Хранене на детето след първата годинка

  • 2 160
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
давам на дъщеря ми всичко,което поиска да опита.
Основно се храни така
Закуска-попара или каша или кус-кус
обяд-манджа
сл.закуска-плод с мляко,йогурт
вечеря-плодово кисело мляко с бисквити

# 16
  • Мнения: X
давам на дъщеря ми всичко,което поиска да опита.
Основно се храни така
Закуска-попара или каша или кус-кус
обяд-манджа
сл.закуска-плод с мляко,йогурт
вечеря-плодово кисело мляко с бисквити

Сигурно има много теми за млякото и йогурта, но да ви питам - какви марки предпочитате и смятате, че са най-малка химия?
Аз днес на обяд опитах всичко - леща от кухнята - отказа. Десерт от кухнята - отказа. Намачкан домат със сирене - отказа. Пи от чашата ми сок от моркови - пълна химия, обаче не ме остави на мира, докато не изпи половината  Embarassed. Накрая дадох АМ и заспа следобеден сън. За кърмене - нямам вече кърма за през деня, за съжаление.
Дайте идеи за разнообразни междинни хранения - плодове и зеленчуци, освен кухнята. Имам чувството, че с твърде много манджи и кремчета от кухнята я храня, а това, което ядем ние, е все още твърде солено или твърдо за нея.  Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 6 269
Аз пък много държа да си яде супите и основното ядене от кухнята. Давам плодово мляко на Мегле, но считам, че всички плодови млекца са са си химия малко или много, но не мога да дам 5-6 лева за 4 миниатюрни млекца от тези детските на Хумана, Нестле, Хипп и т.н. Иначе от натуралнито кисело мляко дава Боженци, Бор-чвор, Герма. А за междинни хранения като пресни плодове и зеленчуци смятам,ч е абсолютно всичко, налично в момента на пазара може да се дава - обелени праскови, сини сливи, диня, пъпеш, грозде, краставица, домат. Аз бих била щастлива ако ги ядеше много, но ... само опитва или категорично отказва сега. Може да правиш грис с мляко, но това предполагам има и в кухнята. Ох, не знам, сложничко е с малчовците Simple Smile)))

# 18
  • София
  • Мнения: 6 688
Сигурно има много теми за млякото и йогурта, но да ви питам - какви марки предпочитате и смятате, че са най-малка химия?.....
Давам сам био кисело мляко, чисто, понякога и Герма, когато не намеря първото. Не бих дала йогурти, било то и на Нестле, Милупа и т.н., смятам, че има много химия вътре.

# 19
  • Мнения: 502
   Ако не сте пробвали палачинки,опитайте. Моят син много ги обича. Яде ги така,без плънка,намазвам ги леко само с масълце. Домашно приготвени,за да сте сигурни в качеството. Laughing И още нещо-вчера за пръв път му дадох филия с лютеница. Хареса му. От Първомайската,с "хорцето". Но освен доматено и чушково пюре,прочетох че съдържа сол,захар и някакво Е.

# 20
  • Мнения: 173
Давам сам био кисело мляко, чисто, понякога и Герма, когато не намеря първото. Не бих дала йогурти, било то и на Нестле, Милупа и т.н., смятам, че има много химия вътре.

И за мисля, че съдържат много химикали всички йогурти.
Кисело мляко + плод - настърган, нарязан, пасиран си е истинско плодово млекце. Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
Давам сам био кисело мляко, чисто, понякога и Герма, когато не намеря първото. Не бих дала йогурти, било то и на Нестле, Милупа и т.н., смятам, че има много химия вътре.

И за мисля, че съдържат много химикали всички йогурти.
Кисело мляко + плод - настърган, нарязан, пасиран си е истинско плодово млекце. Simple Smile

Абсолютно вярно. Бях се насочила към това, честно казано, но друго си е да се консултирам.  Hug Ще пробвам с "Елби" /единственото, което се разваля по мои наблюдения за 2 дни/ или "Герма". Дано й понесе добре.

# 22
  • Мнения: 289
Ще си позволя да побутна темата вместо да отварям нова. Моля, споделете!
Ами през зимата какво мислите да давате за междинни хапвания при условие, че цитрусите отдавна не са това, което бяха (дори и през техния сезон)?

# 23
Честно казано още не се бях замисляла за зимата, но мисля, че ще хапва основно ябълки и банани. Като междинно хранене  обича и зеленчуци - например пасирана печена чушка, намазана на филия с масло. Всъщност моят малчо хапва всичко с удоволствие и се надявам така да продължи  Praynig
 Що се отнася до качествата на цитрусите, мисля, че не само те не са това, което бяха, а и всичките останали храни влизат в тази графа. Отдавна смятам, че вече не знаем какво точно ядем и колко чиста е храната ни. Купувам различни плодове и зеленчуци, получавам и от село и всичко, което не ми допадне на външен вид, аромат или вкус,просто не го давам на децата.

# 24
  • Мнения: 352
Здравейте Grinning ,
нашият дребосък яде доста хляб напоследък и взех да се притеснявам.  Thinking  Всеки път, като види някой, че хапва нещо хлебно, си иска, освен това само ходи до так, където ни стои хляба, надига се на пръсти и мрънка, докато не му дам.  Rolling Eyes
Моля ви, споделете какво количество хлебни изделия на ден хапват вашите деца.

За междинни хапвания сега давам грозде, диня, кисело мляко с бисквитки, филийки. През зимата ще давам компоти домашни, банан, ябълка, киви, чийзкейк домашен (че е с много извара и си мисля, че е полезен). Тук дечицата много обичат настъргана ябълка с морков - хем е здравословно, хем много вкусно.  Wink

Много ме интересува въпросът с кравето мляко - давате ли вече, ако не, откога смятате да давате? А какво мислите за кравето мляко в готвени неща (напр. кекс и т.н.)?

# 25
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Позволете да се намърдам и аз тук. Simple Smile За киселото мляко - давам от 2 месеца 2% масленост. Дали греша?  newsm78
За биото - а бе хора то такова нещо просто няма... Въздуха, водата... Къде ги тези основни био съставки?  Thinking
Цитрусите каквито и да са вече, вит. Ц-то  в тях си го има и мисля да не лишавам детето си от тях.  Peace
Ще ви следя с интерес.  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 6 688
Позволете да се намърдам и аз тук. Simple Smile За киселото мляко - давам от 2 месеца 2% масленост. Дали греша?  newsm78
За биото - а бе хора то такова нещо просто няма... Въздуха, водата... Къде ги тези основни био съставки?  Thinking
Цитрусите каквито и да са вече, вит. Ц-то  в тях си го има и мисля да не лишавам детето си от тях.  Peace
Ще ви следя с интерес.  Hug
Доколкото знам, до 3 г. млякото трябва да е пълномаслено, но пък съществува и мнение, че ако детето е кърмено в същото време, то и 2% е ок. Чела съм го в мненията на Косе Босе в темата за захранване, а на нея й вярвам безпрекословно, ползва много източници.
Относно биото - аз ползвам Био кисело мляко, това е името му, и при него не се използват консерванти и сухо мляко /каквито със сигурност има в доста от кис. млека/. В този смисъл за мен е био, наистина се разваля след срока му на годност, което също е показателно, защото Данон и 3 месеца ми е издържал отворен в хладилника - промяна няма. Wink А въздуха и водата.... е, то няма как да се изолираме, но поне откровено вредни неща не е нужно да ядем, както и бебетата ни. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 567
Босилече, знам, че мъжът ти чете немски, затова ти давам полезна немска статия в кратце:
http://www.fke-do.de/content.php?seite=seiten/inhalt.php&details=68

# 28
  • Мнения: 352
Босилече, знам, че мъжът ти чете немски, затова ти давам полезна немска статия в кратце:
http://www.fke-do.de/content.php?seite=seiten/inhalt.php&details=68


Мерси!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт