На 3 години е - още спи с биберон...много ли е лошо?

  • 9 920
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 179
Децата на 3 години са доста добре развити вече. Те са ДЕЦА вече, а не бебета!!!
На мен ми е най-малкото смешно и супер......не знам как да се изразя по меко.....като видя дете над 3 години с биберон. Е, нормално е първото нещо което си помисляш да е : няма такива егоистични родители.......за да не развалят спокойствието си за една-две нощи, детето им ще бъде подигравано в детската градина. Е как ще спи това дете в детската градина???За това замисляли ли сте се?

Моето дете си спеше в детската без биберон, но вечерно време си го искаше... А за развалянето на спокойствието не си права - аз нямам нищо против да не спя N на брой вечери ако трябва в името на детето си... Обаче въпросът има и друга гледна точка - какви са тези родители, които дни/нощи наред си травмират психиката на детето си и му отнемат нещо, което го успокоява и от което тоима нужда...

# 61
  • Мнения: 817
Е, значи просто е нямало нужда от залъгалката детето. Знаело е, че при вас "номерът" ще мине, а в детската-не! Peace На 3 годинки са доста по умни, отколкото си мислим!

# 62
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Децата са много хитри ,независимо на каква възраст са,умеят да манипулират родителите,ако усетят,че може да им минава номера.....сладури. Blush
Нашият педиатър ме съветваше да започна да хитрувам и аз,когато няма как да се разберем и ми се заинати за нещо,било за биберона,било за носене..... ,защото го имахме и този навик,та ми беше твърде тежичко да нося пазарските чанти с дете на ръце,но и това отмина,всичко с времето си. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2 028
големият ми син скоро навърши три години и си заспива с биба...

въобще и не ми е хрумнало да се притеснявам, защото точно три минути след като заспи, бибата вече му е паднала от устата...

предпочитам да си джвака бибата за три минути вечер, отколкото да си смуче палеца до първи клас (познавам такъв случай)... Огнян имаше залитане в тази посока, така че за мен бибата е необходимото зло...

в момента не му е и момент да се отказва от нея, особено като гледа бебока вкъщи... и той с биба  Crazy

заспиването на баткото принципно си е цял ритуал, има си една калъфчица от възглавница и си я търка в нослето, докато заспи... в един филм чух да наричат подобни предмети "преходни предмети" - преходни между топлината на майчината прегръдка (особено за кърмени деца) и откъсването от майката... в тази светлина също не бих му взимала бибата сега, явно още не е извървял прехода  Crazy

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За мен не е нормално дете на 3г да спи с биберон....

Общи условия

Активация на акаунт