Споделете за...нощното хранене, хълцането, задавянето....

  • 5 823
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 81
Сама си престана да яде мойта сладурка нощем. Беше ми екстра. Хълца и до сега., а е на година и нещо. Задавянето ми е проблем! Малко се стряскам от него и много внимавам да не се случва!

# 46
  • Мнения: 49
здравейте момичета! моят въпрос е следния . ние сме на 28 дни. вечер последното ни хранене е около 12 или 1ч. след това като се будим започваме да се залъгваме с чай или вода.нали и в болницата минават последно към 12 а след това сутрин около 6ч. а тук чета че много майки хранат децата си през ноща.та аз питам:не се ли натоварва коремчето на мъничето през нощта ако непрекъснато му се дава АМ? кое е по правилно мляко или вода? Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 48
Тя съма се отказа от нощното хранене и мен педиатър ката ми каза към 3 месец да го махнем,но малката се късаше от рев и аз почнах да си и давам пак мляко и така просто една вечер не се събуди за хранене и така.Успех и при вас Hug

# 48
  • Варна
  • Мнения: 957
здравейте момичета! моят въпрос е следния . ние сме на 28 дни. вечер последното ни хранене е около 12 или 1ч. след това като се будим започваме да се залъгваме с чай или вода.нали и в болницата минават последно към 12 а след това сутрин около 6ч. а тук чета че много майки хранат децата си през ноща.та аз питам:не се ли натоварва коремчето на мъничето през нощта ако непрекъснато му се дава АМ? кое е по правилно мляко или вода? Rolling Eyes
Гладното дете няма да се залъже с вода. Ако след глъдка-две си заспива, добре. Но ако изпива 30-50 мл вода, значи си е гладно, по-добре му дай мляко. Голямата ми дъщеря изобщо не се будеше между 12 и 6 сутринта. Малката си ядеше нощем до края на 2-я месец, ама сучеше.

# 49
  • Мнения: 925
Това с даването на вода през нощта според мен е голяма щуротия. Как ще залъжеш гладно бебе с вода?!?
Иначе по въпроса: спокойно, бебето само ще се откаже от нощното хранене, когато е готово за това Peace А за хълцането моят син още от корема ми, та и до ден днешен хълца здраво... Като започне- вняма спиране. Не е проблем  Peace

# 50
  • Мнения: 180
И ние хълцаме по 1 или 2 пъти всеки ден, не съм се замисляла да е проблем, даже ни е забавно  Grinning А до залъгването - веднъж 2рия месец пробвах с вода т.е с чай, но орева света, развали си съня и нашия също и оттогава никакви води, пие си млякото като поиска и заспива незабавно. Мир и спокойствия за всички. Когато сам се откаже, тогава. А за задавянето имаше период дори като лежи или спи да почне да се мъчи да диша ( явно е повърнал и се задавя, но не кашля и почти не се чува), ако не си до него да го наблюдаваш и не ми се мисли.... вдигам го, тръскам го да се оправи, да си поеме въсдух. Сега се сеща да кашля и всичко е наред.

# 51
  • Мнения: 12
Здравейте мами,
искам да ви питам за режима на хранене на бебоците...Ние сме на 1м и 4 дни..от както ни изписаха от болницата къпим бебчо сутрин преди храненето в 9 или 10 защото той различно се буди..но от 2 дни искаме да започнем да го къпим в 20.00 или 20.30ч преди хранене,но той точно тогава заспива толкова дълбоко че ми се налага 15 мин да го будя(а искам да го къпя вечер)..Опитах се да му наложа режим на хранене но не успях..той сам се събужда когато е гладен( сутрин в 7.30; 10.30; 13.30; 16.30; 19.30 и следва дълга пауза до 1.30 след това в 4.30.....и пак в 7.30 и т.н) това разбира се е +- половин час..опитвала съм се да го будя в 22.30ч но след това е нервен и неспокоен цяла нощ..Искам да знам при вас как е?

# 52
  • Мнения: 14
Здравей deskataP!
Моето момиченце вече е на 1 год., но от раждането я къпем вечер към 19.30 часа, пие си млякото и заспива до 7,30ч. сутринта (в първите месеци ставаше към 5.30/6.00ч. сутринта). Нощното хранене спряхме още втория месец.
Твоето бебче изглежда си е изградило режим на три часа, като прави една по-дълга нощна почивка, която според доста педиатри е необходима. Според мен няма какво да те притеснява в режима му. Може да си го къпеш преди млякото в 19.30 часа и после да си спи спокойно. Освен това бебчетата като растат променят режима си и вероятно ще коригирате нощните хранения (в 1.30 и 4.30 ч.). Сега може да му повлияе и смяната на часа.  Радвай се на бебчо, защото всички те са то...лкова сладки като малки. Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 00:02 от pety_80ned

Общи условия

Активация на акаунт