Родителите ми...

  • 3 774
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
чужди са ми такива отнощения  и слава Богу  Praynig

closer - бих ти предложила, да седнете цялото семейство заедно на сериозен разговор с баща ти. Обяснете му, че вече сте достатъчно големи и "оценявате" на какво подлага майка Ви.
Покажете му, че това не е правилно, че бихте я подкрепили да се разведе с него и т.н.
Абе нека малко се постресне... и ако няма ефект, се предприемат някакви ефективни мерки. Не е човешко да живееш в тормоз.

# 16
Можеш ли да поговориш спокойно с баща ти?Не отговаряй веднага.Помисли как да проведеш тих разговор и да му кажеш какво чувстваш и какво ви е причинил.Кажи му ,че за доброто на тях двамата е по добре да се разделят./особено ако знаеш ,че майка ти страда от този начин на живот/

Това е наистина добър съвет. Понякога родители като си мислят, че правят услуга  на децата си не разбират какво им причиняват. Но все пак не е късно, май така ще сте най-добре всички.

# 17
  • Мнения: 2 960
В моето семейство и обкръжение -това отношение мъжду съпрузи не е нормално.
Когато сте били малки деца е нямало как да се опънете на баща си и да дадете рамо на майка си.Тя е търпяла ,може би заради вас и е гледала да има едно макар и крехко равновесие.Сега обаче е веш ред-нейните деца да се погрижите за  това -тя да е уважавана от съпруга си!!Никога ли не си мислила колко ще значи за нея една подкрепа от страна на дъщеря и?!Нека не търпи повече заради децата ,съседите ,познатите и непознатите...вие си имате вече вашия път ,вие сте намерили вече своята любов ,уважение и реализация.Нека и тя намери своите.

# 18
closer докато четях имах чувството, че разказваш за моето семейство! Даже мога да допълня още подробности, но няма нужда.
И знаеш ли все още ми е много трудно да говоря за това. Изпадала съм не само в неадекватно състояние...най-големият ми страх е да не изгубя контрол /като баща ми / и да стана като него.
Внимавайте, момичета!
И аз, в желанието си да не изгубя контрол (само че като майка ми, която постоянно тероризира баща ми емоционално) се оттласнах до толкова, че направих от съпруга си нейно копие. Сега той ме тероризира и ужасът ми е закъснял. Превърнах се в копие на страдалеца, опитвайки се да защитя любимия. Пазете се!

# 19
  • Мнения: 289
closer поздравявам те за силата, която проявяваш! Обичайната ситуация е децата, израснали в такава среда, да повторят сценария в собствените си семейства. Ти обаче си преодоляла това!! Стискам ти палци да успееш да запазиш своите виждания за нормалните отношения в едно семейство - бъди себе си, дръж се естествено и следвай вътрешния си глас. Опитай се да не сравняваш непрекъснато себе си и партньора ти с твоите родители.. Желая ти успех!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 336
Closer тежко е положението на майка ти, според мене майка ти трябва да вземе решение дали ще продължава да търпи такова отношение, вече си голяма и можеш да й помогнеш! а за тебе - моят съвет е да не приемаш нещата толкова навътре, знам че е трудничко, но не си позволявай да разваляш отношенията с половинката си заради това което виждаш!

# 21
  • Мнения: 130
.....не намирам думи...и по добре...в друга ситуация бих казала че жената е принудена,сама и няма подкрепа на близките за да се оттърве от тоя кошмар ....но се оказва че тя има деца здрави прави....мислещи само за собствените си гЪзове егоисти с психика по слаба от тази на врабче.И как въобще ти мина през ума за такъв сериозен проблем да пишеш по форуми и с 10-тина реда да си мислиш че можеш да опишеш цял един живот??? ....не си наред ако наистина очакваш адекватно мнение на което да се довериш на 100%.Преживяла съм подобни моменти в живота си и последното за което съм си мислела е как АЗ миличката да се отърся от кошмара.По скоро енергията и мисълта ми бяха насочени към това да прекратя целия този ужас с цената на всичко.

# 22
  • Мнения: 2 563
.....не намирам думи...и по добре...в друга ситуация бих казала че жената е принудена,сама и няма подкрепа на близките за да се оттърве от тоя кошмар ....но се оказва че тя има деца здрави прави....мислещи само за собствените си гЪзове егоисти с психика по слаба от тази на врабче.И как въобще ти мина през ума за такъв сериозен проблем да пишеш по форуми и с 10-тина реда да си мислиш че можеш да опишеш цял един живот??? ....не си наред ако наистина очакваш адекватно мнение на което да се довериш на 100%.Преживяла съм подобни моменти в живота си и последното за което съм си мислела е как АЗ миличката да се отърся от кошмара.По скоро енергията и мисълта ми бяха насочени към това да прекратя целия този ужас с цената на всичко.

Я кротко! Въобще не е длъжна цял живот да носи на раменете си глупостите на родителите си и да плаща със собственото си щастие и психично здраве. Айде бе!

И като те слушам тебе, цената наистина е била всичко.

# 23
  • Мнения: 130
.....не намирам думи...и по добре...в друга ситуация бих казала че жената е принудена,сама и няма подкрепа на близките за да се оттърве от тоя кошмар ....но се оказва че тя има деца здрави прави....мислещи само за собствените си гЪзове егоисти с психика по слаба от тази на врабче.И как въобще ти мина през ума за такъв сериозен проблем да пишеш по форуми и с 10-тина реда да си мислиш че можеш да опишеш цял един живот??? ....не си наред ако наистина очакваш адекватно мнение на което да се довериш на 100%.Преживяла съм подобни моменти в живота си и последното за което съм си мислела е как АЗ миличката да се отърся от кошмара.По скоро енергията и мисълта ми бяха насочени към това да прекратя целия този ужас с цената на всичко.

Я кротко! Въобще не е длъжна цял живот да носи на раменете си глупостите на родителите си и да плаща със собственото си щастие и психично здраве. Айде бе!

И като те слушам тебе, цената наистина е била всичко.


Умница.....smile3507

# 24
Аз съвет не мога да ти дам по простата причина,че съм в положението на майка ти  Tired
Баща ти НЯМА да се промени!Това са толкова години,живени по този начин...на него му е добре така.Ако не му беше комфортно нямаше да го прави,нали!?
И това не важи само за по-старото поколение....мъж ми е на 30г  Confused
Това,което трябва да разбереш е дали майка ти иска да продължава да живее така!Вие вече сте големи и тя няма за кого да мисли и да се притеснява освен и само за себе си!Едва тогава можеш да поискаш съвет какво и как...според ситуацията.
На мен самата ми е адски трудно да си тръгна защото съм много далеч от роднини,приятели,познати....живея единствено и само с него  Sad
Или може би не съм събрала достатъчно смелост все още  newsm78

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Това не е "нормалното " семейство, ти не си сбъркана в представите си и прекарвай колкото можеш по-малко време с тях. Съчувствам ти за годините напрежение и тъга. Не прехвърляй върху партньора си твоите негативни съмнения дали няма и вашата връзка дасе развие така. Мисли по-ведро! Ще създадеш страхотно семейство, основано на обич, доверие и равноправие!!! Пожелавам ти го от сърце!!! Hug

# 26
  • Мнения: X
Все едно четох за моето семейство...Само че моята майка така и не събра смелост да го напусне...Няма да изпадам в подробности,само ще кажа ,че през февруари 2006 г. й откриха рак ,а през май миналата година тя почина....Дори и тогава той не беше до нея,постоянно я обиждаше ,унижаваше...когато идваше при мен /аз живея в по-голям град/ на операция или химиотерапия, той звънеше по телефона не да пита как е,добре ли е ,а да обвинява ,че не била болна,а си е намерила някого тук и затова пътува толкова...какво повече да ви кажа ...и досега чувствам вина ,че не успях да й дам аз куража,за да го напусне още преди години...
Дори и за болестта й го обвинявам,защото съм чела,че от рак по-често се разболяват психически затормозени хора...
Та,каво да ти кажа,ако можеш направи всичко възможно да се разделят...той няма да се промени...

# 27
Първо искам да благодаря за съчувствието и за милите думи Hug. За съжаление, положението не е точно такова каквото си представяте, аз наистина съм се отделила вече от тях, не разчитам за много неща на тях, но брат ми, който е все още само на 15, се превръща все повече в копие на баща ми, така че аз бих подкрепила майка си, ако тя реши да напусне аща ми, въпреки че ще ни е доста трудно финансово, но проблемът е, че аз каквото и да й кажа, тя никога и по никой начин няма да го направи. Вече до толкова е свикнала с всичките обвинения, потиснатост и т.н., че не може да си представи да води друг живот. Целият й живот се изчерпва с този на баща ми. Тя е финансово зависима от него, освен това нейните родители винаги са й казвали колко чудесен човек е баща ми, че толкова пари осигурявал за нас (сякаш това е най-важното), че тя трябвало едва ли не краката да му целува (била съм свидетелка на подобни изказвания) и че само да си помисли да го огорчи по някакъв начин би била пълен идиот. Изобщо на нея й е насадено, че тя винаги бърка, че е виновна и че трябва да си търпи. Точно това се опитва и мен да ме учи - казва ми, че моят приятел като се прибере трябва всичко да е изрядно, защото той цял ден е работил (сякаш аз не съм изморена и той не живее на същото място), винаги ме кара да мисля, че другите са прави, а аз греша и трябва да им се извиня.
Разбирате ли, аз не казвам, че единственият им проблем е само и единствено слугинстването. Според мен най-основен проблем е, че те просто не са си близки, няма доверие, уважение, а само някакво обидно отношение - дори не става дума за някаква любов, а за това, което аз си представям, че след 30 години брак трябва да го има.
simon_el, разбира се, че не очаквам някой да разреши МОЯ проблем (най-малко пък в един форум) и както казах не разказвам много, защото и ти сама знаеш, че е невъзможно да се опише всичко в няколко реда (а и не искам), но просто се опитвам да разбера как да помогна на майка си (както и на себе си, защото това, с което е свързана работата ми изисква да мога да комуникирам с хората нормално и да мога да им вярвам). Как да я убедя да го напусне, като тя хем не иска, хем не мога да нося отговорност за избора на някой друг (особено на майка ми). Не се съмнявам, че баща ми бърка, но как да й кажа:"Разведи се с него". Той не ми е безразличен, баща ми е все пак и както казах - не е чудовище, аз все пак съм тяхно дете, не арбитър.
 А иначе смятам, че вариантът за разговор с баща ми и по-точно за това как той вижда нещата би ми бил полезен, за съжаление обаче каквото и да кажа той няма да ми обърне внимание, това са дребни неща за него, които не заслужават внимание и не са някакъв проблем, точно това ме е възпирало много пъти. Все пак може би ще пробвам. Благодаря ви наистина за подкрепата!!! Hug  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 168
Все едно четох за моето семейство...Само че моята майка така и не събра смелост да го напусне...Няма да изпадам в подробности,само ще кажа ,че през февруари 2006 г. й откриха рак ,а през май миналата година тя почина....Дори и тогава той не беше до нея,постоянно я обиждаше ,унижаваше...когато идваше при мен /аз живея в по-голям град/ на операция или химиотерапия, той звънеше по телефона не да пита как е,добре ли е ,а да обвинява ,че не била болна,а си е намерила някого тук и затова пътува толкова...какво повече да ви кажа ...и досега чувствам вина ,че не успях да й дам аз куража,за да го напусне още преди години...
Дори и за болестта й го обвинявам,защото съм чела,че от рак по-често се разболяват психически затормозени хора...
Та,каво да ти кажа,ако можеш направи всичко възможно да се разделят...той няма да се промени...
Как ми напомня на баба и дядо. И тя почина от рак преди година, само че дядо ми се беше постреснал последните месец-два. И 3 дни след погребението хукна да си оправя пенсията /нали ми дават 5 от нейната/. Идеше ми да го удуша. От тогава съвсем ми се пречупи и не искам изобщо да го поглеждам. Иначе много реве за нея /щтото я няма слугинята, както се сещате/ - лицемер от класа.

# 29
  • Мнения: 166
.....не намирам думи...и по добре...в друга ситуация бих казала че жената е принудена,сама и няма подкрепа на близките за да се оттърве от тоя кошмар ....но се оказва че тя има деца здрави прави....мислещи само за собствените си гЪзове егоисти с психика по слаба от тази на врабче.И как въобще ти мина през ума за такъв сериозен проблем да пишеш по форуми и с 10-тина реда да си мислиш че можеш да опишеш цял един живот??? ....не си наред ако наистина очакваш адекватно мнение на което да се довериш на 100%.Преживяла съм подобни моменти в живота си и последното за което съм си мислела е как АЗ миличката да се отърся от кошмара.По скоро енергията и мисълта ми бяха насочени към това да прекратя целия този ужас с цената на всичко.

И успя ли?

Общи условия

Активация на акаунт