Как да му кажа, че искам бебе?

  • 7 035
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Не, не се смейте, проблемът е сериозен, така че ще започна отдалече:
Женени сме от 1999г., в началото на 2001 решихме, че много искаме бебе и му е време - стана веднага  -  сега е почти на 7. От около година нашият татко започна да си прави устата за още едничко (по възможност момиченце  Wink).
Парирах всичките му опити (вкл. и онзи ден), но един ден ме "хвана", когато му казах, че трябва да проверим къде са детските ясли в новия квартал  hahaha  Embarassed. От тогава е по-спокоен, но честичко подмята... Готви една стая от бъдещото жилище за бебето... Аз все се опъвах. В последните месеци обаче направо се разтрепервам като видя бебенце, все ми се иска да ги гушкам, а и приятелите ни се сдобиха с по още едничко... (и все момиченца Laughing)
Стисках зъби ама днес-утре ще ми свърши цикълът, а още не съм му казала, че трябва да се почва бебеправенето. А щом иска плитки, трябва да е веднага!
Помогнете, дайте идея как да му го кажа!  Praynig
Не държа да е много романтично, щото след положителния тест за синето, цял ден тичах да му купя "чашата на татко", а той   Confused
Така че  Thinking  newsm78  Crazy
Помощ, моля-я-я-я!  Praynig Нямам никакво време, слава Богу, че той няма да се прибере тази вечер, ще чакам съвети.

P.S. Да си призная и аз вече се заглеждам в хубави роклички Embarassed

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз ли не разбрах, или ти е много объркан поста!Нали приготвял стая за детенце, какъв е проблема?Явно иска, ти искаш, какво не разбирам?

# 2
Аз ли не разбрах, или ти е много объркан поста!Нали приготвял стая за детенце, какъв е проблема?Явно иска, ти искаш, какво не разбирам?

Сигурно е много объркан: проблемът е, че твърде дълго се дърпах, разправях, че сме стари вече и други триста глупости, не върви сега да река "Хайде, друже, че е време - бебето не чака!"
Тъкмо това ме притеснява, ама много  Embarassed, как след всичките откази да настоявам за  luvbed и то веднага!
Трябва някак си да му кажа, че вече искам, ама мно-о-ого ме е срам  Embarassed
Какво да правя?

# 3
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ми, аз бих го погледнала в очите, бих го целунала и бих казала просто 'искам бебе'  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 975
Щом и двамата го искате не са нужни думи Simple Smileа действия Wink

# 5
  • Мнения: 1 247
Щом и двамата го искате не са нужни думи Simple Smileа действия Wink
Много точно казано
ПОДКРЕПЯМ Peace Peace Peace

# 6
Щом и двамата го искате не са нужни думи Simple Smileа действия Wink
Много точно казано
ПОДКРЕПЯМ Peace Peace Peace
Да, милички, ама след като толкова години ме е "пазил" (това винаги е било само негова грижа) сега нали трябва да "спася положението" с някоя и друга думичка. Не мога просто да го замъкна в леглото и после да го вържа, за да не "излиза" Laughing
Пожелайте ми късмет, вероятно тази вечер ще си е вкъщи (ако не ходим у техните при малкия   Confused)
Наистина се нуждая от идеите ви още днес! Благодаря ви, милички!   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 054
Ми, не е нужно още преди секса да му го кажеш според мен... Като започнете и усетиш, че наближава да свърши, просто му кажи "Не е нужно да излизаш... и двамата искаме плитки" и така. Моя мъж така направи... дърпа се, като кажа,ч е искам бебе той вика за това не се говори, а се прави и аз се отказах да говоря. След седмица - 2 просто си свърши в мен и аз..  #Crazy И той после каза, че искаме едно и също и затова го направил Simple Smile Успех!

# 8
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Абе айде стига, това е мъжа ти, няма срам ме е или неудобно ми е.Не е някой непознат.Ако не може да "говорите" или "действате" на тази тема... ooooh!

# 9
  • Мнения: 304
На твое място нямаше да се мъча с приказки. Почвате се, като наближи да свърши го гепваш за дупето и не му даваш да си го извади. Ако те погледне въпросително, просто се усмихни и кимни. Някак си ей така виждам нещата, смятам, че съвсем добре ще разбере промяната в твоето мнение. И така няма да има нужда да обясняваш каквото и да е.

# 10
  • Мнения: 112
Какви са тея терзания за няма нищо бе жена ShockedДа не сте заедно от вчера,едно дете имате вече,че си седнала да се притесняваш как да му кажеш.Ти го искаш и той го иска ако проблема е ,че не можеш да му го кажеш май наистина има проблем!

# 11
  • Мнения: 3 294
Какви са тея терзания за няма нищо бе жена ShockedДа не сте заедно от вчера,едно дете имате вече,че си седнала да се притесняваш как да му кажеш.Ти го искаш и той го иска ако проблема е ,че не можеш да му го кажеш май наистина има проблем!
Напълно подкрепям ,все пак след толкова време съвместен живот , няма от какво да се притесняваш , та това е мъжът ти , даже и без приказки трябва да се разбирате Wink

# 12
  • Мнения: 379
Щица ма голяма си скица...честно....Относно какво да кажеш...какво толкова да казваш вие вече сте се уточнили просто  luvbedи това е ...много добре сте си решили даже.Защо те е срам да му се не види???

# 13
  • Мнения: 1 209
Това ми звучи като поредната тема блъф  newsm78

Иска ми се ама не ми стиска Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 8 932
Kaк може след толкова години заедно да те е срам!? Shocked Просто като си лягате му кажи: вече не е нужно да ме пазиш, защото е време за бебенце. Не знам да има предварителна подготовка за това. Успех! Peace

# 15
Това ми звучи като поредната тема блъф  newsm78

Иска ми се ама не ми стиска Crazy

Първото съвсем не е вярно!

Второто - уви, да! Иска ми се, ама не ми стиска с две думи да разритам въздушните кули, които градих цяла година.
Та само за това попитах, да ме посъветвате за тия две думи.
Щото предният път бях мно-о-ого разочарована (разправях ви за чашата с надпис "Чашата на татко") - очаквах цветя и рози (абе поне като по филмите - да се зарадва, да ме гушне и да ме завърти, нали сте виждали как става), а получих едно  Confused, въпреки че бебето бе очаквано и желано.
Иска ми се този път да се зарадва. И на това, че най-после ще стане на неговото, а и на бебенцето...
Разбирате ли, мога да го кажа по хиляди начини, но искам да избера такъв, че той наистина да се зарадва (защото ще е изненада - той все още не знае, че съм съгласна!)
Съвсем се обърках...
Ама много  искам да се зарадва, този път!

И още нещо: ремонтът на новото жилище е много тежък, бутнали сме всички възможни стени и това е... Предстоят ни месеци зорове, но не искам да чакам да се довърши - все пак бъдещият батко скоро навършва седем.  Предполагам, че това ще го напрегне още повече, но няма време за почесване ooooh!

Благодаря на amanita,BubolecheMeche и Щица за конкретните идеи!   bouquet

# 16
  • Мнения: 551
Много ми хареса предложението на Аманита  Peace
Ми, аз бих го погледнала в очите, бих го целунала и бих казала просто 'искам бебе'  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 289
Единствения проблем, който забелязвам е, че искате "плитки", а бързаш да го правите веднага след цикъла, прости невежеството, но така не се ли прави момче  Joy

# 18
Единствения проблем, който забелязвам е, че искате "плитки", а бързаш да го правите веднага след цикъла, прости невежеството, но така не се ли прави момче  Joy

Простено ти е, но има за какво - изчетох безброй неща относно пола на бебето и няма спор - момиченце се прави преди овулацията, а момченце - при самата овулация, понеже ХХ са по-издръжливи (могат да почакат до овулацията), а ХУ са по-бързи - изпреварват другите, ако яйцеклетката е вече готова.


А да си призная, така и нямах смелост (а и възможност) да му кажа - бяхме у техните да вземем детето (живеят на ок.150 км), после се прибрахме уморени..., сутринта той  тръгна много рано...Embarassed
Така че все още чакам някоя интересна или ефектна идея... (снощи той пак подхвърляше разни работи за бебе, но пред други хора и аз в духа на досегашното си поведение противоречах Blush)

# 19
  • Мнения: 2 960
Ми, аз бих го погледнала в очите, бих го целунала и бих казала просто 'искам бебе'  Rolling Eyes

 Peace

# 20
  • Мнения: 1 243
Е ти ме разби хем искаш бебе хем се чудиш как да кажеш на мъжа си.
Просто му кажи че вече си размислила и искаш бебе ,какво толкова се чудиш щом той иска започвайте с процедурата да правите бебе Peace

# 21
  • Видин
  • Мнения: 4 921
СЕГА вече прилича на поредната тема блъф

# 22
  • Мнения: 551
СЕГА вече прилича на поредната тема блъф
Peace

# 23
Уви, не е!  Tired
Ще пиша пак, когато се върне  (вероятно утре вечер), но до тогава все пак чакам идеи! Praynig

# 24
  • Близо до София
  • Мнения: 896
А.,
нещо не ставя ясно какво точно искаш ти. Хем искаш хем не можеш да кажеш на мъжа си. Това което аз разбрах от писаното от теб, е че ти е неудобно от него да си признаеш че вече искаш дторо дете. Не разбирам защо? Преодолей гордостта и просто му кажи - прегърни го, целуни го и му кажи, че искаш да създадете вашето второ дете. Аз бих постъпила така. Успех.

# 25
  • Мнения: 674
Ама кво и се връзвате,сто пъти момичетата ти казват предложения ти ги отхвърляш еми прави това което сметнеш за добре Wink Ние не сме тук да те навиваме все пак Peace

# 26
А., нещо не ставя ясно какво точно искаш ти. Хем искаш хем не можеш да кажеш на мъжа си. Това което аз разбрах от писаното от теб, е че ти е неудобно от него да си признаеш че вече искаш дторо дете. Не разбирам защо? Преодолей гордостта и просто му кажи - прегърни го, целуни го и му кажи, че искаш да създадете вашето второ дете. Аз бих постъпила така. Успех.
Всъщност, неудобството да промениш дълго поддържано решение не е всичко, което ме притеснява... По-скоро ми се ще решението ми да имаме още едно детенце да бъде прието с радост, а не като обичайно съгласие... Това е нещо вълнуващо, решение, което човек взема само няколко пъти в живота си. Много ми се ще да е емоционално натоварено и за двама ни!


Ама кво и се връзвате,сто пъти момичетата ти казват предложения ти ги отхвърляш еми прави това което сметнеш за добре Wink Ние не сме тук да те навиваме все пак Peace

Не съм търсила навиване, напротив - аз съм си навита, просто търсех по-добър, по-вълнуващ начин да го кажа на любимия. Не просто да промърморя нещо, или да му го кажа с тона, с който го подсещам да плати тока, търсех по-добър начин.
Но сама осъзнах, че тук се обсъждат по-сериозни проблеми, моят май повече ви досажда, поставих го в друг подфорум. Все пак, отново благодаря на момичетата, дали ми конкретни съвети и ако не съм измислила нещо по`така до утре вечер, според обстоятелствата, ще пробвам идеите на amanita или Щица.
Все пак ще проверявам и тук поне до утре - няма да пропусна съвет от някой, който иска да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт