Американски колеж-първа тема

  • 218 692
  • 1 273
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Честита Нова година!
Какви предмети се учат в 9-ти клас?  Колко електив трябва да се изберат и какви са вариантите?
Освен 75-те часа извънкласна дейност , има  ли други допълнителни изисквания?
Предметите са тези като в др. езикови, но всички са на английски. Също и втори западен език. За елективите не знам точно, но мога да попитам. Има драма, различни видове спорт, обществени дейности и др.

# 1 216
  • София
  • Мнения: 2 361
Разбрах, че учат 17 предмета.
Да, интересвам се от електив предметите.

# 1 217
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Разбрах за футбол, волейбол, тенис на маса, амер. култура. има и клубове, които обаче не са електив. Не знам какво означава това Embarassed

# 1 218
  • България
  • Мнения: 2 164
Елективите са няколко вида - спорт, наука, изкуство. В 9кл. се избира един, после не знам как е. Моята девойка през този семестър си беше избрала йога, за следващия не знам какво ще избере.

# 1 219
  • Мнения: 12
За изпита...Момичета искам да попитам всеки раздел от колко части е?Видях примерните тестове и ако наистина в 1 раздел е от 2 или 3 стр направо се чудя как бих ги решила???

# 1 220
  • София
  • Мнения: 2 361
Минля, че са 4 раздела. В листовката, която дават при записване за изпита е упоменато. Миналата година е имало и въпроси с отворен отговор, а не само да се избира от няколко отговора. А ученици от колежа, на предишни страници, обясниха, че най-важно е да се разпредели добре времето и да се решат максимален брой задачи. Всяка задача носи еднакъв брой точки, независимо от сложността.

# 1 221
  • Мнения: 40 944
За изпита...Момичета искам да попитам всеки раздел от колко части е?Видях примерните тестове и ако наистина в 1 раздел е от 2 или 3 стр направо се чудя как бих ги решила???

Идеята на изпита е практически никой да не може да реши всички задачи. Така се получава прецизно отсяване, което всъщност е идеята на един изпит, а не децата да решат всичко.

# 1 222
  • Мнения: 12
За изпита...Момичета искам да попитам всеки раздел от колко части е?Видях примерните тестове и ако наистина в 1 раздел е от 2 или 3 стр направо се чудя как бих ги решила???

Идеята на изпита е практически никой да не може да реши всички задачи. Така се получава прецизно отсяване, което всъщност е идеята на един изпит, а не децата да решат всичко.
Апхааа...Умно Thinking Whistling Mr. Green Mr. Green е аз ,ако ида де, ще се опитам колкото се може повече задачи да реша,пък каквото дал Господ....

# 1 223
  • Мнения: 1
Zdraweite, az sam 7 klas i sam pred golqma dilema. Kde da kandidatstwam. Iska mi se w AK no tam bilo qko u4ene, pak mejdodrugoto imate li nqkakwi primerni testowe. Kazwat mi `e 2nemska bila dobre i az sega u4a nemski i ne mi hareswa mnogo. Molq wi ako imate primerni testowe ili po podrobna informaciq za koleja molqwi pishete. BB Hug

# 1 224
  • Мнения: 8 567
Доколкото съм запозната, проблемът не е в трудността на задачите, приема се, че явилите се могат да решават задачи. Въпросът е кои могат да го правят бързо. Пък това става само с "qko u4ene" и тренинг за бързина Wink

# 1 225
  • България
  • Мнения: 2 164
Kriskata1316 на предната страница Фран Джонсън е дала линк, към примерни тестове, включително и за АК. Успех!

# 1 226
  • София
  • Мнения: 18 047
Доколкото съм запозната, проблемът не е в трудността на задачите, приема се, че явилите се могат да решават задачи. Въпросът е кои могат да го правят бързо. Пък това става само с "qko u4ene" и тренинг за бързина Wink
Не само...Преки наблюдения  наистина нямам Peace, тъй като дъщеря ми не се  е пробвала въобще за колежа, но от резултати на познати деца, включая и на такива на майки от настоящата тема Wink, оставам с убеждението, че има и  редица успели  без  "яка и сериозна" подготовка специално за изпита в колежа, както и без тренировки за бързина.На първо четене се сещам за 2 момичета, чиято подготовка определено  е била ориентирана към прием в езикови, изпитите за които съществено се отличават като формат от този за колежа.  А някак на шега, между другото, се  явили  и в колежа на изпит, като се  справили отлично. Излиза, че  якото учене не е универсалната формула за прием там. Някои деца просто си имат потенциала  и качествата, независимо от факта , че не са се готвили в тази насока, а други пък и след целогодишна, усилена подготовка в  избрана специално за целта школа, не правят абсолютно нищо  на изпита . Wink

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 23:43 от already detective

# 1 227
  • България
  • Мнения: 2 164
+1  Peace
Собствен опит - Сериозна подготовка за езикова гимназия, кандидатстване в колежа "просто да опита". Дететето на една от приятелките ми - същият случай година по-късно. Сега и двете учат в АК, макар че ги приеха и в желаните гимназии.

# 1 228
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
+1 Напълно съгласна, но... това са изключения.

# 1 229
  • Мнения: 7 160
+1  Peace
Дъщеря ми също кандидатства без предварителна подготовка в колежа. Дори отиде на този изпит без желание, почти насила и беше сред първите резерви.
Не учи там поради лични, не финансови причини.

... но... това са изключения.
Кои са изключения?
Тези, които отиват на изпита "просто да опитат" и са приети, или приетите без предварителна подготовка, чиято цел все пак е обучението в колежа. newsm78

Общи условия