Американски колеж-първа тема

  • 218 695
  • 1 273
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 4
 

Скъпа latrevw, искам да Ви успокоя. Ние сме от Царево. Моят син кандидатства без допълнителна подготовка , без никакви уроци , само с наученото от училище и се представи отлично. Разбира се, следва да се има предвид това, че от пети клас се обучаваше в математическата гимназия на Бургас, там подготовката е много добра, а и той има подчертан интерес към математиката. Мисля, че един добър учител може да прецени детето, а със сигурност и Вие знаете как се справя по български и математика. Според мен не е нужна специална подготовка, най-много обичайното, което подготвя децата за кандидатстване в езиковите гимназии след седми клас.

# 1 156
  • София
  • Мнения: 2 361
Подкрепям mtsenova1.

# 1 157
  • София
  • Мнения: 1 395
Едни прости тестове за интелигентност ще ви свършат работа. Но поставяйте по-ограничено време, за да трябва детето да се научи бързо да отсява по-лесните задачи, да ги отмята първи, после да се връща и така. Докато на мен на изпита ми оставаше време и да блея, на някои не им стигаше дори да погледнат последните 4-5 задачки, а те понякога не са за изпускане - изключително лесни.
Преценете и тактиката си - не знам дали още за грешен отговор се взема точка, а за неотговорен не се взема нищо, но ако е така пробвайте да оценявате тестовете по този начин и да прецените кое ще е по-добре.
Задачите са математика, фигурки за въртене или познаване на последователност, отношения между дадени думи..такива из нета и по книжарниците - бол. Можете да ползвате и платена подготовка, но никак, никак не е задължителна.

# 1 158
  • Мнения: 67
Едни прости тестове за интелигентност ще ви свършат работа. Но поставяйте по-ограничено време, за да трябва детето да се научи бързо да отсява по-лесните задачи, да ги отмята първи, после да се връща и така. Докато на мен на изпита ми оставаше време и да блея, на някои не им стигаше дори да погледнат последните 4-5 задачки, а те понякога не са за изпускане - изключително лесни.
Преценете и тактиката си - не знам дали още за грешен отговор се взема точка, а за неотговорен не се взема нищо, но ако е така пробвайте да оценявате тестовете по този начин и да прецените кое ще е по-добре.
Задачите са математика, фигурки за въртене или познаване на последователност, отношения между дадени думи..такива из нета и по книжарниците - бол. Можете да ползвате и платена подготовка, но никак, никак не е задължителна.

Благодаря за идеята! Наистина ще се ориентирам към такива тестове с логически задачи.

Да кажа и на другите, които считат, че подготовка не е необходима. Съгласна съм, но ако детето учи в математическа гимназия. Моят син не учи там. Ходи на курсовете, които организират, но това съвсем не е достатъчно. Мисля, че е добре да се упражнява на логически задачи и с ограничено време. По принцип и е притеснителен, не много, но достатъчно, че като види един различен тест да не успее достатъчно бързо да се ориентира. Съгласете се, че е съвсем друго детето да е проиграло ситуацията, да не говорим, че по-голямата част от другите ще са го направили.

Остава да измисля вариант и за есето. Има ли някакви специални изисквания? Бих могла и аз да му задавам теми и да проверявам, литературата винаги ми е била силната страна.

# 1 159
  • София
  • Мнения: 2 361
В постовете около датата на изпита се дискутираше, че чрез есето се ориентрат за характера, качествата на детето. И аз мисля, че това е целта. И да се види грамотността на ученика. А не толкова високо художествен стил се изисква.

# 1 160
  • България
  • Мнения: 2 164
 Надявам се да не досаждам, защото и преди съм писала същото - дъщеря ми не е учила в МГ, но се готвеше много сериозно за изпитите след 7кл /най-вече самостоятелно/, и с тази си подготовка се яви на изпита за АК. Представи се много добре. Според мен е нужно да имаш определен набор от знания, които не се получават само в курсовете за подготовка за АК; умение да прецениш кое можеш да решиш и да го направиш;  също да си спокоен, за да не се "панираш".

# 1 161
  • Мнения: 45
 SofiaV ще ми се да те попитам дали и вие си плащахте учебниците по английски миналата година? Нали уж всичко беше включено в таксата за колежа  newsm78

# 1 162
  • Мнения: 32
Всяка година 30 лева се плащат за учебниците по англ.ез.  защото се пише в тях !!
останалите се раздават и връщат в края на годината

# 1 163
  • София
  • Мнения: 2 361
На нас са ни искали в пликове 35 и 48 лв. За 2 учебника, мисля. newsm78

# 1 164
  • Мнения: 52
Ако тук има майки на осмокласници, някоя може ли да ми отговори на въпроса защо точно /и на какъв принцип/ се разместиха деца по паралелките? Къде могат да бъдат проверени точните резултати на всички от входящия тест по английски език?

# 1 165
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Ако тук има майки на осмокласници, някоя може ли да ми отговори на въпроса защо точно /и на какъв принцип/ се разместиха деца по паралелките? Къде могат да бъдат проверени точните резултати на всички от входящия тест по английски език?
Мисля, че не могат да се проверят резултатите, доколкото знам ги разпределят според нивото на владеене на езика.

# 1 166
  • Мнения: 32
Ако тук има майки на осмокласници, някоя може ли да ми отговори на въпроса защо точно /и на какъв принцип/ се разместиха деца по паралелките? Къде могат да бъдат проверени точните резултати на всички от входящия тест по английски език?


Никой няма да ви покаже резултатите на детето от изпита !!!
Любим лаф на учителите е разликата е минимална 1-2 точки....ама друг път,на принцип резултатите от теста за определяне на нивото на владеене на език с цел да не се получават големи разлики м/у децата в клас
едно знае 8 години примерно учило по алианси/сартификати дъра бъра...друго учило само в училище владее езика колкото да не е без хич  Wink

в 9 клас отново ще бъдат разместени само че по език 2 ри де ! испански ;немски;френски
в 10 клас отново ги разместват 2 ри език + профилиране БЕЛ;МАТ;Физика ....
и после 2 години са без местене така си остават

# 1 167
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
vivaldi, благодаря, тъкмо щях да питам за следващите години има ли пак разместване.

# 1 168
  • Мнения: 32
Моля Wink то това му е хубаво на колежа , че реално в 12 клас познаваш детайлно 142 деца от твоя випуск за мен това е +
другите училища си затворен в клас с 30 деца примерно и от тях е заформена групичка 1 и групичка 2 от по 5-7 деца другите са единаци изолирани и познаваш по физиономия да речем + 5-6 човека по отблизо от другите класове
като завършат у-ще слде 5 -6 години не се помнят много много докато в АК , реално с това местене постоянно се получава по добра симбиоза и се научават да са по контактни
сори за дължината на поста и т.н.

# 1 169
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Моля Wink то това му е хубаво на колежа , че реално в 12 клас познаваш детайлно 142 деца от твоя випуск за мен това е +
другите училища си затворен в клас с 30 деца примерно и от тях е заформена групичка 1 и групичка 2 от по 5-7 деца другите са единаци изолирани и познаваш по физиономия да речем + 5-6 човека по отблизо от другите класове
като завършат у-ще слде 5 -6 години не се помнят много много докато в АК , реално с това местене постоянно се получава по добра симбиоза и се научават да са по контактни
сори за дължината на поста и т.н.
Така си е, и аз помня основно тези от нашия клас + 6-7 характерни и запомнящи се личности от другите класове. И аз смятам, че е предимство. Даже си мисля, защо ли не копират метода и в други гимназии, ако не напълно, поне частично?

Общи условия

Активация на акаунт