Докога децата ви пишкаха на открито?

  • 6 068
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 271
katiABV, от къде дойдоха тези обобщения и квалификации  Shocked
Моите деца не са пишкали навън в градинка нито веднъж, няколко пъти се е случило на Витоша или на вилата на роднини, когато махахме памперса на сина ми. Но съм гнуслива, да, и ми е проблем с момиченцето ми и тоалетните. Не ми е ясно как попаднах в групата на майките, които описа по-горе  ooooh!   Crazy

# 61
  • София
  • Мнения: 1 715
Болестите, с които може да се сдобие, пипайки човешко лайно са далеч повече от онези, които би могло да пипне от кучешко такова....

Е за това не бих влязла в каква да е тоалетна с детето ми Peace


Последно: Ами като толкова се притеснявате от чистотата на тоалетните, що не си носите пликчета?
И после да си го нося в чантата, щото пред блока няма кошчета Joy
Кати, миенето на гърнето ми е най-малкия проблем. Стотинките  за тоалетна също, но за платена такава не се сещам около нас. Неплатените е ясно какви са.


в градинката, където МОЕТО дете лази на 4 крака, понеже е малко?
Обикновено мисля, преди да си пусна някъде детето да лази newsm78

Пак казвам, че правя максималното детето ми (на 1г 6м, забележете) да не пишка навън.
Сещам се за това преди излизане, тя стиска доста и не на последно място подбирам къде да пиша - определено не сред децата или зад пейката, примерно.
За акане гледам да планирам. Досега не се е налагало. И да, нося пликче за всеки случай Peace
Другото за мен е крайност - да се приберем, да влезем в мръсна тоалетна или да бия 20 минути път до чиста такава. Да се обади този, който е успял да го направи с дете под 2, дори 3 години Twisted Evil Аз няма и да пробвам.

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 12:44 от Мила-мама

# 62
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами да, хитра стратегия. Предлагам всички да пикаем и серем където ни падне, за да не се налага да се прибираме, да ползваме обществена тоалетна или нещо подобно, пък да мислим дали да пускаме децата си да играят вън... или да си ги държим, за по- безопасно у дома.

От друга страна, дали пък не е по- добре да извеждаме децата под 2 години, или изобщо такива, които очевидно не могат да стискат, с памперси, или да ги извеждаме навън за време, за което да могат да стискат, или да им носим гърнета (както няколко майки бяха описали), или бурканчета, или изобщо да се съобразяваме с това, че градовете не са големи тоалетни, респективно да не позволяваме и на домашните си любимци да опикават и / или осират детските площадки, да разчитаме, че когато пораснат тези деца също ще са научени, че тоалетните са за пикаене, а градинките - включително и храстчетата и другите растения в тях - са за игра на деца и наслаждение... и да не ни се налага да разсъждаваме дали е безопасно от хигиенична гледна точка да позволим на малкото си дете да играе в градинката и на детската площадка...

# 63
  • Мнения: 3 550
Обърнахте ли внимание, че става въпрос за 3-годишния ми син, не за съпруга ми, нито за нечий домашен любимец? Кати, почакай 2 години, и твоето най-сладко бебешко бебе ще стане на 3.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 715
Кати, далеч не говоря за всички, а за деца до 2-3 години и при крайна нужда за 4-5г. Не по-големи, не жени, не мъже Stop
Памперсите са хубаво нещо, май ги ползваш, а мислиш ли колко нерециклиращ се отпадък произвеждаш? Това е друга тема, де.
Тия, дето мъкнат гърне, май беше, защото децата не искали да пишат навън (или греша newsm78)
Времето, за което се стиска, е час-два, различно за всяко дете. Пътят ми до парка е 25 минути. И няма да го бия, за да поседя 10 минути.
Разбирам ти негодуванието, но го насочи към хората в общините и към пикаещите мъже, моля. И имаш подкрепата ми.
Обърни внимание, че съвсем не казвам да си учиш детето, че се пишка навсякъде, до стари години и че се разхожда кучето на детската площадка! Аз не го правя с моето.
И наистина, след 1-2 години пиши как на практика е при вас Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 6 999
... а за деца до 2-3 години и при крайна нужда за 4-5г. Не по-големи, не жени, не мъже Stop
......................
И наистина, след 1-2 години пиши как на практика е при вас Wink

А каква е разликата м/у дете на 2-3 и такова на 4-5 или пък на мъж и жена? Говоря от към отпадаци, които произвеждат? Извинявай за натурализма но все си е урина...

Практиката при нас е да се ходи до тоалетна в тоалетната. Детето ми е на 4 и винаги е било така. Просто, който иска намира начин, който не иска - намира оправдание.  Naughty

# 66
  • Мнения: 6 726
Темата ме подсеща за един видеоклип. Типичен английски пейзаж, къщички с градинки и излиза един старец по пижама и почва да се напъва, а съседката го гледа ужасена. След няколко секунди се явява надпис "дали сте вие или вашето куче няма съществена разлика". Същото е и с децата.

# 67
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами честно казано, не виждам разлика дали детето ми ще цопне в лайното (или локвичката урина), оставено / оставена от 2 - 3 годишното ти дете, или такова / такава на възрастен човек или на домашен любимец. Впрочем, от трите възможности последното го намирам за най- малко лошо. Вече обясних защо. А детските, напротив, за най- опасни. Повече и от тези на възрастните, които поне от кучешките болести е по- малко вероятно да са заразени. Общо взето, детските екскременти са възможно най- опасните. И... какво да ти кажа - като не ти се бие път, никой не те кара - стой си в близост до дома. Аз, примерно, имам проблем с често уриниране (който има може би нещо общо с бъбреците ми, не знам, но си ми е физиологична особеност). И не мога да вляза с количката и бебето в обществена тоалетна - просто защото не се побира, почти никъде няма тоалетни за инвалиди, където, примерно, бих могла да вляза и, колкото и да ме отвращава идеята (само дето не знам дали бих могла да пикая така, но... това е друга тема), да го обърна с гръб и да пикая. И какво? Не почвам да пикая "зад храстчетата" в градинките - въпреки, че, според вашите разбирания, бих имала "оправдания" - няма да си оставя детето само на пътя, я!? Просто не се отдалечавам на повече от 10на минути от дома сама с него. И не разбирам проблемът ви да си слагате памперси на децата, които не могат да стискат. Е, освен, че да опикават и осират града е по- евтино, разбира се.

И последно. Писнало ми е от такива многознайковци/ многознайници. МРАЗЯ ги още от ранното детство. Неща от сорта "ще разбереш" не приемам. До момента няма нито едно нещо, което да съм казала, че ще правя по някакъв начин и нещо  от онези ужасни обстоятелства, дето някак възпрепятстват другите, да ме спъне. Детето ми си спи в своето легло, в своята стая, от как се е родило, точно както смятах, че е правилно и бях запланувала преди раждането. Возило се е до момента само и единствено в специално приспособените за целта бебешки кошче и детско столче, надлежно завързан с колани. Въпреки всички апокалиптични предвиждания на други, подобни на горенаписалите, че, видиш ли, "ти ще видиш като се роди". Ами, видях. Видях, че всичко си зависи от решителността, целенасочеността, увереността и - не на последно, по- скоро на първо място - мързела на родителите. И защо вместо да ми обяснявате как АЗ няма да се справя не вземете да попитате и да почерпите опит от мамите, които СА УСПЕЛИ? Тук, в темата, писаха доста такива - ми питайте ги, едва ли ще ви откажат помощ и подкрепа!

И последно за памперсите - рециклиращ се или не, но е отпадък и отива където му е мястото, в коша за отпадъци. Ако рециклиращите се отпадъци от вашите деца отиваха където им е мястото да се рециклират - в мръсния канал, а не в градинката, никой не би имал нищо против тях (отпадните продукти от децата, де).

# 68
  • Мнения: 758
Абе, каква помощ и подкрепа?...
Ясно стана, че си имаш мнение по всички въпроси, както и всички останали тук. Само незнам защо трябва да го налагаш на другите с този морализиращ тон? А колкото до многознайковците - ми мрази си ги, но май и ти се включваш в тази група...
Сори, отклоняваме се от темата....
А колкото до памперсите - ами ако искаш ти си води твойто дете до 5 години с памперс, защото някои и на тази възраст немогат да стискат. Това не означава обаче, че всички трябва да правят така....

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 15:40 от roverandom

# 69
  • Мнения: 1 761
Според мен има само един начин за решаване на проблема-глоби.
В крайна сметка парковете и градинките са обществени места.

Аз си нося пакетче мокри кърпички,за да изтрия мръсната пързалка,ако детето ми иска да се пързаля,нищо,че не отговарям за поддръжката и.И не намирам нищо странно или нередно да съобразя нуждите на сина си с тези на останалите деца.

Голямо пазарене,голямо чудо.Просто не ви се занимава.Толкова е лесно да осереш нещо,което не е твое.

# 70
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 375
На мен пък не ми дреме нито от гнусливи биологични видове, нито от глоби- ако на детето ми му се пишка, а в радиус от 100 м няма тоалетна или заведение с такава, го изпишквам до първото срещнато дърво или храстче. Никъде не си го слагам и когато видя чуждо дете да препикава съседното дърво.
Дъщеря ми вече е голяма и отдавна не е пишкала на открито. Поне вече ще съм спокойна, че не ми горят ушите от приказките на " моралистите" по темата  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 3 271
kartinka, никога не ми е била ясна логиката да сложиш глоба/такса, когато не си осигурил начин плащането й да бъде спестено или иначе казано да има защо. В БГ обичат да въвеждат такива наказания на принципа "барабар Петко с мъжете". Защото, ако в Европа хората си плащат такса за магистрала и пътища то е защото имат свястни такива и се вижда къде реално отиват тези пари. Да сложиш глоба като не си осигурил кошове и тоалетни в парковете е нелепо. Пак да кажа, че НЕ удобрявам извършването на такива дейности по градинките и децата ми не са го праеили, намирали сме начин (описах вече). Въпреки това някак не ми харесва темата да се изражда в тази посока. Вместо да се оплакваме, че НЯМА нормални тоалетни, ние се караме и квалифицираме с доста неуместни думи.
Кати, извинявам се за многознайковското ми изказване, но когато сина ми беше на около 2 и имах щерката напълно се отказах да давам оценки на това какво могат/не могат и т.н. чуждите деца. Вече отдавна знаех как сина ми не се вмества в категорията бебета описани по книгите, а след раждането на щерката видях, че има И такива бебета. Така че това, че нещо работи/не работи при теб е не само твоя лична заслуга, често зависи и от самото дете, темперамента му и физическите му особености. Това, разбира се не оправдава неуместно поведение в никакъв случай, не казвам това. Просто като чета такива едни категорични изказвания от мама на бебе на 1 г и 2 м ми иде само да кажа "плюй си в пазвата" и да ти пожелая да не видиш въргалящо се по земята тръщащо се човече, да не переш напишкани дрехи и т.н. Дано пък твоето е идеално Simple Smile Пожелавам ти го от все сърце. Просто от моя скромен опит знам, че това обикновено не е случай  Tired

# 72
  • Мнения: 7 837
Тази тема ме подсеща, че единственото дете, което съм виждала да препикава публично едно дърво, беше българче. Дори и при наличието на чисти тоалетни на всяка площадка, явно навикът си е навик...

# 73
  • Мнения: 2 821
Дори и при наличието на чисти тоалетни на всяка площадка...
О, чудо!
Нашите площадки могат да се похвалят само с едно сигурно присъствие - фасове. Фас до фаса!
Това е много по-възмутително, отколкото пишкането до дърво.
Голяма драма!
Някой си мислят, че принципите им са най-верни. Нищо по-различно не е тази тема. Мерите си плюнките. Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 17 592
Вие май пропуснахте една част от изказването ми.
Не детето ми, но АЗ имам проблем със задържането. И не, не мога да вляза в обществена тоалетна - била тя чиста или не - и да оставя детето само. И въпреки това НИТО ВЕДНЪЖ не съм препикала някой храст или дърво, при все, че не изпитвам никакви особени притеснения по въпроса от тип "ами срам ме е...". Изобщо даже не ме е срам и нищо не би ми попречило. С изключение на едно - не бих искала утре АЗ да се озова в нечия чужда локвичка. Разбирате ли ме? Не мога да стискам не час или два, времето ми е 15 - 20 мин. МАКСИМУМ. Просто си съобразявам графика с този факт. И ЗНАМ, че е възможно. Въпрос на желание - както и на морал, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт