла.  Thinking

# 35
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
При нас около 4.50 като за приятели. Но в буркан тип Омния е повече от килограм, с буркана - 5 кинта.
Голяма изгъзица е буркана да е бил ползван за турщия, или, не дай боже, за втасъл чесън.
Медът е силно хигроскопичен към миризми, поглъща ги като сюнгер.

Много евтино го давате, майка ми го продава по 7 лева "омнията"  Wink

# 36
  • Мнения: 4 585
Аз не продавам, купувам от колегата си. И отдавна не съм купувал, ще питам утре.

# 37
  • Мнения: 185
Лаура Мерсие - ами в гугъла има доста инфо за предсказанията на Ванга, а и не само на нея - "първо пчелите ,после чесъна, солта, водата" , "Вода в буркани ще затваряте", "който има село и парник, той ще има за ядене, защото отрова ще пада от небето /киселинни дъждове/  ...ами то вече виждаме това

И при нас в Австрия медът вече е лукс и се срещат статии по весниците за умиращи пчели, за топенето на глетчърите в Алпите, че чесън не никне, ами само внос от Китай, преди седмица падна дъжд и цветята на всички комшии почерняха, кой знае каква отрова е валяло......

500 гр мед от магазина тук е 6-7 евро

към авторката - съпричастна съм към темата...  който иска да се подиграва

# 38
  • Мнения: 4 447
Това за водата го знам, че го е казала. Още също, че водата по-скъпа
от златото ще стане... Но и за чесъна за пръв път го чувам....

Ще взема да се поровя, за да разбера повече.

# 39
  • Мнения: 2 386
Я,точно днес се оплаках, че имаме гнездо на терасата и дойдоха да ги унищожат. В Щатите съм, колко интересно..

# 40
  • Мнения: 2 792
Я,точно днес се оплаках, че имаме гнездо на терасата и дойдоха да ги унищожат. В Щатите съм, колко интересно..
Четох те и в друга тема, вероятно става въпрос за оси, а не пчели, осите гнездят и са неконтролируеми.

# 41
  • Мнения: 2 386
Не, не, пчели са си, 100%. Имам една теория (живея на еднакво разтояние от океан и планина), като се поосвободя ще я напиша.

# 42
  • Мнения: 4 585
О, и пчелите също се пренасят, при роене част от кошера с пчела майка излитат и тръгват да си търсят жилище. Докато разузнавачи търсят хралупа или ниша някаква, останалите висят на топка някъде, като с телата покриват майката.

# 43
  • Мнения: 2 018
Пчелите се преселват при роене, но по това време на годината, не знам за какво роене на пчели става въпрос.  newsm78 И аз предполагам, че става въпрос за оси. /осите са с по-продълговато и светло жълто тяло, в сравнение с пчелите. Техните пити не са от восък/ Пък знам ли, този инстинкт все още не е изследван напълно. Има предположения, но нищо не е 100% сигурно. Не е сигурно майката ли решава къде да се пресели или пчелите разузнавачки. /пчелите разузнавачки само търсят подходящото място и се връщат в кошера да "покажат"- изтанцуват пътя. Колкото са по-настоятелни в своя танц, толкова по-добро е мястото. Но от там нататък, кой взима решението не се знае./ Роят се напролет, когато нямат много работа и им е тясно. Есента вече е немислимо роенето, защото се приготвят за зимуване.

Относно повтарящите се теми - какъв е поблема? Има нови потребители, които не са си казали мнението. Когато видя тема да се повтаря просто не влизам в нея. Нека си обсъждат. Не влизам да оспамвам темата или пък да оплюя автора, как може да си и помисли да си казва мнението, при условие, че аз вече съм го казала в миналата такава!

Не ме интересува какво е казала Ванга, гледам да работя с факти. Имало е филм по National Geographic Channel, казвал се е Мълчанието на пчелите. Не съм го гледала за съжаление, там този проблем е наречен "Разпадане на пчелните колонии". Ако някой може да ми го предостави, ще съм му много благодарна!   bouquet
Предстои ни преместване на кошерите на място с по-добра паша, но там има такива антени. Продължавам да се интересувам от факти и изследвания в тази посока за да взема окончателно решение!

Благодаря за разбирането!

# 44
  • Мнения: 335
... Относно повтарящите се теми - какъв е поблема? Има нови потребители, които не са си казали мнението. Когато видя тема да се повтаря просто не влизам в нея. Нека си обсъждат. Не влизам да оспамвам темата или пък да оплюя автора...

Предпочитам някой да ми каже, ако нещо вече е обсъждано, за да мога да погледна и там и да намеря повече информация. Ако целта ми е това, де.

Ще го приема като помощ.
Благодаря предварително.


Общи условия

Активация на акаунт